Sizce Bedelli Ne Zaman Çıkacak Ve Yaş Konusunda Ne Düşünüyorsunuz

Sponsorlu Bağlantılar

New Life

New Life

Üye
    Konu Sahibi
Sizce Bedelli Ne Zaman Çıkacak Ve Yaş Konusunda Ne Düşünüyorsunuz
Evet arkadaşlar biliyorsunuz ki bedelli çıktı çıkacak sizce son söylenti yaş ve bedel hakkında ne düşünüyorsunuz son söylenti 26 ya bedel 20 bin lr olduğu Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

PALA.

PALA.

Üye
Türk ordusu mesleki profesyonel askerliğe geçmelidir. Bedelliye hiçbir zaman sıcak bakmadım, bakmıyorumda.
Her Türk vatandaşı temel askeri eğitim almalıdır. Kendim yaptım diye demiyorum, normal askerlik sadece 1 ay olmalıdır.
Örneğin; üniversite okuyan yaz tatilinde alsın bu eğitimi, çalışana da özel 1 ay askerlik izini verilsin, işinden olmasın.

4 - 8 yıl üniversitede zaman harcayan birisi, iş askerliğe geldi mi 5-6 ay askerliği zaman kaybı olarak görüyor.
Özelliklede şu evliliği bahane edenlere kıl oluyorum. Askerden önce sana kim git evlen dedi ? Bedelliye mi güvendiniz ?
Şimdi bu kişiler akıllı da eşini bırakıp, askere gidenler mi enayi ? Bedelli eskiden de vardı 1 ay eğitim verilirdi.
Bu sistem değişmediği sürece, bu tartışma bitmez... Ülkenin paraya mı ihtiyacı var ? Yoksa eğitime mi ihtiyacı var ?

En iyisi para vatandaşın cebinde kalsın, herkes 1 ay askeri eğitim alsın.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Symbianist, Bahaxi ve 1 kişi daha
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
normal askerlik sadece 1 ay olmalıdır.
Kesinlikle normal vatandaş için olması gereken bu.Zorunlu askeri eğitim kısa ama öz olmalı, yeterli derecede teknik bilgi, sportif kabiliyet ve genel kültürle donatılmalı.Bundan güzel fırsat olmaz.
Tam anlamıyla boş geçirilen zaman (tuvalet temizlemek vs.) 12 ay değil, 12 yıl da olsa bir anlamı yok.

Diğer yandan Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri her alanda daha iyisini hedeflemek için bütünüyle profesyonel sisteme geçmelidir.Alanıyla ilgili tam donanımlı ve eğitimli bir asker, zorunlu askerlik görevini icra eden 10 askere bedeldir diye düşünüyorum (mesleki kabiliyet açısından).

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Bahaxi ve PALA.
Bahaxi

Bahaxi

Üye
Bedelli'nin gelmesi devletin ne kadar aç gözlü oldugunu gösteriyor.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
vedat1966

vedat1966

Üye
Hangi karar çıkarsa çıksın birileri mutlaka mağdur, birileri mutlaka mutsuz olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@sinan yüksel aynen ben gitsem boşu boşuna beni eğitecekler . Zaman harcayacaklar benim için silah verecekler . 1 yıl sonra yokum ben .Dediğin gibi 1 yıllık değil bir ömürlük profesyonel adam yetiştirilmeli. Bunu da yapacak olan askeri akademilerdir. Benim akademilerde okuyan arkadaşım var . Eğitim on numara beş yıldız diyor. Lisede de böyle olsa ne vardı diyor. (Ülkemizde en kaliteli eğitimi veren kurumlardan biri askeri akadamilerdir.) Profesyonel asker buralardan yetişmeli .

@Bahaxi kısmen katılıyorum . Üniversite bitirip , askerden kaçan ve evlenen o kadar kişi var ki . Devlet bunların peşinde koşmamak istiyor. Hem onların peşinden koşmamayım hemde kasama para girsin hesabı yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Bedelli'nin gelmesi devletin ne kadar aç gözlü oldugunu gösteriyor.
Devletin değil, direksiyondaki şoförün kabahati.

@MAERKEK profesyonel ordunun da ne derece profesyonel olduğu ayrıca tartışılır, herşey eskidendi.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt