Symbian işletim sisteminde kaios uygulamalarını çalıştırmak

Sponsorlu Bağlantılar

MzKARTAL

MzKARTAL

Üye
    Konu Sahibi
Symbian işletim sisteminde kaios uygulamalarını çalıştırmak
Başlıkta yazdığım gibi Symbian telefonlara symbian işletim sistemini kaldırıp kaios yüklemek mümkün müdür ?
Mümkün olsa bile uğraşılacak bir konu değil. Belki uygulamalarını symbian uyarlamak mümkün olur diye başlığı düzenledim.
Kaios işletim sistemi HTML5 ve JavaScript ile uygulama geliştirmeye müsait . örnek uygulamalar için whatsapp'a bakabilirsiniz

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Başlıkta yazdığım gibi Symbian telefonlara symbian işletim sistemini kaldırıp kaios yüklemek mümkün müdür ?
Kaios işletim sistemi HTML5 ve JavaScript ile uygulama geliştirmeye müsait .
Malesef hayır . Kaios daha güncel donanımlarla (snapdragon gibi) çalışmaya müsait . Symbian telefonların kullandığı donanımı desteklemez . Kaios'u çekirdeğini düzenlemek gerekir

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993 ve MzKARTAL
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Zannetmiyorum :D

• Beğen
Tepkiler: MzKARTAL
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Symbian telefonların donanımı düşük olduğundan yüklenmez

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bootloader kilidini kırıp sisteme erişirseniz ve tabi saf donanıma uygun şekilde kaios kaynak kodunu alıp derleyip hatalarını da giderirseniz neden olmasın. :)
Güldüğümü yanlış anlamayın ama çok zor imkansız değil belki ama yapılabilecek bir işlem değil.

• Beğen
Tepkiler: MzKARTAL ve MAERKEK
MzKARTAL

MzKARTAL

Üye
    Konu Sahibi
işletim sistemi yüklenmese bile uygulamaları belki symbian opera mobile de çalıştırabilir.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
işletim sistemi yüklenmese bile uygulamaları belki symbian opera mobile de çalıştırabilir.
Zip olarak uygulama indiriyor

MzKARTAL

MzKARTAL

Üye
    Konu Sahibi
Zip olarak uygulama indiriyor
Whatsapp için baktım uygulamalar react js ile yazılmış kaios similator sadece linux için var. Kaios Firefox tabanlı yani uygulamaların apisi çözülürse symbian için bir şeyler yapılabilir belki.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Zamanında 5800 a android yüklemek isteyenler vardı. Öncelikle şunu bilmen gerekir ki Symbian telefonlar donanim olarak oldukça zayif cihazlar. Yeni bir sistem kurabilmen için o sistemi telefonun donanımına uygun sekilde tekrar yazman gerekir ki bu da büyük zaman kaybidir. Diyelim ki sistemi yazdın ve calistirdın; tam verim ve performans alabilecek misin? Elimdeki N8 de yüklü olan symbian 3 ile takılıp kasiyor. Özellikle oyunlarda inanılmaz FPS problemleri var. Kısaca boşuna uğraşma.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve MzKARTAL

Üst Alt