Telefon Tavsiyesi Sony Z1 mi M4 aqua mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

Kurtizcisi

Kurtizcisi

Üye
    Konu Sahibi
Sony Z1 mi M4 aqua mı ?
Arkadaşlar telefon alacağım yakın zamanda yalnız iki telefon arasında kaldım sizce hangi telefonu almalıyım ?

0MG90

0MG90

Üye
Bu ikisi arasından M4 Aqua ama bence M4a yerine C4 al

byAndroid

byAndroid

Üye
Bencede C4 daha iyi olur

Bülent872

Bülent872

Üye
Z1

ozibear

Üye
Xperia Z Ultra kullanna ve bundan çok fena pişman olan biri olarak şunu söyleyebilirim; sony telefonlarda malesef çöpluk seviyesinde önyüklü ve kullanamayacağınız (o uygulamayla erişilen hizmetlerin çoğu bizde yok) bir dolu uygulama ile geliyor ve işin kötüüs bu uygulamaların buyuk kısmını telefondan kaldıramıyorsunuz. M4'ün işletim sisteminden sonra kalan hafızası nerdeyse yok. Bu nedenle bulaşmayın derim.
Sony'e bu kadar para vereceğinize Xiomi başta olmak üzere bir süsü sağlam markalar var, onlardan daha üst seviye ama daha hesdaplı telefon alabilirsiniz

Invoke

Invoke

Üye
Sony'de mi önyüklü gelip telefonu çöplüğe çeviren uygulama çok? En temiz yazılımı sunan OEMlerden biri Sony'i.

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
M4 Aqua çünkü o sony nin müdürü baya dillendirdi.

Emre

Üye
Z1 açık ara önde.

• Beğen
Tepkiler: Bülent872
Invoke

Invoke

Üye
Aqua daha yeni daha güzel tasarımıyla daha ilgi çekici olabilir. Çünkü Z1'in kapakçıkları var, soluk ekranı var, kocaman kasası var diye göze sönük gelebilir ama yine de Z1 amiral. S800 ile ve daha fazla geliştirici desteği ile daha iyi performans verir. Ama ben olsam ikisini de almam, eğer illa Sony alacaksam biraz daha zorlar Z2 alırım.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
byAndroid

byAndroid

Üye
1.26 gb boş alan bırakan m4 aqua almayın aldırmayın C4 varken

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Z1.

Kurtizcisi

Kurtizcisi

Üye
    Konu Sahibi
Aslına bakılırsa m4 aqua'nın boş kalan hafızası teknosa gibi yerlerde baktığımda en az 2 gb'tı tamam çok büyük bir boş alan değil ama yanlış anlaşılma olmasın. Z1 in ekranı biraz daha sönük yalnız pp değeriyle kıyasladığınızda açık ara önde olduğunu görmemek mümkün değil bunun yanında z1 in kasası biraz daha kaba olabilir teknolojisi geriymiş gibi olabilir ama şunu düşünün birisi amiral gemi diğeri yan ürün. Z1 de ekran çözünürlüğü yüksek m4 aqua da ise bu biraz daha düşük. Kapakçıklar önemli bir faktör değil sonuç olarak hiçbirimiz devamlı sim kart ve ya micto sd kart değiştiren kişiler değiliz. Telefon alırken en az 5 yıl kullanmalıyız ki herhangi bir firmaya kazıklanmayalım. Kafamı kurcalayan şu durum mevcut z1 de 32 bit işlemci ver m4 aqua da ise 64 bit işlemci var bu konu kafamı kurcalasana sanırım z1 yine bu konuda önde.

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye
Z1 işlemcisi tabiki daha iyi. İkisini yanyana koyun herhangi bir teknomarkette, dediğim gibi Z1 daha sönük durabilir ama her türlü daha güçlü.

• Beğen
Kurtizcisi

Kurtizcisi

Üye
    Konu Sahibi
Z1 işlemcisi tabiki daha iyi. İkisini yanyana koyun herhangi bir teknomarkette, dediğim gibi Z1 daha sönük durabilir ama her türlü daha güçlü.
elbette çok haklı buluyorum sizi. Ekran konusu çok dert edlecek bir durum olarak görmüyorum çünkü kalitesiz bir ekran değil.

Kurtizcisi

Kurtizcisi

Üye
    Konu Sahibi
Elbette gördüm evet harika değil ama dandik bir ekranda değil. Peki siz 1000 tl civarı hangi telefonu önerirsiniz.

Bülent872

Bülent872

Üye
Sana katıyorum bende Z1c var sadece biraz fazla kötülemişsin [emoji1]

Invoke

Invoke

Üye
Sana katıyorum bende Z1c var sadece biraz fazla kötülemişsin [emoji1]

Elbette gördüm evet harika değil ama dandik bir ekranda değil. Peki siz 1000 tl civarı hangi telefonu önerirsiniz.
Kötülediğim yok, ekran elbetteki kullanılır gayet ama bir note 3 ün bir g2 nin yanında vasat duruyor aynı şekilde ekran/kasa oranı da öyle ve hepsi aynı dönem çıkan cihazlar.

Bence G2 ye bakın ama Z1 inde ondan iyi olduğu yanları var mesela sdcard desteği.

Kurtizcisi

Kurtizcisi

Üye
    Konu Sahibi
Kötülediğim yok, ekran elbetteki kullanılır gayet ama bir note 3 ün bir g2 nin yanında vasat duruyor aynı şekilde ekran/kasa oranı da öyle ve hepsi aynı dönem çıkan cihazlar.

Bence G2 ye bakın ama Z1 inde ondan iyi olduğu yanları var mesela sdcard desteği.
Çok güzel iki noktaya parmak bastınız kasa ekran oranı kötü ama g2 de de sd card desteği yok iki durumunda iyi bir şekilde yansıtan bir telefon var mı aklınızda.

Invoke

Invoke

Üye
Çok güzel iki noktaya parmak bastınız kasa ekran oranı kötü ama g2 de de sd card desteği yok iki durumunda iyi bir şekilde yansıtan bir telefon var mı aklınızda.
1000 liraya yok. :/

Bence 32GB G2 alın.

Üst Alt