Tavsiye Telefon Sıfırlama

Sponsorlu Bağlantılar

Krnl386

Krnl386

Üye
    Konu Sahibi
Telefon Sıfırlama
Arkadaşlar Selamlar ;
Telefonum 640XL LTE, telefonda bir kaç uygulama simgesinin hala gözükmemesi ve bataryanın fişten çeker çekmez ani olarak %99-%98 lere düşmesi ve aşırı çabuk bitmesinden dolayı sıfırlayacağım. Yöntemim Recovery Tools ile sıfırlama. Fakat ben daha önce sıfırlama işleminde, formatlamadan sonra 8.1'deyken telefonda yüklü olan uygulamaları güncelleyip, Update 2 güncellemesine geçiyordum. Oradan da Yükseltme Danışmanını yükleyip Windows 10'a geçiyordum. İzlediğim yöntem yanlış mıdır ..? 8.1 de mağazadan güncellemeleri yapmadan geçsem daha doğru mu olur? Sizin izlediğiniz bir yol var mı ..?

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Arkadaşlar Selamlar ;
Telefonum 640XL LTE, telefonda bir kaç uygulama simgesinin hala gözükmemesi ve bataryanın fişten çeker çekmez ani olarak %99-%98 lere düşmesi ve aşırı çabuk bitmesinden dolayı sıfırlayacağım. Yöntemim Recovery Tools ile sıfırlama. Fakat ben daha önce sıfırlama işleminde, formatlamadan sonra 8.1'deyken telefonda yüklü olan uygulamaları güncelleyip, Update 2 güncellemesine geçiyordum. Oradan da Yükseltme Danışmanını yükleyip Windows 10'a geçiyordum. İzlediğim yöntem yanlış mıdır ..? 8.1 de mağazadan güncellemeleri yapmadan geçsem daha doğru mu olur? Sizin izlediğiniz bir yol var mı ..?

Şimdi, bazı uygulamalar 8.1 ile W10M da bir değildir.
O yüzden direkt 8.1'e dönüş yapıp hemen mağazadan Yükseltme Danışmanı'nı yükleyip Windows 10'a yükseltip sonra hesabın ile giriş yapıp istersen yedeklemeyi geri yükle sonra da mağazada gerekli güncellemeleri yapman daha sağlıklı olur. :oke:

Krnl386

Krnl386

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim arkadaşım. O zaman Recovery ile sıfırlayım. Hesabımı girmeden ve hiç bir güncelleme yapmadan direkt Yükseltme danışmanını yükleyip 10 sürümüne geçeyim.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Teşekkür ederim arkadaşım. O zaman Recovery ile sıfırlayım. Hesabımı girmeden ve hiç bir güncelleme yapmadan direkt Yükseltme danışmanını yükleyip 10 sürümüne geçeyim.
Rica ederim, takıldığın yer olursa alıntılaman yeterli. :)

• Beğen
Tepkiler: Krnl386
Krnl386

Krnl386

Üye
    Konu Sahibi
Maalesef hesabı açmak zorunda kalıyorum. Yükseltme Danışmanını indirmek için, bu seferde yine uygulamalar güncelleniyor. Neyse yapılacak bir şey yok. Uygulamalar güncellendikten sonra 10'a geçerim.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Maalesef hesabı açmak zorunda kalıyorum. Yükseltme Danışmanını indirmek için, bu seferde yine uygulamalar güncelleniyor. Neyse yapılacak bir şey yok. Uygulamalar güncellendikten sonra 10'a geçerim.
Hesap / Yedekleme kısmında yeni başlangıç yapıp Y.D.'yi kur. Standart uygulamalar o kadar önemli değil, mağazadan uygulamaları iptal edebilirsin.

Krnl386

Krnl386

Üye
    Konu Sahibi
@BLasTeaR ;
Telefonu sıfırladım arkadaşım, son güncellemeyi de yaptım. Karşılaştığım iki sorun var.
1) Yine bazı uygulamaların simgeleri gözükmüyor. (Grove Music, MSN Hava Durumu v.s.)
2) Mağaza' ya ilk giriyorum atıyor. Bazen ikinci girişte de atma oluyor. (Bu sorunu ilk kez yaşıyorum)
Acaba sorunlar nerden kaynaklanıyor ..?

dark_13

Üye
@BLasTeaR ;
Telefonu sıfırladım arkadaşım, son güncellemeyi de yaptım. Karşılaştığım iki sorun var.
1) Yine bazı uygulamaların simgeleri gözükmüyor. (Grove Music, MSN Hava Durumu v.s.)
2) Mağaza' ya ilk giriyorum atıyor. Bazen ikinci girişte de atma oluyor. (Bu sorunu ilk kez yaşıyorum)
Acaba sorunlar nerden kaynaklanıyor ..?
mağza atma sorunu bende de var dünden beri bende de ilk kez oluyoyor bende telefonu sıfırladım belki düzelir diye ama yine aynı sanırım mağzada sorun var

