Şuanki Okuduğum Bölümü Üniversite Sınavı Ile Başka Üniversitede 2.sınıftan Devam Etme

 • 24 Eylül 2013
 • 972 Okunma
 • 10 Cevap

 1. Arkadaşlar merhabalar. Bu sene üniversite sınavına tekrar girdim. Ek yerleştirmelerde mevcut bölümümü başka üniversite okumak istiyorum. Büyük ihtimal kazanarım. İnşallah :) Şimdi kazanırsam nasıl olaak dilekçe vs. yazmam gerekiyormuş. Nasıl olacak hiçbir fikrim yok.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar,abiler varsa yardımcı olsunlar lütfen.Kafamda soru işaretleri var.


  ..
   


  Yazan: turgutilbars
 2. bu bilgilere benimde ihtiyacim var
   
 3. Öğrenci işleriyle konuşun, arkadaşlar.
  Kuzenin anlattığınız olayı yapmıştı, ortak dersler varsa sorun olmuyormuş ama ortak olmayan dersleri de görmek zorundaymış falan filan... Ama bu 3yıl önceydi. =P En ayrıntılı bilgiyi öğrenci işlerinden alırsınız, sanırım.
   
 4. Ben yaptım dostum konuyu açalı bayağı oldu :) yeni cevap yazılıyor :)
   
 5. Ben yaptım :)
   
 6. Evet, doğru diyorsun ben de ilk yorumun zamanına bakmamışım, yeni mesaj gelince yazdım direk. :)
   
 7. Yeni sistemde nasıl geçiş yapıldığını anlatırsanız bu bilgilere ihtiyacı olan arkadaşlarımız da yararlanırlar.
   
  Invoke bunu beğendi.
 8. Giresun üniversitesinden yani okuduğum okuldan kaydımı sildirdim. Silerken dekanlıktan,kütüphaneden,bölüm başkanı gibi yerlerden dolaşıp silinme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Transkript,diplomanın aslını, ve onaylı ders içeriklerini alıyorsunuz sonra yeni kazandığınız okulun yolunu tutuyorsunuz. Daha sonra öğrenci işlerine gidiyorsunuz ve durumunuzu anlatıyorsunuz. Size muafiyet dilekçesi veriyorlar.yazıyorsunuz muaf olmak istediğiniz dersleri kurul onaylıyor ve yeni okulunuza kaydınızı yaptırıyorsunuz. Prosedürde 1.sınıf olarak gözüküyorsunuz ama 2.sınıf derslerini veya kaçıncı sınıftaysanız o yılına derslerini alıyorsunuz. :) umarım yeterli olmuştur. Bu arada ereğli eğitim fakültesine kayıt yaptırdım. Bülent ecevit üniversitesine yani.
   
  EroL bunu beğendi.
 9. Mesajı oku dostum :) açıklama yaptım.
   
 10. baliker universitesinde isletme okuyorum kocaeli universitesine gecmek istiyorum ama kocaeli universitesinde gecme notu 65 diye duydum dogru mu bilmiyorum bilgisi olan var mi?
   
 11. Olabilir üniversiteden üniversiteye değişiyor.giresun üniversitesinde geçme notu 60 dı. Bülent ecevit üniversitesine geçtim. Burada çan eğrisi var ama sen 65 aldığın zaman direk geçiyorsun. Benden sana tavsiye o geçme notları gözünü korkutmasın. :)
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/02/2019 - 05:09