Motorola Atrix 4G sürekli reset sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

SEYDİALİ

Üye
    Konu Sahibi
sürekli reset sorunu

Sarangni

Sarangni

Üye
Linkte ki konuyu çok uzun süre önce hazırlamıştım. Yanlış hatırlamıyorsam isem Cihazı kapatıp power yine ses kısma tuşuna basarak açın. Ses kısma tuşuyla recovery seçeneği olması lazım ona gelip onaylayın. Full Wipe\Cache yapılınca cihaz açılacaktır.

SEYDİALİ

Üye
    Konu Sahibi
bakıyorum hemen suan recoverı modun ıcındeyım yanlız mod 5.0.2.0 olmus ve dediğin gibi bir sey yok

Sarangni

Sarangni

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
bu videoya bir bakın

Sarangni

Sarangni

Üye
bakıyorum hemen suan recoverı modun ıcındeyım yanlız mod 5.0.2.0 olmus ve dediğin gibi bir sey yok

Recovery girebiliyorsanız orada seçenekler de mutlaka wipe ve cache seçeneklerinin olması gerekiyor. Bu her recovery de olur.

SEYDİALİ

Üye
    Konu Sahibi
hocam onu denedım aynı hatayı alıyorum ama bence su androıd mananger rom yükledi cunku cıhaz yuklmee yaptı sonrada boyle kaldı

kısaca rom yukleksek duzelırmı ve nasıl yukluyecez

Sarangni

Sarangni

Üye
Ben cihazı kullanmayı bırakalı çok oldu. Tam olarak hatırlamıyorum açıkçası ama bu işlemleri yaparken hiç sorun yaşamamıştım. En fazla ne yapabilirsiniz diye düşünüyorum RDS ile orjinal roma dönebilirsiniz ya da biraz daha araştırma yapabilirsiniz. Motorola Türkiye forum sitesi vardı eskiden oraya bakabilirsiniz hala duruyor ise.

SEYDİALİ

Üye
    Konu Sahibi
anlıyorum orjınal roma nasıl donecem yarım edersenız sevınırım cunku konuda bır cok resım ucmus lınkler olmus

Sarangni

Sarangni

Üye
anlıyorum orjınal roma nasıl donecem yarım edersenız sevınırım cunku konuda bır cok resım ucmus lınkler olmus

Bu linkte anlatım var. Keşke daha fazla yardımcı olabilsem ama cihazı kullanmayalı o kadar uzun süre oldu ki çoğu şeyi hatırlamıyorum. Yalnız bu sitenin size yardımcı olacağını düşünüyorum. En azından soru sorarsanız yine yardım alabilirsiniz diye düşünüyorum.

SEYDİALİ

Üye
    Konu Sahibi
daha once kulllandıgınız ıcın skype uzerinden yazısarak halledebilriz dıye dusundum oyzuden sıze yazdım : ) ben bakayım oraya bakalım ne yapabilcem

ve hazır telefon bu durumdayken iyi ve uyumlu bir rom yukluyemezmıyım

Sarangni

Sarangni

Üye
hocam onu denedım aynı hatayı alıyorum ama bence su androıd mananger rom yükledi cunku cıhaz yuklmee yaptı sonrada boyle kaldı

kısaca rom yukleksek duzelırmı ve nasıl yukluyecez

Dediklerimi bir yapın bakalım cihaz açılacak mı.

1. Linkteki ROM indirin.

2. Gapps dosyasını indirin.

3. İndirdiğiniz dosyayı SD Kart içine atın cihazı recovery mod ile açın. İnstal From SD CM7 dosyasını kurun Wipe/Cache yapın cihazın açılmasını bekleyin cihaz açıldıktan sonra verdiğim Gapps dosyasını da aynı şekil de flashlayın ve yine wipe/Cache yapın. Bir de böyle deyin büyük bir ihtimalle cihaz acılaktır.

SKYPE ve türevi her hangi bir uygulama kullanmıyorum ama sorunu yine de çözmeye çalışrım. Yalnız bu gece pek müsait değilim. Yarın yardımcı olmaya çalışırım.

