Şişmanlığa Ameliyatsız Çözüm...


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Şişmanlık ( obezite), çağımızın giderek yaygınlaşan ve toplum sağlığını en fazla tehdit eden, insan ömrünün kısalmasına neden olan hastalığı olarak kabul edilmektedir. Şişmanlık stresli şehir yaşamı içinde düzensiz ve kontrolsuz beslenmenin kaçınılmaz sonu olarak görülüyor.
<div align="center"></div>
&#8226; Kalp krizi riskinde artış
&#8226; Eklem harabiyetleri ( osteoartroz)
&#8226; Uyku &#8211; apne sendromu
&#8226; Damar ve böbrek sorunları
&#8226; Cinsel fonksiyon bozuklukları
&#8226; Kötü bir fiziki görünüş ve bunun yarattığı ağır psikolojik travma
obezitenin yıllar içerisinde oluşturduğu sayısız sorundan sadece bazılarıdır.

Toplumun bilinçlenmesi ile birlikte şişmanlığı engellemek ve varolan aşırı kiloları azaltmak için değişik yöntemler uygulanmaktadır. Farklı diyetler, yağ emilimini azaltan veya tokluk hissi veren ilaçlar, mide küçültücü operasyonlar bunlardan bazılarıdır. Fakat herbirinin faydası yanında zararlı yan etkileri de kullandıkça ortaya çıkmaktadır.


Son zamanlarda dünyada şişmanlık tedavisinde yaygın olarak tercih edilen yöntem ise ameliyatsız, endoskop yardımıyla mideye silikon bir balon yerleştirilmesidir. 6 ay süre ile midede kalan balon, bu süre boyunca midede kapladığı hacim ve yarattığı doygunluk hissi ile varolan kiloda en az %25 azalmaya neden olmaktadır.

Yaklaşık 6 ay sonunda hedeflenen kiloya ulaşıldığında balon yine endoskop yardımıyla indirilerek çıkarılmaktadır.
Op.Dr. Özgür ODABAŞ
Genel Cerrahi Uzmanı
 

Nike

Üye
Çok sağol dostum
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt