Snapdragon 800′lü Galaxy Note 3, Exynos 5 Octa’lı Versiyon Ile Karşı Karşıya

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Snapdragon 800′lü Galaxy Note 3, Exynos 5 Octa’lı Versiyon Ile Karşı Karşıya
Samsung IFA 2013′de düzenlediği Unpacked etkinliğinde yeni akıllı telefon modeli Galaxy Note 3′ü duyurdu. Firmanın yeni amiral gemisi yüksek donanım bileşenlerine sahip olurken, ayrıca tasarım olarak da bir çok kişi tarafından oldukça beğenildi. Samsung duyurudan sonra çok fazla zaman geçirmeden Galaxy Note 3‘ü ülkemiz de dahil dünya genelinde satışa sunmuştu.

Samsung, Galaxy Note 3′ü iki farklı versiyon olarak sundu. Bu modellerN9000 ve N9005 olarak adlandırılırken, yonga seti açısından farklılık gösteriyorlar. Her iki modelin de diğer tüm özellikleri ise benzer.

Ortak özelliklerine bakacak olursak eğer, 3GB sistem belleği, 16GB/32GB/64GB dahili veri kapasitesi seçenekleri, 13MP arka kamera, 2MP ön kamera, 5.7″ 1080p Full HD Super AMOLED dokunmatik erkan olarak sayılabilir.

Diğer taraftan yonga seti olarak ise N9000 modeli 1.9Ghz sekiz çekirdekli Exynos 5 Octa kullanırken, N9005 modeli ise 2.2Ghz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 ile geliyor.

Akıllı telefon meraklıları bu iki model arasında ki performans farkını merak ediyorlar. Biz de merakları giderebilmek için iki modelin karşılaştırmalı test sonuçlarını aşağıda sunuyoruz.

http://www.maxicep.com/resim/galaxy-note-3-benchmark-1.jpg
http://www.maxicep.com/resim/galaxy-note-3-benchmark-2.jpg

Snapdragon 800′lü Galaxy Note 3, Exynos 5 Octa’lı versiyon ile karşı karşıya

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Snapdragon 800 farkını ortaya koymuş :)

PriZm

PriZm

Üye
Aralarında aşırı fark yok ama Snapdragon'un daha iyi olduğu bariz belli.

Bu arada Epic Citadel skorları ikisindede çuvallamış nedense.Ben 58 fps alıyorum.

• Beğen
Tepkiler: MrExpert

partyhard

Üye
Aralarında çok fark olur sanıyodum ama çok azmış

fk555897

fk555897

Üye
AnTuTu haricinde hepsinde Snapdragon 800'lü sürüm geçmiş.

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Bunda Bukadar Abartılacak Bir Şey Yok

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Bunda Bukadar Abartılacak Bir Şey Yok
Aralarındaki fark sadece bunlar deyil
Örneğin: 4G şebeke desteklemesi, kaynak kodları açık olması, 4k video çekme, daha hızlı şarj olma vs... :)
Bu özellikler Samsung Galaxy Note 3, Exynos 5 Octa’lı versiyonda yok

• Beğen
Tepkiler: Invoke

Üst Alt