sınırsız cepnet 96kbps'ye ulaşan varmı...

Sponsorlu Bağlantılar

yunus1309

yunus1309

Üye
    Konu Sahibi
sınırsız cepnet 96kbps'ye ulaşan varmı...
arkadaşlar ben ilk çıktığı günden bu yana kullanıyorum ilk 100 mb yağ gibi akıp gidiyo ama ondan sonra hız 20kbps civarına düşüyor defalarca müşteri hizmetlerini aradım mail attım ama yine aynı. Bulunduğunuz konum falan filan saçmalıyorlar taksim meydanına oturup ölçüm yaptım yine 20 yi geçmedi aranızda geçebilen varmı yoksa toplu bir şekilde müşteri hizmetlerini sıkıştırmak gerekirmi bize 96 yı vaat ediyor ama %20 sini ancak kullanabiliyorz...

yaren_dede

yaren_dede

Üye
ben ölçmedim ama gayet hızlı ve 3g kapalı
dakikada 1mb indirme hızı var ve tv izleyebiliyorum

drivenn

Üye
kardeşim kilobyte(veri miktarı) ile kilobit(veri hızı kbps) farklı şeylerdir şimdi 1 byte 8 bit ten oluşur dolayısı ile 96 kbpsyi 8e bölersin elde edecegin sonuç 12 olur o da net internet hızın olur tam olarak yani saniyede 96 kb veri indiremezsin 12 kb olur ancak. Bir başka örnek 7.2 mbpsye ulaşan hız ile 8e böldüğünde en fazla 900 kb ile işlem yaparsın

yunus1309

yunus1309

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim kilobyte(veri miktarı) ile kilobit(veri hızı kbps) farklı şeylerdir şimdi 1 byte 8 bit ten oluşur dolayısı ile 96 kbpsyi 8e bölersin elde edecegin sonuç 12 olur o da net internet hızın olur tam olarak yani saniyede 96 kb veri indiremezsin 12 kb olur ancak. Bir başka örnek 7.2 mbpsye ulaşan hız ile 8e böldüğünde en fazla 900 kb ile işlem yaparsın

Senin hesabına göre bana verdiği hızın yaklaşık iki katı hızlı kullanıyorum ki bunun da mümkün olduğunu pek sanmıyorum bir şirket vaatettiğinden eksiğini verdiği görülür ama fazlasını veren hiç görmedim

---------- Eklendi @ 15:44:51 ---------- Yazıldı @ 15:43:12 ----------

ben ölçmedim ama gayet hızlı ve 3g kapalı
dakikada 1mb indirme hızı var ve tv izleyebiliyorum

Arkadaşım sen hangi paketi kullanıyorsun bilmiyorum ama aylık cepnet kullanmadığına eminim ben yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum senin dediğin olay sadece ilk 100 mb için geçerli

---------- Eklendi @ 15:57:20 ---------- Yazıldı @ 15:44:51 ----------

Düzeltiyorum HAKLISIN ben önceki yazdıklarını araştırmadan cevap yazdım...

drivenn

Üye
20 kb hıza ulaşıyorsan hiç sesini çıkarma bence :)

yaren_dede

yaren_dede

Üye

Film de Hd'dir şimdi.

hd filmi hangi operatörün hangi tarifesineki internet ile seyrediyorsun acaba
kullandığın pakete uygun film sitelerinde kesintisiz seyredebilirsin

kullandığım paket 8tl sınırsız hızıda gayet iyi arkadaşımda avea hızlı internet var ama Benimle aynı hızda kullanıyor ve hd filmide ancak rüyasında açabiliyor

yunus1309

yunus1309

Üye
    Konu Sahibi
hangi siteden izliyorsun onu söyle bizde izleyelim :)

Mert045

Mert045

Üye

hd filmi hangi operatörün hangi tarifesineki internet ile seyrediyorsun acaba
kullandığın pakete uygun film sitelerinde kesintisiz seyredebilirsin

kullandığım paket 8tl sınırsız hızıda gayet iyi arkadaşımda avea hızlı internet var ama Benimle aynı hızda kullanıyor ve hd filmide ancak rüyasında açabiliyor

Tamam kesin öyledir zaten 96 kbps saniyde 12 kb eder sen filmi anca rüyanda izlersin.

---------- Eklendi @ 23:15:45 ---------- Yazıldı @ 23:14:20 ----------

Birde dakikada 1 mb doluyor demiş ey allahım ya ;)

yaren_dede

yaren_dede

Üye
ne olur inan süper internet süperrr

bygokhan

bygokhan

Üye
sacma 20yi gecebilen yok boşuna ugrasmayın

yaren_dede

yaren_dede

Üye
hangi siteden izliyorsun onu söyle bizde izleyelim :)

dizi izlemek için ve film izlemek için link vericem şimdi

---------- Eklendi @ 11:46:46 ---------- Yazıldı @ 11:46:20 ----------

---------- Eklendi @ 11:49:02 ---------- Yazıldı @ 11:46:46 ----------

yaren_dede

yaren_dede

Üye

---------- Eklendi @ 13:36:30 ---------- Yazıldı @ 13:35:50 ----------

üstteki linke tıklayın internet hızı yazıyor orada

punisher123

punisher123

Üye
Ah şu 3g kapalı diyip 1mbit fln diyenlerde olmasa :D Ne zaman öğrenecekler Edge ile asla o hıza ulaşılamayacağını..

yaren_dede

yaren_dede

Üye
Ah şu 3g kapalı diyip 1mbit fln diyenlerde olmasa :D Ne zaman öğrenecekler Edge ile asla o hıza ulaşılamayacağını..

mesaj bana ise 3g kapalı çok şarj yediği için kullanmıyorum tabi seni bilemem

yaren_dede

yaren_dede

Üye
Sen 1 dk 96 kps da 1 mgbyt indir sana ben telefonumu vercem

yalan söyediğimi ima etmişsin ama daha beni tanımıyorsun bile,
bu konuda ne kadar bilgilisin kaç mb indirmesi gerekiyor acaba bir kaynak göster bilelim telefonunda sende kalsın satıp parasıyla hızlı internet satın alabilirsin

Malamadrı

Malamadrı

Üye
hız sınırına nereden bakılıyor arkadaşlar

badmus

badmus

Üye

---------- Eklendi @ 13:36:30 ---------- Yazıldı @ 13:35:50 ----------

üstteki linke tıklayın internet hızı yazıyor orada

Sana kotu bi haberim var internet hizin o degil. Opera ile olctugunde saglikli sonuc alamazsin. Hiz olcumunu telefonun kendi tarayicisiyla yapmalisin. Cepnetten cok bisey bekleme :oke:

phasan

phasan

Üye

dizi izlemek için ve film izlemek için link vericem şimdi

---------- Eklendi @ 11:46:46 ---------- Yazıldı @ 11:46:20 ----------

---------- Eklendi @ 11:49:02 ---------- Yazıldı @ 11:46:46 ----------

ilk ben vermiştim o siteyi

Üst Alt