tam format

Sponsorlu Bağlantılar

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
tam format
arkadaşlar win xp kullanıyorum..

pc çok yavaşladı..ben bilgisayardan iyi anlayan kişilere formatı sorduğumda benim bildiğim şekilde yane direkt cdyi takıp c üzerine yeni windows yüklemeyi sölemiolar..bunlar c:/bişe bişe yazıyomuşsunfalan filan..yani biçimlendirir gibi aynı..siyah bi ekran çıkıyomuş oraya bişeler yazıyormuşsun..acaba bizim yaptığımız formatmı (yeni windows yükler gibi yaptığımız) yoksa format diyip egçiştirdiğimiz şeymi..gerçek bi format atmam gerekiyo..yardım edin..

slayer

Üye
cd'yi tak c:'yi tamamen sil ve kur
yani
bildiğin gibi yap ;;)

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
ya ama buna format bile demiyol bu üstatlar..diğerini bilenler varsa bi yazsınlar..

teenwolfx

Üye
Originally posted by _GiTaRisT_@Oct 5 2005, 07:36 PM
ya ama buna format bile demiyol bu üstatlar..diğerini bilenler varsa bi yazsınlar..
[post=185367]Quoted post[/post]​

sistem disketi lazım ve ordan FORMAT C: yaptığındasilmesi gerekir eğer dediğin bu ise ama sistem disketi gerekli bence ikiside aynı kapıya çıkar ondan sen yine cd den yap boşver gerisini.

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
peki d ye format atmak istersem nasıl olacak ??? bi yardım edin..

corolla-wrc

Üye
Originally posted by _GiTaRisT_@Oct 5 2005, 08:55 PM
[post=185525]Quoted post[/post]​
harddiskin ne!!Fat32 ise sistem disketi ile dos u acıp format c: yazman yeterli olur ("c" yerine istediğin surucuyu yazarak hepsine format atabilirsin) Ama ntfs(sata harddiskler) ise cd ile yapmaktan baska bi çare olmadığını biliorum ben!!Cunku dos ntfs biçimini görmuyor!! Bu arada ntfs e nası format atıldığını bilen bi arkadas warsa we anlatırsa sewinirim??

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
Originally posted by corolla&#045;wrc+Nov 5 2005, 08:55 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(corolla&#045;wrc &#064; Nov 5 2005, 08:55 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-_GiTaRisT_@Oct 5 2005, 08:55 PM
[post=185525]Quoted post[/post]​
harddiskin ne&#33;&#33;Fat32 ise sistem disketi ile dos u acıp format c: yazman yeterli olur ("c" yerine istediğin surucuyu yazarak hepsine format atabilirsin) Ama ntfs(sata harddiskler) ise cd ile yapmaktan baska bi çare olmadığını biliorum ben&#33;&#33;Cunku dos ntfs biçimini görmuyor&#33;&#33; Bu arada ntfs e nası format atıldığını bilen bi arkadas warsa we anlatırsa sewinirim??
[post=204667]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

partition magic vb programlarla olabılıyor bıldıgım kadaryla

barabelli

barabelli

Üye
fat 32 cakisma deilmi

teenwolfx

Üye
ntfs yi dosta görmüyo sadece fat ları görüyür yani disketten format ı sadece fat32 yada fat(küçük boyutlarda) dosya sistemini kullanan disklere atabilirsiniz. arkadaşlar kolay yol::::: cd yi takın (xp yada 2000) ondan sonra C yi silip tekrar xp yada 2000 i kurun daha sonrada windows açıldıktan sonra d yi biçimlendir diyerekde silersiniz ama illede ben ilk başta silecem derseniz cd yi takıp bekledikten sonra silmek istedğiniz bölümü seçip D ye basarak silebilirsiniz sonrada C ile yeni bölüm oluşturursunuz burada boyutu siz ayarlıyacaksınız. ancak sadece windows u kurduğunuz bölüm biçimlendirilir diğer bölümü yada bölümleri sistemini açıldıktan sonra sağ tıklayp biçimlendir diyerek kullanabilirsiniz....

Üst Alt