Telefon Hızlandırma Yöntemleri(Multitasking-Hızlı Açılış-I/O Hızlandırma) [GÜNCELLENDİ]

Sponsorlu Bağlantılar

mcnpl4

mcnpl4

Üye
telefon acilinca beklenmedik sekilde durduruldu diye uyari veriyo metro ui hd widget tile. ara sira uyari veriyo ama calismaya devam ediyo baslangicta sorun cikiyo. startup manager kurdum uygulamayi acti iki sn bekleyip arka plana aldi ama oyle de olmadi. ben hala manuel:D

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
uçur bizi ali :D

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~
PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
telefon acilinca beklenmedik sekilde durduruldu diye uyari veriyo metro ui hd widget tile. ara sira uyari veriyo ama calismaya devam ediyo baslangicta sorun cikiyo. startup manager kurdum uygulamayi acti iki sn bekleyip arka plana aldi ama oyle de olmadi. ben hala manuel:D

telefonunda custom rom yüklüyse Fix permissions yapmayı dene

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Ali bu da bana açtığın eğitim amaçlı konulardan mı :D:D Ben multitasking için paranoid i yükleyeyim en iyisi :) Smarttaskbar a ısınamadım :D

- - - Eklendi - - -

Bu arada eline sağlık :) Sayende öğreniyorum şu cihazı :) Bir de hem uçup kaçsa hem de şarjı 2-3 gün gitse süper olacak :D çok mu şey istedim yoksa :D

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Ali bu da bana açtığın eğitim amaçlı konulardan mı :D:D Ben multitasking için paranoid i yükleyeyim en iyisi :) Smarttaskbar a ısınamadım :D

- - - Eklendi - - -

Bu arada eline sağlık :) Sayende öğreniyorum şu cihazı :) Bir de hem uçup kaçsa hem de şarjı 2-3 gün gitse süper olacak :D çok mu şey istedim yoksa :D

şarj haricinde çok şey istemedin bence :D

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

şarj haricinde çok şey istemedin bence :D

Ali inan çoğu zaman şu telefonun yediği şarj kadar sıklıkta yemek yemiyorum, o derece yani :D Alışkın değilim ben öyle sabah şarjdan alıp akşam şarja takmaya :D

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Sağolasın Grand Ali...

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi

Ben günde 1 öğün yemek yiyen insanım, yemek yemeyi unuturum çoğu zaman ama bu alet hiç unutmuyor şarj istemeyi :D

ben telefonu kullanmadığım zamanlar Devil idle yani geliştirilmiş deep idle özelliğini açarak kilitliyorum.bu mod sayesinde ekran kapalı iken çipset-cpu-Gpu hızı 100 mhz'ye ayarlanıyor :) voltajlarda otomatik olarak %25 daha düşük olarak ayarlanıyor.pil tasarrufu için tavsiye ederim :)

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Ben telefonu 2 ghz de performence ayarında kullansam telefon bataryayı yer bitirir herhalde :ehe ama conservative seçeneğide bataryadan tasarruf sağlıyor. Tabi kernelden kernelede değişiyor. Mesela bir Lupus kernel ile Arcknight kernel aynı oranda tasarruf sağlamıyor :)

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
O LMK ayarı 390 mb ram 500 mb swap ve multitasking sonucu :)

cukuleaks

Üye
~N.A.W.Y~;53464[COLOR="DimGray"' Alıntı:

ben telefonu kullanmadığım zamanlar Devil idle yani geliştirilmiş deep idle özelliğini açarak kilitliyorum.bu mod sayesinde ekran kapalı iken çipset-cpu-Gpu hızı 100 mhz'ye ayarlanıyor :) voltajlarda otomatik olarak %25 daha düşük olarak ayarlanıyor.pil tasarrufu için tavsiye ederim :)

Bak simdi ali sana bi kac sorum var.

1) lmk degeri az oluncami cok oluncami multitasking daha iyi oluyor?

2) bende swap neden olmuyor :D

3) mesela tsf shelli nasil telin kendi orjinal arayuzu yapariz?

4) ne bakiyon ? :ehe

5)bir romu nasil editleyebiliriz?

6) ghz 1.4 olunca telefon habire hata veriyor neden?

7) eskiden devil kernelde gpu yuda elimle ayarlayabiliyordum simdi sadece touchwake yazior sebep?

8) bütün soruları okudunmu ? :ehe
[/COLOR]

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi

Bak simdi ali sana bi kac sorum var.

1) lmk degeri az oluncami cok oluncami multitasking daha iyi oluyor?

2) bende swap neden olmuyor :D

3) mesela tsf shelli nasil telin kendi orjinal arayuzu yapariz?

4) ne bakiyon ? :ehe

5)bir romu nasil editleyebiliriz?

6) ghz 1.4 olunca telefon habire hata veriyor neden?

7) eskiden devil kernelde gpu yuda elimle ayarlayabiliyordum simdi sadece touchwake yazior sebep?

8) bütün soruları okudunmu ? :ehe
1)az olunca multitasking daha iyi oluyor
2)o senin sorunun :D
3)romun içine gömmen lazım. /system bölümüne
4) :zzz:
5)uzun iş sonra anlatırım :D yada düz mantık aç zip dosyasını editle işte :D
6)telefonun overclock'u kaldırmıyordur :D
7)GPU overclock ayarı kaldırıldı.nedeni ise kernelden ayarlamadan program ile gpu hızı değiştirilemiyordu.Devil kernel'i yapan DerTefuel1980'de gpu yu sürekli olarak 250 mhz ye overclocklu olarak ayarladı.devil idle modu açılmadığı sürece.
8) evet:zzz:

Üst Alt