Tecavüze uğrayan üniversiteli kız: Okumak istiyorum

 • 25 Eylül 2012
 • 557 Okunma
 • 5 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. İZMİRLİ üniversite öğrencisi 21 yaşındaki G.K.’nın hayatı, 2010 yılında Şanlıurfa Harran Üniversitesi’nde okurken, tabanca zoruyla kaçırılıp tecavüze uğramasıyla karardı.


  Yaşadığı korku ve tehditler nedeniyle psikolojisi bozulan G.K., İzmir’e ailesinin yanına dönünce üniversite öğrenimine devam edemedi. Tek isteğinin yarım kalan üniversite eğitimini Ege Bölgesi’ndeki bir üniversitede tamamlamak olduğunu belirten genç kız, yardım istedi.

  İzmir’de oturan G.K., 2009 yılında girdiği üniversite sınavı sonrası Şanlıurfa’daki Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nü kazandı. Bölümünde başarılı bir öğrenci olan G.K.’nın hayatı, 2010 yılı Kasım ayında yaşadığı acı olay nedeniyle kabusa döndü. Şanlıurfa’da arkadaşlarının aracılığıyla tanıştığı S.Y. adlı kişinin, kendisini tabanca zoruyla kaçırdığını öne süren G.K., Otomobilde bana tecavüz etti. Daha sonra cep telefonunu çıkartıp, beni ölümle tehdit etti ve ilişkiye kendi rızamla girdiğimi söylememi istedi. Yapabileceğim bir şey yoktu. Mecburdum öyle söylemeye. Daha sonra beni eve bıraktı. Eğer birine yaşananlardan söz edersem de beni bulup öldüreceğini söyledi diye konuştu.

  Yaşadığı şoku uzun süre üzerinden atamayan genç kız, karakola başvurup şikayetçi olduğunu dile getirdi. Olayla ilgili ifade verdikten sonra İzmir’deki ailesinin yanına döndüğünü belirten G.K. şunları anlattı:

  Okulumda başarılı bir öğrenciydim. Tecavüz olayının ardından şikayetimden vazgeçmem için tehdit etmeye başladılar. Telefonla sürekli tehdit alıyordum. İzmir’e ailemin yanına döndüm. Başıma gelen olay nedeniyle ailemin de psikolojisi bozuldu. Bir yıl boyunca ölüm korkusu nedeniyle Şanlıurfa’ya dönemedim. Bana tecavüz eden kişi de mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalınca, kaydımı dondurmak zorunda kaldım.

  OKUMAK İÇİN YARDIM İSTİYOR

  Harran Üniversitesi’ne gidemediğini ve kaydının Ege Bölgesi’ndeki bir üniversiteye yapılması için Rektörlük ve Başbakanlık dahil çok sayıda yerden yardım istediğini, ancak kimsenin yardım etmediğini belirten G.K. sözlerini şöyle sürdürdü:

  Öğrenimime devam etmek zorundaydım. Sonunda Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne yatay geçiş yaptım. Burada 2’nci sınıfı tekrar okumak zorunda kaldım. Ancak 2’nci dönemi maddi sıkıntılar nedeniyle harçları yatıramayınca okuyamadım. Tam bir yılım boşa gitti. Aydın’da yapamadım. Denizli’ye geldim. Burada Pamukkale Üniversitesi’nde okumak istiyorum, ancak Adnan Menderes Üniversitesi senatosunun karar alması gerekiyormuş. Bu karar alınmazsa, bu yılım da boşa geçecek. Bana destek olunmasını istiyorum. Olayın üzerinden neredeyse iki yıl geçti, ancak hala uyurken rüyalarıma giriyor. Bana kimse sahip çıkmıyor. Babam annemden boşandığı için bizimle ilgilenmiyor, annem de hasta. Lütfen sesimi duysunlar.

  YURTTAN ATTILAR

  Misafir öğrenci olarak Denizli’de Pamukkale Üniversitesi kampusündeki Kredi Yurtlar Kurumu’nda kaldığını ifade eden G.K., hiçbir gerekçe gösterilmeden dün akşam saatlerinde yurttan da atıldığını ve bu nedenle İzmir’deki annesinin yanına dönmek zorunda kaldığını belirtti. Genç kız, eğitimini tamamlayıp meslek sahibi olduktan sonra hasta annesine bakmak istediğini söyledi
   


  Yazan: yavuzkaraca
 2. Yardım kuruluşları böyle insanların elinden neden tutmaz anlamıyorum:/
   
 3. Bu kizin elinden tutmadan once bunu yapani(gercekden tecavuz ise) once bi ameliyatla kesip sonra kesilen kismi kizartip biraz tuzla yedirmek lazim(neyin kesilecegini anladiniz),sonrada videoya cekip pesinden travesti olarak sokaga salmak lazim.
   
 4. Şerefsizler.
   
 5. Ve o kişi tutuksuz yargılanıyor çok yazık
   
 6. O olay geçmiş zaten onu siz ona tekrar hatırlatırsanız,yine aynı etkiyi gösterir kişi üzerinde.
  Unutmak için kurtulmak için şehir değiştiriliyor,konusu açılsa bile tekrardan o günlerini hatırlar:/
  Şakacıktan tecavüzde olmuyor zaten başına öyle bir şey gelen birisi ki,başta okulunu değiştirmiş.Yalan payının olamadığı belli.
  Aslında hiçte kolay bir şey değil.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/01/2019 - 10:24