soy ağacı öğrenmek için dilekçe örneği istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
soy ağacı öğrenmek için dilekçe örneği istiyorum
soy ağacımı öğrenmek için nüfus müdürlüğüne dilekçe yazacağım örnek bir dilekçe lazım.yardımcı olur mussunuz

• Beğen
Tepkiler: theyunus

EroL

EroL

Emekli Yönetici
e-devlet üzerinden zahmetsizce çıkarılabiliyor diye biliyorum

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
ne yazmam gerekiyor
baktım e devlete.

Türk-X

Türk-X

Üye

bu linkten;Soyağacımı öğrenmek istiyorum gereğini arz ederim. diye gönderin bende dün yolladım bekliyorum bakalım :)
az önce e-mail hesabına baktım düzenlenen yasa gereğince kütük bilgileri verilmiyormuş :/

• Beğen
theyunus

theyunus

Üye
Güzel konu sağol arkadaş
az önce bende gönderdim

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Hayırdır? Bir miras falan peşindeysen bilelim...

• Beğen
Tepkiler: Jan ve CV-Aurora
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
yok ya bisey ogrenmek icin ucunda illa miras yada para olmasi gerekmez bence az arastirmali insan soyu nerden geliyo.simdilik sadece soy agacimi arayacagim ama ilerde dna testi yaptirip unlu bir kisinin soyundan gelip gelmedigime de bakarim mesela cengizhanin mi mogol hukumdarinin mi
kim old. unuttum baya varmis onun soyundan geleb
bugun nufus mudurlugune gittim.aynn dediginizi dedi bunu ogrenmenin tek yolu ankara arsivler daire baskanligina dilekce yaz dedi yazcam yarin bkalim

furkankaya559758

Üye
Bence nüfustan araştırma. Aile büyüklerine sorarak öğrenebilirsin. Hatta dedelerinin doğduğu yere gidip orada araştırma yapabilirsin. Hem senin için de değişiklik olur.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
benden once amcam baya bi arastirmis ama osmanlinin sonuna kadar bulabilmis.1916 rus isgali gumushne diye biliyorum ama kesin degil giresun da olabilir.sormam lzm

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Dünyanın 3'te 1'i Cengiz'in soyundan geliyor zaten, adamın öyle bir uçkuru varmış maşallah...
Ben merak etmiyorum vallahi nereden geldiğimi, nerede olduğum beni daha çok ilgilendiriyor. Sana kolay gelsin...

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail ve Oğuzhan
Yunkaai

Yunkaai

Üye
Biz arapmışız geçen sene öğrenmiştim.

Köken 1800 lere kadar biliniyor bizim ailenin. O yıllarda büyük dedemiz Erzincanda müderrismiş soy adımızda oradan geliyor. Ondan öncesindede arap göçmeni olduğumuzu biliyorlar.

Sevmezdim pek arapları. Benimde arap kökeninden gelmem ironi oldu :D

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail ve ogzhnoTr
theyunus

theyunus

Üye
Nasıl öğrendin büyüklerden mi?

Yunkaai

Yunkaai

Üye
Başta bizimkilere sordum. Soy adımızı 94 senesinde dedem erzincanlı olarak değiştirmiş. Dedemin dedesi erzincandan çıkıp kayseriye gitmiş. Ordanda kırıkkaleye gidip yerleşmiş. Büyük dedemize arap ismail onun oğluna yani dedemin babasınada kara mevlüt derlermiş. Köyün adının bir parçasıda ordan geliyor. Her köye gittigimde köyde yaşayan yaşlılarla konuşurdum. Birkaç fotoğraf filan gördüm kara mevlüt dedemizin. 40 yaşında vefat etmiş. Adından çok arapoğlu yada kara mevlüt derlermiş dedemize. Niye diye filan sorarken babası göçmen olduğu için oyle derdik diye anlattılar. Ben böyle öğrenmiştim.

• Beğen
theyunus

theyunus

Üye
İçişlerinden karşılık cevap geldi.
Soyunun nerdenngeldiğinşne dair bilgi verilemiyor, sadece alt ve üst soy bilgisi alonabilyor, yani anne baba kardeşler ve çocuklarınınkini öğrenebilirsin, onu da içişleri değil nufus müdürlüğünden öğrenebilirsiniz deniyor.
Yani soy la ilgili bilgi alınabilecek bir yer yok şuan...

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
E devlet. Ama zaten baktın mı?

cihat04

cihat04

Üye
Aile büyüklerinden dedemin dedesinin dedesinin dedesinin babasına kadar öğrenebildim.Üç yüzyıl önce Kuzey Irak'ta yaşıyormuş bizimkiler.
O yüzden KERKÜK TÜRKTÜR.

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
nasıl öğrendin

cihat04

cihat04

Üye
Dedemin dedesi zamanında dedeme anlatmış.O da anneme.Eskiden televizyon yokken atalarımızı, eski hikayeleri, olayları anlatıyorlarmış çocuklarına.

Jan

Jan

Üye
Benim de araştırmam lazım babamın babasının oğulları varmış yani amcaları hasan ile hüseyin .. Hüseyin dedem Bediüzzaman Said-i nursi nin has talebesi imiş.. Allah cümlesinin mekanını cennet eylesin inşallah . Babamın anlatığına göre Atatürk döneminde 3 ünü kurşuna dizmişler.. Yalnız hüseyin dedeme kurşun işlememiş ve onu bıçakla hakka uğurlamışlar. .. :( Benim de araştırmam lazım hemde iyice..

Üst Alt