Krnl386

Krnl386

Üye
    Konu Sahibi
mağza atma sorunu bende de var dünden beri bende de ilk kez oluyoyor bende telefonu sıfırladım belki düzelir diye ama yine aynı sanırım mağzada sorun var
Demek ki sorun sadece bende değilmiş. Anlamadığım nokta, sorunlardan dolayı telefonumuzu sıfırlıyoruz tertemiz bir şekilde bu seferde üzerine farklı hatalar çıkıyor. Diğer arkadaşlarda böyle bir sorun var mıdır ..?

dark_13

Üye
Demek ki sorun sadece bende değilmiş. Anlamadığım nokta, sorunlardan dolayı telefonumuzu sıfırlıyoruz tertemiz bir şekilde bu seferde üzerine farklı hatalar çıkıyor. Diğer arkadaşlarda böyle bir sorun var mıdır ..?
aynen öyle sorun var diye sıfırlıyoruz ama sorun telefonda değil mağzada sanırım mağaza sunucusunda sorun var galiba birçok kişide bu sorun var şu an

• Beğen
Tepkiler: Krnl386
Krnl386

Krnl386

Üye
    Konu Sahibi
1 saattir mağazaya giremiyoruz, sürekli atıyor. Genel bir sıkıntı mı var arkadaşlar hala ..?

Esendağlı

Esendağlı

Üye
1 saattir mağazaya giremiyoruz, sürekli atıyor. Genel bir sıkıntı mı var arkadaşlar hala ..?
Bende de aynı sorun vardı cihazı 8.1 e düşürüp tekrar w10 a yükseltiyorum.demek ki sorun genelmiş boşuna uğraşıyorum :D

aosk

aosk

Üye
arkadaşlar konu daha önceden paylaşılmış olabilir. fakat bu konulardan pek anlamayan biri olarak ve ben gibi başkalarının da olabileceğini düşünerek maduriyetimi yazmak istedim. konu hakkında mutlaka yardımcı olacaksınızdır bilgi vereceğinize inanıyorum. açıklamaları gerekirse proğramları var galiba detaylı olarak sırasıyla yazıp açıklarsanız çok iyi olacak.
ben de telefon olarak lumia 720 var.
8.1 den 10 a yükselttim fakat telefon çok kasıyor yavaşladı ve çoğu zaman girmiş olduğum bir uygulamadan istem dışı atıyor.
daha önceden böyle bir durum yoktu.
geri almak istiyoum.
ne varsa silinsin önemli değil.
içinde kurtarılmaya değer birşey yok.
lütfen konu hakkında yardımcı olun valla telefondan soğudum.
windows tan vazgeçmek istemiyorum fakat bu durum gerçekten beni çok yordu.

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
arkadaşlar konu daha önceden paylaşılmış olabilir. fakat bu konulardan pek anlamayan biri olarak ve ben gibi başkalarının da olabileceğini düşünerek maduriyetimi yazmak istedim. konu hakkında mutlaka yardımcı olacaksınızdır bilgi vereceğinize inanıyorum. açıklamaları gerekirse proğramları var galiba detaylı olarak sırasıyla yazıp açıklarsanız çok iyi olacak.
8.1 den 10 a yükselttim fakat telefon çok kasıyor yavaşladı ve çoğu zaman girmiş olduğum bir uygulamadan istem dışı atıyor.
geri almak istiyoum.
Windows Device Recovery Tool ilaç gibi gelecek.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Benim de tavsiyem 8.1 kur ve oturum aç. Mağaza güncellemelerini devre dışı bırak. Mağazadan YD kur. Güncelleme kontrolü yap ve gelen güncellemeyi kur. Kurulum bitince telefon kapanıp açılsın. Bir kez daha kontrol et güncellemeyi.Eğer varsa o güncellemeyi de kur. Telefon kurulumu bitirince SIFIRLAMA yapıp yedeksiz ve temiz kurulum yap. Mağazaya bi bakayım bende çalışıyor mu?
Gayet güzel çalışıyor :)
geri almak istiyoum.
Resmi olarak Wm10 almayan bir cihaza insider ile wm10 kurmuşsunuz. Uyumsuzluk yaşaması normaldir. Tavsiyem 8.1 Cyan sürümüne dönmeniz ve çok gerekmedikçe wm10 aksiyonuna bulaşmamanız . İlla wm 10 derseniz de insider ile slow sürümlerini denemenizi tavsiye ederim.

Üst Alt