Haber Snapdragon 845 bugün resmi olarak tanıtıldı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Snapdragon 845 bugün resmi olarak tanıtıldı
Akıllı cep telefonu modelleri için tanıttığı yonga setleriyle ünlenen Qualcomm şirketi, Snapdragon 845 ismini verdiği yeni işlemcisini tanıttı.

Akıllı cep telefonu modelleri için geliştirdiği işlemci modelleriyle birlikte tanınan Qualcomm şirketi yeni amiral gemisi Android modellerinde yer alması beklenilen Snapdragon 845 işlemcisini tanıttı.

Üstün teknik özellikleriyle birlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak olan Snapdragon 845 işlemcisi Samsung tarafından üretilecekken, 10 nm üretim teknolojisiyle birlikte geliştirilecek. ARM tabanlı olan Windows 10 modellerine de destek verecek olan işlemcinin, en geç 2018 yılının ikinci çeyreği itibariyle piyasaya sürülmesi üst düzey tablet ile telefon modellerinde boy göstermesi bekleniliyor.

İşlemcinin termal performansı ile tek çekirdek performansında önceki nesle göre çok önemli iyileştirmeler gerçekleştirdiklerini açıklayan Qualcomm şirketi, grafik işlemcisi ile dahili modemde de iyileştirmelerin oldukça önemli olduğunu söyledi.

Paylaşılan verileren göre Snapdragon 845'te X20 LTE isimli modem kullanılırken, bu modem 150 Mbps'e kadar yükleme hızı ile 1.2 GHz'e kadar indirme hızına destek sunuyor. Tahminlere göre yeni yonga seti ARM'ın en güçlü çekirdeği olan Cortex-A75 ile muhteşem bir verimlilik oranı sunan Cortex-A55 temellerinde özelleştirilecek.

Bakalım tam anlamıyla teknik özellikleri açıklanmayan bu yonga setine ait bilgiler ne zaman resmiyete kavuşacak ve tanıtılacak olan ilk cihaz hangi markanın olacak. Bekleyip göreceğiz...
Snapdragon 845 bugün resmi olarak tanıtıldı

yeumyang

yeumyang

Moderator
Tüm özellikleri aciklaninca 835 le karşılaştırmak lazım ama pek fark olacağını sanmıyorum ufak tefek dokunuşlar olacaktır ilk s9 kullanacak galiba

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve ibrahimbüyükdemir
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
Tüm özellikleri aciklaninca 835 le karşılaştırmak lazım ama pek fark olacağını sanmıyorum ufak tefek dokunuşlar olacaktır ilk s9 kullanacak galiba
Xiaomi de yeni telefonunda kullanabilir

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Nokia, Nokia 9da kullansa bari; sd835le hiç görülmedi buda demektir ki henüz tam tasarlanmadı

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu ne abi biraz daha bekleseydin daha dün 835 li telefonlar çıktı.

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Şu işlemcilerin tek sevindiğim noktası sürekli olarak nm kısmında iyileştirme olması daha az ısı çok iyi oluyor özellikle yazın.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Beni pek heyecanlandırmadı 845.
7nm işlemcileri bekliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu

Üst Alt