SEYDİALİ

Üye
    Konu Sahibi
ıkı dosyayı ındırıyorum ama hangısını sd kartın ıcıne atıcam ve wipe ile cache ıkı ayrı secenek ve flaslayın derken neyı kastedıyrosunuz

Sarangni

Sarangni

Üye
ıkı dosyayı ındırıyorum ama hangısını sd kartın ıcıne atıcam ve wipe ile cache ıkı ayrı secenek ve flaslayın derken neyı kastedıyrosunuz

İndirdiğiniz iki adet dosyayı da SD Kart (Hafıza Kartı) içine atın.

Cihazı Recovery MOD ile başlatın. 5.0.2 sürümü var demiştiniz.
Recovery de İnstal zip from sdcart yazan ya da buna benzer bir seçenek var. Onun içine girin hangi sürümü indirdiniz bilmiyorum ya da yazan dosyayı bulun ve kuruluma başlatın. Bu işlem bitim ROM kurulduğunda Wipe data/factory reset ve wipe cache partition seçeneklerini de yapın ve cihazı başlatın.

Bu işlemden sonra indirmiş olduğunu gapps-for-CM7-20120316.zip dosyasını da aynı şekilde kurup aynı işlemleri yapın ve cihazı yeniden başlatın.

SEYDİALİ

Üye
    Konu Sahibi
dosyları hafıza kartına attım ama telefon gormuyor

Sarangni

Sarangni

Üye
Bilgisayar telefonu görüyor ise telefon hafızasına atın ve apply update from sdcart seçeneğini seçin eğer yine olmaz ise verdiğim linkten seçeneğini kullanmak zorunda kalacaksınız gibi görünüyor. Normal de cihazın SD kartı görmesi gerekiyordu ama görmüyormuş.

SEYDİALİ

Üye
    Konu Sahibi
hafıza kartını telfon goruyor ama ıcıne attıgım dosları gormuyor ve yenı bir rom yuklersem durum duzelcekmıs gibi geliyor ama nasıl yukluyecme onu bılmıyorum rds den olurmu

Sarangni

Sarangni

Üye
hafıza kartını telfon goruyor ama ıcıne attıgım dosları gormuyor ve yenı bir rom yuklersem durum duzelcekmıs gibi geliyor ama nasıl yukluyecme onu bılmıyorum rds den olurmu

Hafıza kartını görüp romu görmemesi enteresan olmuş. Yalnız indirdiğiniz dosyaları zip direk atacaksınız. Eğer ZİP çıkarıp attıysanız görmez.

Bütün yolları denediniz ve sorun çözülmediyse tek çözüm RDS Lite ile rom atmaktan geçiyor.

Düzgün bir rom yükleyeyim diyorsanız Atrix için en iyi rom 2.3.4 bunun dışında 4.0 ve üzeri romlarda yapılmıştı o zaman ama Tegra driverleri olmadığı için romlar da eksik çoktu. Onun için canavar gibi cihaz sırf Tegra driverleri olmadığı için orta da kaldı. Şimdiki durum nedir bilimyorum ama o zaman böyleydi.

SEYDİALİ

Üye
    Konu Sahibi
evet zıplı attım rarlı attım dosyları direk attım klasorlu sekıdle atım hafıza akrtındakı dosyalrı görmedı bende suan rds ıle orjınal surmu yukleyecem ama cıhaz dusuk pi uyarısı verıyor cıhazı kapatıyorum ama sarja takar takmaz acılıyor ve motorola logosunda duruyor dun dedıkelrınızı yaptıktan sonra resetleme yapmıyor artık logoda duruyor suan sarrja da ama cıakrtıcam cunku demın denedım pc gormuyrodu rds de cıhazı

aynı sekılde hala rds cıhazı gormuyo

Son düzenleme:
Sarangni

Sarangni

Üye
Motorola Atrix driver diye aratın bilgisayara kurun ve ondan sonra RDS ile yeniden bağlayın bakalım görecek mi?

SEYDİALİ

Üye
    Konu Sahibi
motorola drıver kurulu ama gormuyor bırde teelfonu bu sekıdle nasıl sarj edebılırım cunku rds ekranında

batery too low to flash yazıyor

Üst Alt