Symbian ^4 diye bişey olmayacak | Nokiada büyük gelişmeler.

 • 10 Kasım 2010
 • 3055 Okunma
 • 33 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Nov 9th 2010
  Nokia's Senior Vice President Jo Harlow said in an interview in Amsterdam:

  “The biggest threat and biggest opportunity is our ability to keep Symbian fresh and interesting”
  “In the past if you bought a device, you got one or two software updates… ..We will now begin to deliver software updates more frequently and more of them. Visually, you’ll see some significant upgrades coming, to keep the experiance of the device fresh and new for the consumer"

  More than 50 modifications based on early user feedback are planned to roll out to current users early next year.


  This is very interesting! Here is what Nokia CTO Rich Green had to announce:

  "Next Nokia announced that you won't be hearing any more talk of Symbian^4 from them. The improvements that were planned for Symbian^4 will be introduced as soon as they become available - so instead of one big release, it's going to be more of a series of iterative updates to the existing platforms.

  That means that if you buy a Nokia device now, you won't need to wait for all the parts of the new interface to be ready and you will be able to get some of them sooner. Plus there is no risk of some devices not getting a Symbian^4 upgrade anymore."

  This is excellent news for N8 owners. After the updates start rolling out. Eventualy, the N8 will have a firmware equal to what Symbian^4 is suppose to be!


  Evet arkadaşlar.. N8 Kullanıcıları için çok iyi haber bence. Çevirisini yapardım ama fazla vaktim yok.

  Nokiadaki bu gelişme, eğer söz verildiği gibi devam ederse.. Foreva Nokia. :)

  Kaynak :
  Nokia reveals new plans for SW development, publishes Q3 results - GSMArena.com news
   


  Yazan: sh0ck
 2. Symbian^4 gerek yokkı 3 yeter bence yeterki uygulamalar çıksın
   
 3. yeter artık android işletim sistemine geçsin...
   
 4. adamla s^3 ü 4 gibi yapcaklarmış heralde
   


 5. Evet, yeni güncellemeler ile uygulama alanını genişletecekmiş. Telefona verilen desteğin kesilmiyeceğini söylüyor.. 5800 büyük bir ders oldu nokia'ya.


  @Noks

  2011 Yılında geçmeyi planlıyor zaten.MeeGo kullanacak. Fakat N8 Daha yeni çıktı.Bu yüzden biraz daha Symbian yaymaya devam edecek..

  Haydi bakalım nokia.. Her gün güncelleme kontrolü yapıyorum. Kararlıyım. :) :aha:


  Bu arada, İlerideki güncellemelerle birlikte yeni bir qwert klavye ve Swype entegre olarak gelecek.
   
 6. Google nin girmediği yer kalmadı bence cep telefonlarımıza girmesin bütün teknolojiyi ele geçirdiler sıra herkesin cebinde
   
 7. bu s4 işinden cidden korkuyordum. s3 geriplana atılırdı kısa zamanda s4 çıksaydı, çıkacağı haberleri bile s3 için yazılım geliştirilmemesine sebep oluyordu. uygulama ve güncellemelerdeki sayıca azlık sebebiyle markanın popülaritesi düşüyordu pazar payı daralıyordu. bu açıklama şarttı, isabet oldu. ama birkaç ay sonra s4 hazırlanıyor açıklaması da tekrar gelebilir, şayet s3 için yeterli güncelleme ve uygulama dolaşmaya başlarsa...
   
 8. Sacmalik...
   
 9. Evet bende korkuyordum. Çünkü Symbianın artık o kadar sürümü varki...Nokianında tek ve en büyük dezavantajıda bu işte. Yazılım...

  Yapsaydı şöyle standart; her akıllı telefonda sabit bir yazılım..En azından her yeni symbian sürümünde 0'dan uygulama üreticilerini yormazdı.

  Bu arada da şunu söyliyeyim; S60 V5 Sürümleri için olan yazılımlar, S^3 'dede çalışıyor. :) Bazı uygulamalar düzgün çalışmıyor, ama genel itibari düzgün şekilde çalışıyor. :) deneme-yanılma yoluyla öğreneiblirsiniz.

  Tecrübe ile sabittir. :)
   
 10.  
 11. Bu tip güncellemeler tıpkı IOS (3.0, 3.2, 3.7, 4.0, 4.1 vs.) güncellemeleri gibi olacak sanırım, Iphone 3G'ye a nasıl Iphone 3GS'teki veya Iphone4'teki (IOS4.0 ve üstü) bazı özellikler güncellemelerle ekleniyorsa, Nokia'da aynısını yapacak sanırım. Yani, Symbian^3'ü bir sürü güncellemeyle Symbian^4'e yükseltecekler.
   
 12. harbiden yaa symbian^4 çıksaydı Symbian^3 kullanıcıları çok madur olacaklardı böylesi daha iyi oldu.
   

 13. Kesinlikle. Nokia aynı kafa ile devam edecekti. Bu da müşteri düşüşüne neden olacaktı.. Kesinlikle Nokia kaybedecekti.
   
 14. 4.5 sene ömür yetmez be hacı. bu yıl başında çıkacak deniyordu. çıkmayacaksa bu ömür boyu s4 olmayacak anlamına gelmiyor tabi, neticede teknoloji yerinde saymaz. çıkacaksa da 1 yıldan önce çıkmasın kafi...
   
 15. y a zaten symbian 3 yeni çıktı yeni bir işletim sistemininide çıkarmanın luzumu yok yani adamlar yeni işletim sistemi var diye n8 alıyo o 1 yıl sonra çıkarsa adamların aldığı n8 yazık olur yani öyle deilmi :D
   
 16. Symbian^4, 4-5 sene sonra çıkacaksa varsın çıksın tabi :) Zaten S^3 daha yeni çıktı S^4 de şu sıralar çıksaydı ortalık karışırdı.
   
 17. s3 platformu ilk kez 07.12.2009 tarihinde duyuruldu(yada ben öyle biliom) yani kısacası adamlar 1 senede ancak yetiştirebildi ki daha stabil bile değil düşünki S4 2 seneden aşağı gelmez...2 seneye de zaten ortalık programdan gecilmez:)
   

 18. Çok haklısın o yüzden şu anda sıkıntıya girecek bi durum yok gibi.. :heyo:
   
 19. nokia nın yaptığı basın açıklamasında 2011 de büyük değişliklerin olacağını duymuştum
  buna symbian 5 te dahil mi
  herhangi bir bilginiz varsa açıklama yaparsanız çok sevinirim
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 10:23