Duyuruyu Kapat

Sivasta Bir Kadın, Erkek Çocuğa Tecavüz Etti (Yok artık)

 • 2 Ocak 2009
 • 18714 Okunma
 • 10 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Sivas'ta bir kadın 15 yaşından küçük bir erkek çocuğuna tecavüz etti. Kadına üç yıl hapis verildi Yargıtay karşı çıktı.
  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, küçük yaştaki bir erkek çocuğuna tecavüz eden kadının 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.
  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, küçük yaştaki bir erkek çocuğuna tecavüz eden kadının 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Türkiye’de, kadının erkeğe tecavüzünün suç olarak kabul edilmesinin ardından ikinci kez bir kadın, erkeğe tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanıyor.
  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye’de ikinci kez meydana gelen ‘kadın tecavüzü’ davasında, Sivas 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararın bozulmasını istedi.

  MAHKEME 3 YIL HAPİS DEDİ, YARGITAY 15 YILA KADAR HAPİS İSTEDİ
  Sivas 1. Asliye Ceza Mahkemesi, A.P. adlı kadının 15 yaşından küçük çocuğa karşı “Basit cinsel istismar" suçunu işlediği gerekçesiyle 3 yıl 9 ay hapis cezasına mahkum etti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, işlenen suçun TCK’nun 103/2. maddesinde yer alan, “Cinsel istismarın vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda, sekiz yıldan onbeş yıla kadar hapis cezasına hükmolunurö olduğuna dikkat çekerek dosyanın bozulmasını talep etti.
  Davaya ilişkin son sözü Yargıtay 5. Ceza Dairesi verecek. Daire, Başsavcılığın görüşü doğrultusunda karar verirse, Türkiye’de ilk kez bir kadın, erkek çocuğuna tecavüz ettiği iddiasıyla mahkum edilmiş olacak.

  İLK TECAVÜZ OLAYI BOYABAT’TA OLMUŞTU
  Türkiye’de bir kadın hakkında ‘tecavüz’ suçunu işlediği iddiasıyla ilk olay Sinop’a bağlı Boyabat ilçesinin Ulupınar köyünde meydana gelmişti. Ulupınar köyünde yaşayan 16 yaşındaki F.H.T. 13 yaşındaki M.A.’ya tecavüz ettiği iddiasıyla 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Boyabat Ağır Ceza Mahkemesi, F.H.T’nin Türk Ceza Kanunu’nun 103/2. maddesinden 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.
  Halen tutuksuz yargılanmaya devam eden F.H.T’nin çocuğunu doğurduğu ve yapılan DNA testi sonrasında çocuğun M.A.’dan olduğunun kesinlik kazandığı da öğrenildi. Boyabat Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği karar da Yargıtay 5. Ceza Dairesi’ne gelecek.
   


  Yazan: van_hoijdonk
  denizlili_fatih bunu beğendi.
 2. Belki tepki gösterirsiniz ama olsun...yahu bu neyin nesidir?biz ergenlik zamanımızda böyle olaylar olsun diye 40 takla atardık be heeyt...:) düşünsene,ergensin,bi karşı cins sana tecavüz ediyo...ohooo...:naughty:var mı daha cennet??? :D haa,yabancı cisim falan karışmış işe,o ayrı...o zaman ömür boyu verilsin,haketmiş...psikopat mıdır nedir...:vur
   
 3. Eskiden hep bunlar abd de olurdu. Neden Tr'de olmaz derdik ama biz de büyüdük. Birazdan birisi der neden bana denk gelmez ki diye. :ehe


  Tabi bu işin dalgası ama olay cidden ahlak dışı...
   
 4. Bir de çocuğun psikolojisi bozulduysa cezası iyiden iyiye artar. Artsın ama, artsın yani. Ben anlam veremiyorum artık. Canı sıkılıyor yahu bu milletin. Kadın oturmuş ne yapsam ne yapsam diye düşünüyor, e hadi bugün de bir erkek çocuğa tecavüz edeyim bari. :ss Kadın çocukken babası tarafından tacize falan mı uğramıştı acaba. Normal değil, sorunları olduğu kesin. Ya da dediğim gibi canı sıkılmış. :ss
   
 5. Memleketimde oLdugu için ben utandım
   
 6. Aslında o kadına verilecek ceza bellide neyse:pro:
   
 7. Ne olacak ya:) Çocuğa duygularını aktarmış:)
   
 8. Doğuş 18'den küçük birisi, bu da yasalarımızda suç...
   
 9. bence kadının resmini görüp ona göre değerlendirelim...şimdi kadın manken gibi çıkarsa ,çocukta şikayetçi değilse hangimiz bu durumu yadırgıycak??? :D
   
 10. bence kadının kocasında iş yokmuş oda dayanamayıp artık çocuğa saldırmış :aha::aha::aha:
   
 11. Yuh yani:off:
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - Sivasta Kadın Erkek
  Sivasta Korkunç Kaza! Bir Aile Yok Oldu Haber Köşesi 14 Temmuz 2014
  Sivas Arkeoloji Müzesi'nin Çocuk Bölümüne Büyük İlgi Haber Köşesi 7 Mayıs 2013
  12 Haziran 2011 Pazar Günü Sivas Genel Seçim Sonuçları Haber Köşesi 11 Haziran 2011
  19 Mayıs 2011 Perşembe Sivas Deprem Şiddeti ve Depremi Haber Köşesi 19 Mayıs 2011
  Sivasta 138 köye ulaşım sağlanamıyor Haber Köşesi 27 Ocak 2011
Yüklüyor...
24/09/2017 - 20:54