Şota: Van Gaal'a minnettarım

 • 30 Ekim 2010
 • 370 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Şota Arveladze SPOX.com'a konuştu: "Louis van Gaal'e sonsuz minnettarım!" Kayserispor'un başarılı teknik direktörü Şota Arveladze, SPOX.com'a özel olarak verdiği röportajda Kayserispor'un hedefleri, Kayseri'ye transfer öyküsü ve Louis van Gaal'den gelen bir teklif hakkında açıklamalarda bulundu.

  İşte Şota Arveladze'nin açıklamaları:

  Kayserispor'un ligdeki durumu: "Erken konuşmamak gerekiyor, sadece birkaç maç oynadık. Ligin gidişatını zaman gösterecek."

  Kayserispor'a transferi: "Yardımcı antrenör olarak birçok teklif almıştım ama artık kariyerime Teknik Direktör olarak devam etmek istedim. Kayserispor ve Gürcistan ile iki tane seçeneceğim vardı, başka teklif de yoktu o dönemde. Tecrübe elde etmeden bir Milli Takımın başına geçmek istemedim ve bu yüzden Kayserispor'u seçtim."

  Bursa, Trabzon ve Kayseri'nin ligi domine etmesi: "Orta vadede birşeyler değişecek mi, bunu göreceğiz. Büyük kulüpler her zaman yaptıklarını yine yaptı bu sezonun başında ve çok para harcadılar. Büyüklerin bütçesinin çok küçük bir yüzdesine sahibiz. Bu yüzden bize düşen, sabırla ve gerekli soğukkanlılıkla adım adım ilerlemek ve bu felsefenin tutmasını beklemek."

  Kayserispor'un Transfer politikası: "Bir yıl sonra belki yine gidecek oyuncular için büyük paralar vermeyi doğru bulmuyorum. Bu şans oyunu gibi birşey. Ünlü futbolcular gündeme gelebilir ama bu bizim paraları camdan aşağıya atacağımız anlamına gelmiyor. Zalayeta gibi bir oyuncuyu almakla çelişkiye düştüğümüzü zannetmiyorum. Bizim öncelikli hedefimiz tesisleşme: Şu an Kayseri'de çok modern bir antrenman kompleksi inşa ediliyor. Hem profesiyonel hemde altyapı oyuncularının ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayan bir tesis olacak. O tesis açıldığında, Kayserispor'da yeni bir dönem başlayacak."

  Selim Teber'in takımdaki rolü: "22 yaşından küçük on tane oyuncum var, bu yüzden Selim gibi tecrübeli oyunculara ihtiyacım var. Yıllarca Bundesliga'da oynadı ve antrenmanda gösterdiği performans ile örnek oluyor gençlere. Ona güvenim sonsuz."

  2009'da Louis van Gaal'ın Bayern Münih için antrenörlük teklifi yapması, ancak dil sorunu nedeniyle transferin gerçekleşmemesi: "Böyle birşey vardı ama zannediyorum ki, sorun dil değildi ama detay veremiyorum, çünkü açıkçası çok bilgi sahibi değilim."

  Louis van Gaal: "Alkmaar'da onun takımında oynadım. Levante'deki son yılım sakatlıklar yüzünden kötü geçmişti ve Louis beni arayıp, Alkmaar'da yardımcısı olmam için teklif yaptı. Hemen kabul ettim. Dünyanın en iyi Teknik Direktörlerinden bir tanesinden öğrenmek kime nasip olabilir ki? Üstelik bedava ve de her gün öğrenim görüyorsunuz. Beni aradığı için ona sonsuz minnettarım"
   


  Yazan: HeiLmasTer®
  e1b1 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 04:28