Symantec Ghost 7.0(alıntı Dil)


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hzrcn

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Merhaba..Ghost dediğimiz program, programcıların tabiriyle C:'nin fotoğrafının çekilip D:'ye kopyalanmasıdır.
Ghost Nasıl Alınır?
Önce Windows 98 Me başlangıç disketini takıyoruz.We restart diyoruz.Tekrar açılırken bir menü gelecek, buradan 3.numaralı olanı yani; 3.CD-ROM desteği olmadan başlat seçilir.Beklenir.A:/> gelince önüne ghost yazılır(A:/>ghost).Entera basmadan başlangıç disketi çıkartılır.Ghost disketi takılır.Sonra entera basılır.Bekleyin..Ghost açılacak.

Buraya Kadar Herşey Aynı..


Ghost İmajı Alma:

Program açılınca sırayla; Local/Partition/To İmage denir.Size imaj almak istediğiniz yerler sorulur.Zaten buralar hep en öndedir.Sİz sadece tab ile ok'u aktifleştirip enter deyin.Sonra tab ile D:'ye girin.Yeni klasör açın.(Örn:Full) Klasörün içine girin.imaja isim yazın.We save deyin.Sıkıştırma oranına high dersek çok daha az yer kaplar.İmaj alırken sorular sorar.Bu sorular için hep olulu düşünün we ok diyin..

Ghost İmajına Dönme:

Local/Patition/From İmage denir.Sorulan soruları tekrar tab ile aktifleştirip enter deyin.En son ghost imajınızı bilgisyardan gösterin.OK diyin.İşlem başlar. Bitince reset computer deyin..


Bilgisayar çökünce illa format atmanız gerekmez.Ghost kullanıyorsanız, bilgisayarınız eski haliyle tekrar açılır.


Ghost ve Başlangıç disketi temin edemeyenler için, buraya ekleyebilirim!!!!!


saygılarımla hızırcan
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt