Sony Xperia S için Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi Nisan Ayında

 • 20 Mart 2013
 • 2949 Okunma
 • 10 Cevap

 1. 2011 yılında Ericsson hisselerini satın alarak yoluna Sony isminde devam eden Japon üretici, yeni yapılanmanı ilk meyvesi olarak MWC 2012 etkinliğin Xperia S’i kullanıcıların beğenisine sundu. Geçen süreçte telefon kullanıcıları pek memnun olmasa gerek. Zira telefon hala Jelly Bean güncellemesine kavuşmuş değil.

  Android 4.1 sonrası kapsamlı bir güncelleme kasım ayında Android 4.2 olarak kullanıcılara ulaşırken; mayıs ortalarında ise Android 5.0 Key Lime Pie resmiyet kazanacak. Birçok pazarda Sony’nin amiral gemisi niteliğinde olan Xperia S ise geçtiğimiz yıl eylül ayından beridir herhangi bir güncellemeye sahip olmuş değil.
  Android 2.3 ile resmiyet kazanan telefon o dönemde bile Android sürümü ile ileştirilmişti. Yaz döneminde ICS sürümüne yükseltilen telefon uzun süre güncellemenin getirmiş olduğu sorunlarla boğuştu. Sony, bir süre önce Jelly Bean takvimini duyurmuş ve takvim içerisinde Xperia S’i de dâhil etmişti. Yalnız Japon üretici herhangi bir tarih bildirmemişti.

  Sabırsız bir bekleyişin sürdüğü şu günlerde Xperia S kullanıcılarını sevindirecek haber Sony Almanya’dan geldi. Twitter üzerinden sunulan bilgide Xperia S için Android 4.1.2 güncellemesinin sürdürdüğü ve neticenin mart ayı içerisinde alınacağı bildirildi. Güncellemenin kullanıcılara sunulması ise nisan ayında gerçekleşecek.

   


  Yazan: mcetin55
 2. sony zaten kendi açıkladı

  Şubat ve mart aylarında T,TX ve V

  Mart ayı sonuna doğru J.P ve Go

  doğal olarak Nisan'da S , ion Jelly Bean güncellemesini alıcak
   

 3. Haklısın tamam Sony açıkladı ama forumda Xperia S kullanıcısı olup hala haberi olmayan vardır bilgilendirmek amaçlı açtım konuyu.
   
 4. arkadaslar acro s de guncellem alacak mi ?
   
 5. 2012 çıkışlı telefonlara güncelleme verecek diye biliyorum büyük ihtimal gelecek 4.1.2
   
 6. bu sony nin var ya bir daha almayacam Allah buyuk kousturmasın ne bu ya telefon yaslandı :))
   
 7. Görüş açısı :)
   
 8. samsung un gözünü seveyim 4.2.2 verecek adamlar ve sonu hala uykuda :))) byundan sonra sony nexus olursa ayrı yoksa cok zor almam yani:))
   
  TheMadness bunu beğendi.
 9. s2 ace 2 bile aldı yani
   
  hisar0770 bunu beğendi.
 10. Yapacak bişey yok bekliyoruz hala
   
 11. telefon yaslandı onu bırak bizde yaslanacaz gelde deli olma :))
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
20/02/2019 - 08:33