Silverlight 4 FİNAL >>>

Sponsorlu Bağlantılar

 • 18 Nisan 2010
 • 495 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 18 Nisan 2010 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Silverlight ilk olarak, Microsoft un çalışanlarının ihtiyaçlarına cevap vermek ve karşılamak için meydana getirilmiş ve oldukça az özellikler barındıran bir yazılımdı. Üzerinde durularak geliştirilen ve şimdilerde oldukça yaygın olarak kullanılan , üstün özellikleride her alanda etki etmeye çalışan yeni 4-(4.0.50401.0) sürümüyle karşınızda.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  İşte Microsoft un merakla beklenen Silverlight 4 un Finali,Microsoft sözcülerinin söyledikleri gibi, Nisan ayının ortasında fırınından çıktı.

  Silverlight web sitesini ziyaret etmek için BURAYI
  Silverlight 4 YENİ sürümünü İndirmek için BURADA bulunan direk indirme bağlantısını kullanabilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Türkçe:
  Genel Bakış
  Silverlight, WPF türevi görsel yazılımlama tekniğiyle çokluortam, çizge (grafik), animasyon ve interaktif uygulamaların tek eklenti üzerinden yürütülmesini sağlıyor. Esas amacı ağ tabanlı zengin interaktif uygulamaların hazırlanabilmesi için bir teknoloji düzlemi oluşturmak olan Silverlight özellikle Microsoft'un .NET tabanlı dillerine desteği ile dikkati çekiyor. .NET Framework ile beraber gelen CLR'ın bir kısmını taşıyan Silverlight böylece istemci tarafında düzlem bağımsız olarak MultiThread ve MultiCore desteğine sahip oluyor.

  Veri ve İş Uygulamaları
  Silverlight 2.0 sürümü itibari ile veri ve iş uygulamalarının tarayıcı içerisinde geliştirilebilmesi için Socket Programlama ve ağ hizmetleri desteği ile görsel denetimler bazında UI sanallaştırmayı da destekliyor. 2.0 sürümü içerisinde bulunan DataGrid denetimine ek olarak 3.0 sürümünde genel DataForm gibi yeni veri denetimleri ve RIA Services yapısı iş uygulamalarının geliştirilebilmesini kolaylaştırma.

  Video Uygulamaları
  Silverlight, WMV ile VC-1 türü videoları ve WMA, MP3 formatlı ses içeriklerini desteklenen tüm tarayıcılarda oynatılmasını, çalıştığı sistemde Windows Media Player veya ActiveX eklentilerine ihtiyaç duymadan sağlıyor. Silverlight 3.0 sürümü ile beraber yazılım geliştiricilerin kendi video codeclerine ait decoder'ları uygulamalarına entegre etmeleri de sağlanıyor.

  Uyumluluk
  Microsoft Silverlight, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003 ve Windows Vista, Mac OS (veya üstü) Intel üzerinde Internet Explorer Opera, Chrome, Safari ve Mozilla Firefox tarayıcılarıyla çalıştırılıyor. Linux için sosyal topluluklar tarafından ilerletilen Moonlight projesi ile Silverlight 1.0 desteği verilmektedir. 2.0 ve sonraki sürümler için Linux desteğinin gelmesi sosyal toplulukların gönüllü çalışmalarına dayanıyor.

  İngilizce:
  Compelling Experiences

  Engage users longer and make the most of your content with interactive features and high-definition streaming video delivered through live and on-demand IIS Smooth Streaming.
  Build user “buzz” and differentiate yourself with innovative capabilities, such as Deep Zoom and Pivot, which push the boundaries of interactivity and data visualization, and provide new ways to present your brand.
  Silverlight enables Web-based applications to deliver the business functionality users demand with a modern, efficient UI while securely interacting with desktop files, devices, data and applications such as Microsoft Office.

  Powerful Technology
  Build on Microsoft’s industrial-strength application development tools and a platform that promotes stability, scalability, reliability, and performance.
  Deliver engaging experiences through all major browsers on Mac, Windows, and Linux client operating systems, mobile devices such as Windows Phone 7, Nokia Series 60 and set top boxes.
  Extend browser experiences to the desktop and devices with innovative tools, servers and frameworks.

  Enhanced Results
  Grow your business, your productivity, and your profitability with technology and tools that deliver exceptional value and accommodate the business model that fits your company best.
  Call on millions of existing developers and thousands of businesses already familiar with .NET development to help create and deploy Silverlight applications.
  Create rich Web-based applications that quickly integrate with your existing back-end systems. Easily enhance existing Web and SharePoint sites by incrementally adding Silverlight components.

  Operating System:
  Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows XP SP2, SP3, Windows 2000 SP4 + KB 891861, Macintosh OS 10.4.11+ (Intel-based)
  Browsers: Internet Explorer Firefox Safari, Chrome
   


  Yazan: byilmazZ

  Sponsorlu Bağlantılar
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/07/2019 - 13:22