Teclast Tpad X80HD

Sponsorlu Bağlantılar

retired

Üye
    Konu Sahibi
Teclast Tpad X80HD
Merhabalar.
Elimde 2-3 sene önce Çin'den getirttiğim Teclast Tpad X80 HD (G2N9) model dual os bir tablet var. Tabletin Android kısmına virüs girdi ve temizlemek için geç kaldım. Daha sonra android kısmına hiç bir şekilde giremedim, fabrika ayarlarına döndürmeyi yapamadım. Açma tuşu ile birlikte ses aç- ses kapa tuşları ve bilumum değişik kombinasyonlar denememe rağmen ve de interneti baştan sona hatmetmeme rağmen yapamadım. Windows bölümünde sorun yoktu. Ben de yarı Türkçe yarı Çince Windowsun üzerine Türkçe Windows 10 kurdum. Güzel de kuruldu. Ama 32 gb tabletin 16 gb'ı Windows ve bir sürü kullanılmayan androide ait disk bölümleri vardı. Ben de ne yaptım. Bu partitionları silip Windowsa kattım ve 32 gblık bir Windows tabletim oldu diye sevindim. Windowsta iken android OS kurarım yine 2 işletim sistemli tabletim olur diye düşündüm ve tableti kapadım. Yeniden açmak istediğimde felaket o zaman başladı. Tablet Biostan ileri gitmedi. USB ye windows yükledim, öyle deneyim dedim. Windows kurulum ekranı geldi, sevindim ama kısa sürdü. Bu sefer mouse imleci ortalarda yoktu. Bundan sonra ne yapacağımı bilemedim. Tableti sinirden kırmadan önce buraya bir yazayım dedim. Daha önce de kimseye danışmadım. Bana çare olabilecek birileri varmıdır. Teşekkürle şimdiden.

Üst Alt