Sudan da katliam gibi çatışma ... 123 Ölü !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu SahibiKabileler arasındaki çatışmaların son bulmadığı Güney Sudan'da bir köye saldıran kabile üyeleri 100'den fazla kişi öldürdüğü bildirildi. Saldırı da bir o kadar da yaralı olduğu bilgisi geldi.

Güney Sudan Askeri güçleri silahlı Lou Nuer kabilesi üyelerinin, rakip kabile üyelerinin yaşadığı Duk Padiet köyüne dün sabahın erken saatlerinde saldırarak binaları yıktılar ve kiliseye sığınmak isteyen köylülere de saldıkları belirtildi.
Sudan Halk Kurtuluş Ordusu (SPLA), Jonglei eyaletindeki katliamın ancak bu sabah güvenlik görevlilerinin bölgeye gitmesiyle ortaya çıktığını belirterek, saldırıda 51 köylü, 28 güvenlik görevlisinin öldüğünü, saldırganlardan da 23 kişinin yaşamlarını yitirdiğini bildirdiler.

Saldırıda onlarca kişinin de yaralandığı söyleniyor.

Geçtiğimiz hafta da Güney Sudan'da kabileler arasında yaşanan çatışmalarda toplamda 60 kişiden fazla hayatını kaybetmişti.

Birleşmiş Milletlerin yaptığı açıklamada kabileler arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle sene başından beri bin 200 kişiden fazla kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.
İHA
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Türk-X
Cevap
1
Görüntüleme
311
mürteza16
UtkuGARIP
Cevap
1
Görüntüleme
385
zombaka
Tuna-TR
Cevap
0
Görüntüleme
254
Tuna-TR
komando04
Cevap
13
Görüntüleme
778
Uhops
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt