STARTER düzenleme YÜKLENEN UYG. denetleme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sinanayba

sinanayba

Üye
    Konu Sahibi
STARTER düzenleme YÜKLENEN UYG. denetleme
slm arkadaşlar tel yüklediğimiz prog. kapatsakta kapanmayan uyg nasıl denetliyeceğimizi anlatacam örnek vermek gerekirse whatsapp gibi bu uyg sistem yönetici proglarla kapatılmaya çalışılıyor tabiki bu kesin çözüm değil çünkü prog yüklenme esnasında 2 tane dosya atar tel ve her seferinde bu dosyalar prog açmaya çalışır.

ilk olarak ROMPatcher çalıştıralım. RAM dikkat edin hafızanızda tutun uyg kapat dedim ama kapanmadı ve kendisini tekrar çalıştırdı

gördüğünüz bu dosyalar otomatik çalıştırda bulunan prog yani tel yüklü uyg bu dosyalar çalıştırıyor. yeri info bölümde gözüküyor

hangi dosyanın hangi uyg çalıştırdığımız anlamam bir çok yolu var ister uid kopyalar başına 0x koyarak ekle bölümünden uygulamar seçip arattırırız mesala nimbuzz buldum bazı dosyalar çıkmaz çünkü yardım exe yi çalıştırır o yüzden görünmez dat - rsc yi uzantısını txt yapıp açarsak ne çalıştırdığını görürüz.yada prog açıp içinden o dosyayı buluruz

çalışmasını istediğiniz uyg dosyasını bırakıp geri kalanını silin hem rsc-dat ikisinide aynı uid nosu olmasına dikkat edin böylece kapattığınız zaman uyg kendisini açamayacak fark ettiniz mi ? ram ' den 20 m kazanç sağladım : ))

not : alıntı değildir kendi emeğimdir bu işlemin tam tersini uygulayarak otomatik çalıştır komutu verebiliriz istediğimiz herhangi bir prog ' a

LeoFrankLy

LeoFrankLy

Üye
Teşekkürler. El emeği göz nuru :ehe

HakaN-06

HakaN-06

Üye
eyv hacı vcommandmanager.exe neyin nesi bilen var mı acep? Bende hep açık

sinanayba

sinanayba

Üye
    Konu Sahibi
eyv hacı vcommandmanager.exe neyin nesi bilen var mı acep? Bende hep açık
o dosyayı ben cfw kapatmıştım gereksiz exe dosyası yani yardımcı dosyasıtel olan net bağlantı veya not veya bu tür uyg çalıştığında yardımcı exe dosyalarıda çalışır.

HakaN-06

HakaN-06

Üye
Sağolasın birde bu iş için kullandığın proları konuda eklenti olarak paylaşırsan daha iyi olur :)

anılbaran

anılbaran

Üye
biliniyordu aslında ama olsun emegin için teşekkürler kardeşim :)

sinanayba

sinanayba

Üye
    Konu Sahibi
biliniyordu aslında ama olsun emegin için teşekkürler kardeşim :)

sohbetlere baktığımda sistem yönetici prog kapatılmaya çalışıldığını gördüm bilmeyen arkadaşlara yardımım olsun dedim bari kardeşim sonuçta bilmeyenler sayısı daha çok |-)

anılbaran

anılbaran

Üye
doğrudur kardeşim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt