Son altı ayında çocuklarının hayatını değiştirdi

 • 23 Ekim 2010
 • 342 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. İngiliz 5 çocuk annesi Justine Hargreaves, kanserle mücadelesini kaybetti ama çocuklarına inanılmaz bir hediye bıraktı. Onlara yaşam koçluğu yapacak önerilerden oluşan bir günlük yazdı ve ihtiyaçları için düzenlediği kampanya ile yardım topladı.

  Justine Hargreaves'e (38) kanserle ilk kez 2007 yılında tanıştı. Boyun kanserine yakalanmıştı. Tedavi oldu, iyileşti ancak hastalık geçtiğimiz yıl yeniden ortaya çıktı. Kanser bu kez sıçrama yapmış ve tüm vücuduna yayılmıştı.
  Sadece 6 ay ömür verilen talihsiz kadın, hastalığının kötüye gittiğini öğrenir öğrenmez yaşları 6 ile 17 arasında değişen 5 çocuğu için hazırlık yapmaya başladı. İlk iş olarak onlar için yol gösterici bir günlük hazırladı. Bu günlükte kendi deneyim ve öngörülerine yer verdi:
  Günlükte, "Herkes hata yapar ama önemli olan hatalardan ders almak ve yola devam etmek.", "Aranızdan her kim kendini mutsuz ve kötü hissediyorsa, diğerleri hemen yardıma koşsun.", "Kendinizle ve ailenizle gurur duyun" gibi mesajlar sıraladı.
  Justine, kendi ailesine ise çocuklarının doğum günlerinde alınacak hediyelerin listesini bıraktı.
  Justine, bununla da yetinmedi, bir kampanya düzenledi. Bu kampanya ile çocuklarının ihtiyaçları için kullanılacak 20.000 pound gibi bir para toplanmasını sağladı.
  Ne yazık ki hastalığı daha fazla yaşamasına izin vermedi ve Justine geçtiğimiz pazar günü hayata gözlerini yumdu.
  Ölümüyle sevdiklerini yasa boğan Justine için en yakın arkadaşı Victoria Tierney, "Justine çok cesur bir kadın. Çocukları için çok doğru birşey yaptı." yorumunu yaptı.
  Justine'in çocukları Jade (17), Sam (10), Nathaniel (9) ve ikizler Coral ve Cristal (6) ya şimdi Justine'in kız kardreşi bakıyor. Kız kardeşinin de 12 ve 10 yaşında iki çocukları var.
   


  Yazan: Burak
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 06:23