Tablodaki Gözün Takip Etmesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
prince of hell

prince of hell

Üye
    Konu Sahibi
Tablodaki Gözün Takip Etmesi
Bir sergiye gittiğinizde bazı insan resimlerindeki gözler sizin gözlerinizin içine bakıyormuş gibi dururlar. Biraz yana çekilseniz, hatta bir köşeye gitseniz bile sanki resimdeki kişi gözlerini dikmiş hala size bakıyordur. Aynı şeyi evdeki resimlerde de hissedersiniz. Resimdeki dedeniz, odada nereye giderseniz gidin, "gözlerim üzerinde" dercesine sizi takip eder durur.

Gözün bakış açısı göz merceğinin konumu ile ilgilidir. Bir gözü tam karşıdan görüyorsanız ve göz bebeği de size göre ortada ise o göz de size bakıyordur. Göz merceği biraz kaçıksa yani tam dairesel görünmüyorsa o zaman göz başka tarafa bakıyor demektir.

Eğer bir ressam gözün tam karşıdan görünüşünü, göz bebeği de tam ortada veya yuvarlak resimlemişse veya fotoğraf tam karşıdan göz objektife bakar şekilde çekilmişse hangi açıdan bakarsanız bakın, gözün o şeklini görürsünüz.

Resim iki boyutlu olduğundan, yani derinliği olmadığından yanından dolaşıp yandan görünüşünü görme olanağınız yoktur. Nereden, hangi açıdan bakarsanız bakın gözü tam karşıdan bakıyormuşsunuz gibi görürsünüz. Kendi gözleriniz de olayı üç boyutlu algıladığından tablodaki göz sürekli size bakıyormuş gibi görünür.

Tayfuns

Üye
her zaman basıma gelen ve bazı zamanlar benı korkutan olayların basında gelır bılgılerın ıcın tsk

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Princess of Hell , bu günlerde seni bu açıklayıcı ve bilgilenidirici topiclerinde dolayı tebirk ediyorum ve bu serinin devamını bekliyorum. :bravoo: :bravoo:

CooL'n'Quiet

Üye
sınıflardaki ATATÜRK tablolarıda böyle.Bakın ATAnın gözü üzerinizde imajı veriyo

Tayfuns

Üye
Originally posted by ardadoganer@Aug 19 2005, 12:06 PM
sınıflardaki ATATÜRK tablolarıda böyle.Bakın ATAnın gözü üzerinizde imajı veriyo
[post=137848]Quoted post[/post]​
:D :D :D :artı: :artı: :artı:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bence tüm resimler öle... :wacko:

slayer

Üye
çok güzel bi olay bu

şu an karşımda Drew Berrymore var.. bana bakıyo.. :D

Legend_Come_Back

Üye
bişeyi daha öğrenmiş olduk. tşk

Salihyet

Salihyet

Üye
Genelde bu özelliği korku filimlerinde çok kullanıyorlar

Caine

Caine

Üye
en korkunc foto mona lisanın :'( o nasıl bakıyor oyle yaaa. korkuyorum o kadından :vur: princess tesekkurler bilgilerin icin

buyuleyici_kiz

Üye
Bence bu tamamen insanın kendisine bilinç altının bir oyunu 8)

prince of hell

prince of hell

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by joker_bgli@Aug 19 2005, 03:31 PM
Bence bu tamamen insanın kendisine bilinç altının bir oyunu 8)
[post=138245]Quoted post[/post]​
yok yok gayet bilimsel acıklaması var üstte ,okursan :lol2:

..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
çok güzel bunu merak ederdim çocukken :)

jackjack

jackjack

Üye
ewt yaaa özellikle evde babamın resminde küçükken acayip tırsardım ne yapsam nereye gitsem odanın içinde beni takip ettiğini sanardım tırsardım...

climax

Üye
paranoya :huhu:

darkwolf

darkwolf

Üye
Originally posted by Tayfuns+Aug 19 2005, 12:09 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(Tayfuns &#064; Aug 19 2005, 12:09 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-ardadoganer@Aug 19 2005, 12:06 PM
[post=137855]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]
abi kucukken ataturk hep bana bakıyor gibi hissederdim

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
bilgi için tesekkrler...

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
Originally posted by darkwolf+Sep 3 2005, 10:38 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(darkwolf &#064; Sep 3 2005, 10:38 PM)</div><div class='quotemain'>
Originally posted by Tayfuns@Aug 19 2005, 12:09 PM
<!--QuoteBegin-ardadoganer
@Aug 19 2005, 12:06 PM

[post=137855]Quoted post[/post]​
abi kucukken ataturk hep bana bakıyor gibi hissederdim
[post=153733]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

bende öle..

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
bu yuzden kacirdigim cok konu oldu
Atam&#39;la bakisiyoduk ole ders esnasinda
O bana catik kaslari ve sert bakisiyla dersi dinle der gibiydi
ama ben Ona bakiyodum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt