symbian^3 için androit emulatör

Sponsorlu Bağlantılar

nonamex

Üye
unutma sende bi ara nokiacıydın:naughty: siz gelip symbiana laf atınca adamlar napcaanı şaşırıyo:ehe sizde laf atmayın:D

Bende bir ara Nokia'cıydım ama biri gelip bana benim 1 ghz'li telefonum seninkinden daha hızlı çalışıyor deseydi o zamanda doğrudur seninki daha hızlı çalışıyor derdim.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
ee ıııı iii.. :p: symbian daha hızlı android sistem gereği 1ghz işlemci içeriyo... :ehe bu vb. laflar çok gerçekten. sende haklısın. yanlış kişiler yanlış tartışmalar açıyo yapcak bişey yok.

cardanadam

cardanadam

Üye
Önce 680 mhz'lı işlemcili Symbianların 1 ghz'lı Androidlerden hızlı çalıştığını iddia ettiler. Sonra Android'in web tarayıcısı dışında Symbian'dan kötü olduğunu söylediler. Şimdi de Symbian'da Androidden daha çok uygulama olduğunu söyleyenler görüyorum. Bu Nokia'cılar alem valla :ehe:kop:

arkadaşım araştır n8 1ghz +300mhz ama şarj sorunu nedeniyle bunu 680mhz düşülmüştür nokianın proğramları işlemciyle aynı dili konuştukları için araya bir tercuman yazılıma ihtiyacı yok onun içinde fazla işlemci harcamıyor anladın hala anlamadıysan bizede birtane tercuman lazım

• Beğen
Tepkiler: tefoku
mcnpl4

mcnpl4

Üye
arkadaşım araştır n8 1ghz +300mhz ama şarj sorunu nedeniyle bunu 680mhz düşülmüştür nokianın proğramları işlemciyle aynı dili konuştukları için araya bir tercuman yazılıma ihtiyacı yok onun içinde fazla işlemci harcamıyor anladın hala anlamadıysan bizede birtane tercuman lazım

tebrik ediyorum güzel acıklamaydı.. hele son cümle:ehe:oke:

----------Eklendi @ 22:31:06 ---------- Yazıldı @ 22:29:58 ----------

işlemci hızını gösteren bi program varmıdır ki?

nonamex

Üye

1 ghz değil, 772 Mhz'den 680'e düşürülmüştür biraz araştırın lütfen konuşmadan önce.

Hep kafanızdan uydurduğunuz bir şeyi yazıyorsunuz hemde hakaret ediyorsunuz..

----------Eklendi @ 22:36:37 ---------- Yazıldı @ 22:32:07 ----------

tebrik ediyorum güzel acıklamaydı.. hele son cümle:ehe:oke:

----------Eklendi @ 22:31:06 ---------- Yazıldı @ 22:29:58 ----------

işlemci hızını gösteren bi program varmıdır ki?

Adam bana hakaret ediyor sende aferin ne güzel yazmış diyorsun tebrik ediyorum. Bari yazdığı doğru olsa

mcnpl4

mcnpl4

Üye
ona bisey demedim be son cumle hosuma gitti.. hem bana ne işlemciden ondan bundan..

----------Eklendi @ 22:42:16 ---------- Yazıldı @ 22:41:32 ----------

açıklamaya bişey demedim açıklama tarzına dedim.

----------Eklendi @ 22:42:57 ---------- Yazıldı @ 22:42:16 ----------

yoksa arm11 in 800 ü geçemeyecegini biliyorm bende
onun dediğini hakaret olarak algılayacağını düşünmemiştim kusura bakma:( artık tarafsız olayım konuyu dağıtayım derken bende hata yapabiliyorum. ama ben ona destek fln vermedim.

nonamex

Üye
ona bisey demedim be son cumle hosuma gitti.. hem bana ne işlemciden ondan bundan..

----------Eklendi @ 22:42:16 ---------- Yazıldı @ 22:41:32 ----------

açıklamaya bişey demedim açıklama tarzına dedim.

----------Eklendi @ 22:42:57 ---------- Yazıldı @ 22:42:16 ----------

yoksa arm11 in 800 ü geçemeyecegini biliyorm bende
onun dediğini hakaret olarak algılayacağını düşünmemiştim kusura bakma:( artık tarafsız olayım konuyu dağıtayım derken bende hata yapabiliyorum. ama ben ona destek fln vermedim.

Önemli değil neyse..

Ben burda Android'i savunurken kimseye hakaret etmiyorum elimdekileri koyuyorum ortaya ama nedense Symbian'cılar hakaret etmeyi çok seviyorlar :allalla:

mcnpl4

mcnpl4

Üye
walla bak diyimmoralim bozuldu gerçekten. inan kimsenin taraftarlığı fanlığı umrumda değil sadece son iki cümle yaratıcı geldi. o lafı bana etse sinirlenirim belki.. senin acından bakmamıştım.. benim en nefret ettiğim şeyde bir tartışmada ezilince hemen baska konudan vurmayaçalışılması. bunu nokia savunanlarda çok gördüm.. anlamsız olaylar.. millet günün sitresini burda atıyo demek.

nonamex

Üye
walla bak diyimmoralim bozuldu gerçekten. inan kimsenin taraftarlığı fanlığı umrumda değil sadece son iki cümle yaratıcı geldi. o lafı bana etse sinirlenirim belki.. senin acından bakmamıştım.. benim en nefret ettiğim şeyde bir tartışmada ezilince hemen baska konudan vurmayaçalışılması. bunu nokia savunanlarda çok gördüm.. anlamsız olaylar.. millet günün sitresini burda atıyo demek.

