Sim Kartı Sorununa Çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

vuslatsiz

Üye
    Konu Sahibi
Sim Kartı Sorununa Çözüm
slm arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı gibi sim kartı sorununa kendi telefonumda da uyguladığım bir çözüm buldum. 1 senedir telefonum sadece 1 hafta filan sim kartı görmüştü. Her fırsatta konuyla ilgili çözümleri yerli yabancı birçok sitede araştırıyordum. Ilk çözüm; sim kartı ile batarya arasına kağıt sıkıştırıp "cmt flashing failed" sıkıntısını bir kaç gün atlatmıştım. Ama artık onun da faydası kalmadı. En son bulduğum bir konudaki yöntemi uyguladım. Şimdilik çok şükür çalışıyor. Ne zamana kadar gider bilemem.... Şimdi çözüme geçelim; telefonu tamamen açıyorsunuz, sim kartı bloğunun arka kısmındaki sac kapağı kaldırın, resimde gördüğünüz gibi bir tek chipin üzerinde yay parçası var. Aynı mantıkta siz de baskı uygulamak için bir madde koyun. Ben 2-3 mm lik sac katladım sıkıştırdım ve kapağı kapattım. Iyi bir baskı sonucu bataryanın alt tarafından farkedilecek şekilde sac kabardı. Telefonu çalıştırdım ve 1 yıldır görmek istediğim manzarayı gördüm(sim kartı aktif). Format ve flaş attım. ilk iki denemede pr yi yemedi sonra "cmt succesfuly". Hadi kolay gele....
-----Eklendi-----
Arkadaşlar tek çipin üzerine
indirdiğim sac zamanla
gerginliği gidince faydası
kalmadı ben de dört çipin
üzerine de yay yapıştırdım.
Şimdilik herşey yolunda. Yalnız bunları yapmadan
önce formatlarla çözmeyi
deneyin. Forumda benzer
konular var. Ben öyle bi
duruma geldimki telefon
gözümden çıkmıştı artık. Bu sebeple bu kadar rahat