Telefon Hızlandırma Yöntemleri(Multitasking-Hızlı Açılış-I/O Hızlandırma) [GÜNCELLENDİ]

Sponsorlu Bağlantılar

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Yukarıda yazılanların çoğunu anlamadım. Tek anladığım kısım eğer swapı yapamazsam ilk "ban" yetkimi üzerinde deneyebilirim Ali :D
İsmail pc ile uğraşmana da gerek yok pm at sen bana, ben hallederim kalanını :))
daha ne kadar açıklayıcı anlatabilirimki? :D

Tommy Vercetti

Tommy Vercetti

Üye
Lmk ne demek yahu

Tommy Vercetti

Tommy Vercetti

Üye

Low Memory Killer

dur tahmin edeyim belirtilen lmk değeri yüksek ayarlanırsa ram azalması durumunda arkaplandaki uygulamalar sonlandırılıyor fakat daha dùşùk ayarlanırsa hatta sıfıra getirilirse ram tamamem dolsa dahi hiçbir uygulama kapatılmıyor ve boş ram biteceği için olası bir donma dan kaçınmak için swap alanına ihtiyaç duyuluyor nasıl doğru anlamışmıyım :)

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
dur tahmin edeyim belirtilen lmk değeri yüksek ayarlanırsa ram azalması durumunda arkaplandaki uygulamalar sonlandırılıyor fakat daha dùşùk ayarlanırsa hatta sıfıra getirilirse ram tamamem dolsa dahi hiçbir uygulama kapatılmıyor ve boş ram biteceği için olası bir donma dan kaçınmak için swap alanına ihtiyaç duyuluyor nasıl doğru anlamışmıyım :)
yarısı doğru :)

LMK, belirlenen boş rame ulaşıldığında arka plandaki bütün uygulamaları kapatan bir katil.yani eğer lmk yi 48 e ayarlarsan 48 mb boş ram kaldığında arka planda ne varsa süpürüyor :) tabi buna devam eden indirmeler,go launcher gibi launcherlar ve müzik çalar programları hariç :)

0 olursa da lmk devre dışı oluyor,istediğin kadar zorla program kapatma olmuyor :)

Tommy Vercetti

Tommy Vercetti

Üye
peki symbian multitasking ini android multitaskiginden üstün yapan nedir birde bu gerçek multitask çakma multitask nasıl oluyor kafam karıştı

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
peki symbian multitasking ini android multitaskiginden üstün yapan nedir birde bu gerçek multitask çakma multitask nasıl oluyor kafam karıştı
Symbian multitask için yapılmış adeta :) optimizasyon ve ram sıkıştırması yüksek olduğundan yüksek multitask yeteneği oluyor :)

- - - Eklendi - - -

Çakma multitask:recent menüsü.arka planda çalışıp çalışmadığı bile bilinmeyen sistem

gerçek multitask:MeeGo daki gibi gerçek zamanlı multitask

benim sistem: (:D) 3. parti gerçek multitask uygulaması + LMK ayarı + swap :) yani benim sistemde gerçek meego ve symbiandaki gibi multitask sağlıyor :) ama yinede multitask performansında onların hızına yetişemezsin :) ancak 2 gb galaxy s3 modeli ile belki :D

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL
doctorrr

doctorrr

Üye
bırak bu işleri ali kaptan :p yalnız yararlı paylaşımın için yanaklarındaan (yook öpmeyecem kazık kadar adamlarız!) neyse teşkürler :D

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Symbian dedim hemen damladın haha :D

qweratomic

qweratomic

Üye
:good:

cukuleaks

Üye
Haci yeni video anlatim yapacam neyi anlatayim soyle :D fikir ver :D

Tommy Vercetti

Tommy Vercetti

Üye
androidde çakma multitask var yani 3rd programlarla gerçek oluyor ?

Tommy Vercetti

Tommy Vercetti

Üye
peki teşekkürler

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

Daha Hızlı Açılış Ve Daha Yüksek Hız

1)Marketten Go Task Manager EX programını play store'dan indirin
2)Phone Manager bölümünü açın.Telefon taraması yapın.
3)Cache yanındaki Clean yazısına tıklayın(isterseniz)
4)şimdi boot apps bölümüne details yazısına tıklayarak girin.
5)boot apps bölümünde yazan uygulamaların hepsini super manager programından "APK startup manager" bileşenini açarak tikleyin.ardından Disable@start yazısına basın ve biraz bekleyin.artık telefonunuz hem daha hızlı açılacak hemde daha hızlı çalışacak :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Devamı Gelecek... :)

Şu 5. maddedeki Super Manager ın "APK Startup Manager" ını bulabilseydim süper olacaktı ama :D

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
aha bak burda :D

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL

Üst Alt