Symbian işletim sisteminde kaios uygulamalarını çalıştırmak


MzKARTAL

MzKARTAL

Üye
    Konu Sahibi
Başlıkta yazdığım gibi Symbian telefonlara symbian işletim sistemini kaldırıp kaios yüklemek mümkün müdür ?
Mümkün olsa bile uğraşılacak bir konu değil. Belki uygulamalarını symbian uyarlamak mümkün olur diye başlığı düzenledim.
Kaios işletim sistemi HTML5 ve JavaScript ile uygulama geliştirmeye müsait . örnek uygulamalar için WhatsApp Messenger is social media apps - Kaios Store whatsapp'a bakabilirsiniz
 
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Başlıkta yazdığım gibi Symbian telefonlara symbian işletim sistemini kaldırıp kaios yüklemek mümkün müdür ?
Kaios işletim sistemi HTML5 ve JavaScript ile uygulama geliştirmeye müsait .
Malesef hayır . Kaios daha güncel donanımlarla (snapdragon gibi) çalışmaya müsait . Symbian telefonların kullandığı donanımı desteklemez . Kaios'u çekirdeğini düzenlemek gerekir
 
  • Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993 ve MzKARTAL
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Zannetmiyorum :D
 
  • Beğen
Tepkiler: MzKARTAL
eren3271

eren3271

Moderator
Symbian telefonların donanımı düşük olduğundan yüklenmez
 
  • Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bootloader kilidini kırıp sisteme erişirseniz ve tabi saf donanıma uygun şekilde kaios kaynak kodunu alıp derleyip hatalarını da giderirseniz neden olmasın. :)
Güldüğümü yanlış anlamayın ama çok zor imkansız değil belki ama yapılabilecek bir işlem değil.
 
  • Beğen
Tepkiler: MzKARTAL ve MAERKEK
MzKARTAL

MzKARTAL

Üye
    Konu Sahibi
Zip olarak uygulama indiriyor
Whatsapp için baktım uygulamalar react js ile yazılmış kaios similator sadece linux için var. Kaios Firefox tabanlı yani uygulamaların apisi çözülürse symbian için bir şeyler yapılabilir belki.
 
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Zamanında 5800 a android yüklemek isteyenler vardı. Öncelikle şunu bilmen gerekir ki Symbian telefonlar donanim olarak oldukça zayif cihazlar. Yeni bir sistem kurabilmen için o sistemi telefonun donanımına uygun sekilde tekrar yazman gerekir ki bu da büyük zaman kaybidir. Diyelim ki sistemi yazdın ve calistirdın; tam verim ve performans alabilecek misin? Elimdeki N8 de yüklü olan symbian 3 ile takılıp kasiyor. Özellikle oyunlarda inanılmaz FPS problemleri var. Kısaca boşuna uğraşma.
 
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve MzKARTAL


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt