Symbian Web Tarayıcı

Sponsorlu Bağlantılar

MrExelance

Üye
    Konu Sahibi
Symbian Web Tarayıcı
Gençler opera mini sizde de mi hitti şu an çalışmıyor opera mobilde dengesiz çoğu sayfaa uyumsuz peki başka güzel tarayıcı var mı?

PALA.

PALA.

Üye
Opera mini next sitede var, yükle en iyisi şuan.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Vodofone mu operatör ?

MrExelance

Üye
    Konu Sahibi
Vodofone bazen operada sıkıntı çıkarabiliyor. Java operada 1 hafta boyunca error ekranı çıkıyordu. Altyapı bakımı vs midir bilinmez.
hocam hala çalışmıyor opera mini peki başka tarayıcı öneriniz var mı

MrExelance

Üye
    Konu Sahibi
up

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hocam operatörü değiştir başka birinin simkartını tak gereken yapılandırma ayarlarını yaptıktan sonra bir daha dene . Türktelekom ve ttkom altyapısı kullanan operatörlerde çalışır . Turkcell i bilmiyorum.

v30xy

v30xy

Üye
Hocam operatörü değiştir başka birinin simkartını tak gereken yapılandırma ayarlarını yaptıktan sonra bir daha dene . Türktelekom ve ttkom altyapısı kullanan operatörlerde çalışır . Turkcell i bilmiyorum.
Bence Alakası Yok Opera Mobil Symbian da Sorun Var Ben Wi-Fi Sen Turkcellden Felan Bağlandım Çoğu Siteye Girilmiyor. Maxicepe Bile. Nokia E65

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Opera mini next vardı .

Cadillac34

Üye
Telefonun kendi web tarayıcısı bilgisayardaki tarayıcı ile aynı özelliği taşır. Javascript özelliği vardır. Captcha kodunu destekler. Önbellek kaydı tutar ama önbellek dolduğu zaman sayfalarda donma yapar.

Opera Mobile, kendi sunucularını kullanmaz, telefonun kendi web tarayıcısı ile aynı özelliği taşır. Javascript özelliği vardır ama telefonun RAM'i yetersiz kaldığından sayfalarda donma yapabilir. Önbellek kaydı tutar.

Opera Mini, kendi sunucularını kullanır, bu yüzden bütün sayfalara rahatlıkla girilebilir. Javascript özelliği yoktur. Sayfalarda animasyonları, gifleri oynatmaz. Resim gibi görünür. Resim, video, müzik, vs. vs. indirilebilir. Önbellek kaydı tutmadığı için sayfalarda hızlı gezilebilir. Youtube'dan video izlenebilir, müzik dinlenebilir. Ama video kalitesi çok düşük. Eğer sayfalarda Captcha kodunu görürseniz tarayıcınız desteklemeyebilir. Captcha kodu Opera Mini'de çalışmıyor, desteklemiyor.

En güncel Opera Mini sürümü için;

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PALA., DeV/AsA ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Telefonun kendi web tarayıcısı bilgisayardaki tarayıcı ile aynı özelliği taşır. Javascript özelliği vardır. Captcha kodunu destekler. Önbellek kaydı tutar ama önbellek dolduğu zaman sayfalarda donma yapar.

Opera Mobile, kendi sunucularını kullanmaz, telefonun kendi web tarayıcısı ile aynı özelliği taşır. Javascript özelliği vardır ama telefonun RAM'i yetersiz kaldığından sayfalarda donma yapabilir. Önbellek kaydı tutar.

Opera Mini, kendi sunucularını kullanır, bu yüzden bütün sayfalara rahatlıkla girilebilir. Javascript özelliği yoktur. Sayfalarda animasyonları, gifleri oynatmaz. Resim gibi görünür. Resim, video, müzik, vs. vs. indirilebilir. Önbellek kaydı tutmadığı için sayfalarda hızlı gezilebilir. Youtube'dan video izlenebilir, müzik dinlenebilir. Ama video kalitesi çok düşük. Eğer sayfalarda Captcha kodunu görürseniz tarayıcınız desteklemeyebilir. Captcha kodu Opera Mini'de çalışmıyor, desteklemiyor.

En güncel Opera Mini sürümü için;

Hocam bu konu başlığı ile alakası yok ama bir bilgilendirme yapmak isterim. Opera mininin java versiyonlarında normal sunucusundan indirdiği sayfayı java telefonların açması için uygun hale getiren transcoding olayı mevcuttur . Bilgisayarlar için uyarlanmış internet sayfalarını transcoding (kod dönüşümü/transferi) yaparak java tuşlu telefonların bu sayfayı görüntülemesini sağlar. Kısaca opera mini java opera sunucusuna bağlanmasına ek dönüşüm servisi de kullanır. Sizin dediklerinize katılıyorum , bir ufak bilgi eklemek istedim.

• Beğen
Tepkiler: PALA., DeV/AsA ve Cadillac34

MrExelance

Üye
    Konu Sahibi
up

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Nokia N70 (s60v2) Opera Mini:
Şimdi denedim çatır çatır giriyor, bende problem yok.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, PALA. ve MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
Nokia N70 (s60v2) Opera Mini:
Şimdi denedim çatır çatır giriyor, bende problem yok.
bir süredir siteye girmiyordum, girip bir s60v2 kısmına bakayım dedim, bu konuyu ve senin mesajını gördüm hüzünlendim gene.
n70 için yedek parça bulabiliyor musun mesela orjinal batarya ekran anakart falan?
bir de tarayıcı uyum sorunu yapıyor mu?

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
bir süredir siteye girmiyordum, girip bir s60v2 kısmına bakayım dedim, bu konuyu ve senin mesajını gördüm hüzünlendim gene.
n70 için yedek parça bulabiliyor musun mesela orjinal batarya ekran anakart falan?
bir de tarayıcı uyum sorunu yapıyor mu?

Tahmin edebiliyorum, seni bir an için 10 yıl öncesine götürmüş olabilirim.Ben de tekrar okuyunca aynı hisse kapıldım çünkü. :gul:

Yedek parça konusuna gelirsem inanır mısın hiç ihtiyacım olmadı.Çünkü benim hastalık derecesinde temiz kullanma huyum var.Diğer Nokia 5210, 3660, C7 model telefonlarım da yeni gibi ve çalışır durumda.

Bir sorun olsa da İstanbul'un merkezi bir noktasında oturduğum için her şey mevcut, en azından benim gördüğüm öyle.Hatta küçük telefoncularda N70, 6680 gibi modeller halen daha satılıyor.En kötü durumda gider ikinci el N70 alır parçasını değiştiririm.
Orijinal BL-5C batarya da satılmaya devam ediyor.

Tarayıcıyı biliyorsun ki en iyi çözüm Opera, o da işini harika yapmaya devam ediyor.
Tabi keşke MMS eskisi gibi popüler olsa, vodafone mobilTV tekrar aktif edilse ve en önemlisi live messenger hayatımıza geri dönse, N70 ve diğer s60v2'ler on yıl önce nasıl tüm ihtiyacımızı karşılıyorsa, bugün de karşılar.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN ve PALA.
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Opera Mobile Emulator for Desktop

Bu konuda emin değilim ancak Opera Mobile sunucularında bir problem olsaydı bu program da çalışmazdı diye düşünüyorum.
Windows 10 üzerinde kullanıyorum, sorunsuz ve çok stabil.
Siz de deneyebilirsiniz.

>
>

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Cadillac34 ve PALA.

Üst Alt