telefon şarzınız daha uzun süre gitsin nasılmı okuyun

 • 21 Nisan 2011
 • 923 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Telefon Şarjınız daha uzun süre gitsin
  Çarşamba, 15 Eylül 2010 02:47

  Cep telefonlarınızın en büyük sorunlardan birisi şarj problemi. Telefonlarınızın şarjının daha uzun süre yeterli olması için yapmanız gerekenler yazımızda:

  Ayrıntıları Okuyun...

  Hayatımızın her alanında var olan cep telefonları, artık her işimizde kullandığımızdan dolayı ve yer yer de çok önem arz eden durumlarda da yardımımıza koşarak vazgeçilmezlerimiz arasına girmiş durumda. Artık konuşmanın dışında da birçok alanda kullanılan telefonlarda doğal olarak şarj problemi ortaya çıkıyor. Bazen tam da sırası dedirtecek anlar da biten şarjlar moralinizi bozmasın diye size birkaç tavsiyede bulunacağız.
  Telefonunuzun şarjının daha uzun gitmesi için yapmanız gereken bazı şeyler:  1. Telefonda sıkça kullandığınız fonksiyonlar için kısayol tuşu oluşturun ve bunları kullanın.
  2. Telefonunuzu sürekli şarj etmeyin. Sadece şarj seviyesi azaldığında şarja takın ve bittiğinde de fazla bekletmeden çıkarın.
  3. 3G'yi sadece internet de hız için ve görüntülü konuşma için kullanın. GSM ağları 3G'ye göre daha tasarruflu.
  4. Duvar kağıdı ve temalarda şarj yiyen etkenlerden. Bunlardan animasyon içerenleri ise hiç kullanılmamalı.
  5. Telefon çok sıcak veya çok soğuk ortamlarda da bırakılmamalı.
  6. Telefonunuz şebeke bulamıyorsa zorlamayın, kapatın. Çünkü böyle durumlarda telefonlar ağ bulabilmek için oldukça zorlanıyorlar ve bu yüzden fazla şarj harcıyorlar.
  7. Cihazınızla ilgili yazılımları güncelleyerek, bu konuda çıkabilecek sorunların ve yavaş çalışma sorununun önüne geçin.
  8. Wi-Fi ve Bluetooth'u sadece gerektiği zaman açın. Diğer zamanlarda kapalı tutmaya özen gösterin.
  9. Ve telefonun en fazla şarj harcayan kısımlarından olan ekranı da unutmamak lazım. Ekran parlaklığını da ayarlayarak telefonunuzun şarj konusunda daha tutumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

  Bu adımları uyguladığınızda telefonunuzun şarj durumunda meydana gelecek değişmeyi siz de farkedeceksiniz. arkadaşlar tşkkür butnunu unutmayalım :heyo::heyo::heyo::heyo::evet::evet::evet::d::d:
   


  Yazan: yalnızkalp31
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 21:05