Sony Pictures Entertainment Hacker Saldırısı Altında

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Sony Pictures Entertainment Hacker Saldırısı Altında
Sony yine bir saldırı ile karşı karşıya kaldı, ve çalışanlarına “evlerinize gidebilirsiniz” denildi.

Sony her defasında güvenliknedeniyle sunucularını kapatarak çözüm üretme yoluna gitse de, konunun artık can sıktığı kesin.

Sony tüm bilgilerinin yer aldığı sunucularına yapılan DDoSsaldırısı karşısında geçici olarak tekrardan erişimi kapattı. Ancak saldırı o kadar uzun süreli oldu ki Sony çalışanları eve göndermek zorunda kaldı. Bu ilk olmayan saldırının ipuçları ise yavaş yavaş belli olmaya başladı. Saldırının arkasında #GOP isimli grubun olduğu belirtiliyor. Zaten bıraktıkları görsel ile bunu ilan ediyorlar.

Konu ile ilgili akla gelen ilk kişiler arasında eski bir Sony Pictures çalışanı olma ihtimali üzerinde duruluyor. Elde edilen verilerin o yönde olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi yok. Sadece bir ihtimal seviyesinde kalan durum oldukça ciddi. Sony Pictures bir süre tanınarak yapılan uyarıda isteklerinin yerine gelmediği takdirde olabilecekleri sıralayan hacker grubu kafaları karıştırmış vaziyettte.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
:birak::sahan::sahan2: yapılır mı lan bu sony ye :gun1:

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
bu hafta mobil ve şirket kısımları saldırı altında enteresan :hmmm

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Istekleri konusunda zaten bilgi vermelerine gerek yok genelde en büyük amaç şirketin zarar etmesi ve itibar yitirmesi.
Yani o konuda da haklısın. Sony ye dokunmasınlar ya seviyorum ben o şirketi :D

• Beğen
Tepkiler: Nextman

furkankaya559758

Üye
Bu tarz siteleri hackleyince ellerine ne geçiyor merak ettim.

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Bu kaçıncı oldu sony e
Bundan önce dr sahte bi uygulamayı sony nin yaptığı bir güncelleme gibi göstermişlerdi sanırım

Üst Alt