Gelsin desin 12 megapiksel kameram var, baskı bile yaparım gayet kaliteli olur sen Androidinle baka kalırsın. USB ile fare ve klavye takar oyun oynarım sen Androidinle izlersin türü cevap verseler tamam adamlar doğru düzgün savunuyor derim. Ama bunlar yok 680 mhz daha hızlıymış, yok daha fazla oyun varmış türü saçma uydurma şeyler yazıyorlar bir de sonunda hakaret ediyorlar... :allalla:

mcnpl4

mcnpl4

Üye
çesit ceşit insan var yufka yürekliden az yontulmuş kalasa kadar.. kimle tartışmaya girdiğine dikkat etmek lazım. laf anlamayana :sopa: yada kendi haline bırakcan

time_shift

time_shift

Üye
hepmiz symbiancıyız ama gereksiz yere symbian diye böğürmeye gerek yok kullandığım biçok oyun,uygulamanın android için güncellenmiş versiyonu çıkıyo ama symbianda zor haklarını yememek lazım. lanet olsn :s

dasdas23

Üye
symbianin andriod a ihtiyaci yokki esas android symbian emulatörü cikarcakmis ayni uygulamalar symbian icinde var hemde fazlasi
puhaha hic gulecegim yoktu Android cagin yeni teknolojisi symbian gecen yuzyilin.......

nadir_89

nadir_89

Üye
arkadaşlar bu herkesin içinde olan bişey ben 11 yıldır nokia kullanıcısıyım symbian taraftarıyım çünkü kullanışlı geliyor ve bir geçmişi var nokianın telefon işinde bunu kimse inkar edemez ama tabiki emilator olsun her programı çalıştırsın diye ümid ediyoruz hepimiz android kullanan symbian emilator ister diğeri android ister windows kullanan mac ister mac kullanan başka bişey ister yani herkes aldığı cihazın tup platformları desteklemesini istiyor zaten bu mümkün olduğunca yapılıyor androidinde düşük cpu lu işlemcili telefonları var sonuçta kodlarla yazılıyor bu sistemler işlemcinin ve ramin elverdiği sürede yapılabilir
keşke telefonlarda bilgisayarlar gibi üretilsede herkes istediği sistemi yükleyebilse bu sorunu sadece bu şekilde aşabiliriz yoksa adam 1000 tl verdiği telefonun aşağğılanmasına dayanamayıp saçmalaya bilir gidip milyarlar verip bluetooth u bir işe yaramayan video çekemeyen telon alıp ben zaten onları kullanmıyordum diyebilir :)

SilentOne

SilentOne

Üye
çok güzel anlatmıssın klavyen bal damlıyor

GULSEHIRLI

Üye
TAMAM BEYLER ÖNCE HAYIRLISI İLE ''ANNA'' YI YÜKLEYELİM DAHA SORA ANDROİD İN TADINA DA BAKARIZ...:yuru

TaupeWhistle3

TaupeWhistle3

Üye
bizim türlü oyunumuz var evet :D saçma sapan java'lar :D n8'imden memnunum ama oyun açısından kısır

fatih54102

fatih54102

Üye
öyle bir şey olmaz ama port olabilir.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
arkadaslar konu biraz dagılmıs ama myriad alien dalvik diye google da ararsanız bulursunuz iphone için yapılmış bu emulator su anda symbian için hazırlanıyor ve 2012 ilk çeyreginde gelicekmiş

aleranol

aleranol

Üye
Symbian 90'lı yıllardan beri var. Çıksaydı bu zamana kadar çıkardı.Bende duydum o haberi, 6 Ay önce ilk n8 Aldığım zamanlar okumuştum. Bana göre şehir efsanesinden başka bişey değil.

Kaldı ki; Symbian demek nokia demek. Nokia demek şuanlık amiral gemileri olan N8-E7 Demek. N8-E7 Demek 256 MB Ram demek. 256 MB Ram demek, Android'in uygulamalarını çalıştırmak için yetersiz ram demek.

Symbian'ın kullandığı sistem kaynaklarını saymıyorum bile. Zira 256 MB Ram'in %60'ı Symbian^3 tarafından kullanılıyor şuanlık. Sizede %40 Kalıyor. Zaten %5 boş yer kaldığında RAM Dolu hatalarını almaya başlıyorsunuz. Uygulamaların çoğu kapanmaya başlıyor. Bu da %35'lik bir Ram demek. Artık o %35 ram neye tekabül ediyorsa, yaparsanız ne yapacaksanız.. :bigstar:

Nokia'nın en büyük hatalarından biri de bu.RAM Optimizasyonu..
Yanlız sen biraz abarttın farkında mısın? Emin ol ki sizin android sisteminiz bizim biricik symbian^3 işletim sistemimizde en az 20 mb daha fazla ram kaplıyor bu 1.
2. bizim sistemimiz fabrika çıkışı %45 ramimizi alıyor.3. adam gibi widget leri de dayayınca yaklaşık %55-%60 ram kullanıyor.4. Ben 6 adet hd oyunu(toplamda 1gb civarı) açtığım halde o oyunları sorunsuz oynayabiliyorum.
Al bide link de verim sana http://www.maxicep.com/symbian-3-genel/iste-c7nin-gucu-583524.html

Bu da demek oluyor ki sizin gerçekten ram e bağımlılığınız varken bizim ram imiz ise gayet yeterli durumda.

Uqur5445

Üye
ben 701de okadar uygulama actım bikere hata vermedi