Telefon piyasasında düzenbazlık

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dustqm

dustqm

Üye
    Konu Sahibi
Telefon piyasasında düzenbazlık
Telefonumu herhangi bir telefoncudan satın aldım yani nokia bayisi olmayan bir telefoncudan ve adresinde imei numaramı sorguladığımda kayıtlı olarak gözükmekte ancak ben telefonumla ilgili garanti desteğini nereden alabilirim bununla ilgili olarak telefonu aldığım yere gittiğimde bana telefonumun kutusunun içinde bulunan garanti belgesinin üzerindeki telefon numarasını aramam gerektiğini söyledi. Ama garanti belgemin üzerinde türkiye ile ilgili bi adres yok ve üzerinde garanti belgesi diye bi yazı yok onun yerine KARTU GARANSI diye bir yazı bulunmakta ve ben bu şikayetim nokia ya bildirdim ve onlarda telefonun Türkiye hiçbir garantisi olmadığını solediler. Şimdi ben garanti fiyatına spot telefon mu almış oldum nasıl bir kazık yedim peki bu tel madem garantili deil de nasıl oluyo da kayıtlı gözüküyo ve bununla ilgili yasal haklarım nelerdir

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Sen grey mal diye tabir edilen telefonlardan almışssın.. Telefonunun garantisdi var ama sadece getiren şirket tarafından yani kartu denen şirketten garanti alabilirsin..

barabelli

barabelli

Üye
saol

pasa

pasa

Üye
tüketic haklarına faturanla beraber git şikayet et ve bundan sonra nokia telefon alırken arkasında nokia com ltd şti garantisindedir diye yazıyor mu bi bak
bide telefoncu sana malı satarken grey olduğunu söylememişdi

metintekin

Üye
benim telefonumda garantili ama getiren ihracatçı firma garantisinde yani garanti belgesi falan herşeyi war. hatta sitesini de wereyim benim telin ihracatcısının.

dustqm

dustqm

Üye
    Konu Sahibi
ben sorduğum halde geçişirmişti alırken ama benim ilgimi cekmedi simdi grey mail olayıyla alakalı beni daha cok aydınlatırsanız sevinirim bide bende turkce garanti belgesi yok yani dediğin gibi bi adres bulamadım ben simdi tuketici haklarına basvurursam nasıl destek alırım haklarım nelerdir yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt