silinmeyen klasörler

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

galata-05

Üye
    Konu Sahibi
silinmeyen klasörler
arkadaşlar bilgisayarımda C Sandisk bölümünde şöyle ve benzeri isimli silinmeyen klasörler var ( 9c6c425cfdd21f3cbe25c08da1 ) ve ben ne yapacağımı bilmiyorum kendiliğinden oluşuyor ama nasıl ne şekilde oluşuyor bilmiyorum karışık harf ve rakam isimleri var nasıl silebilirim içinde bazı klasörler var onlarda silinmiyor

coolasker54

coolasker54

Üye
Bazı klasörler bazı unicode şekillerle açıldığından dolayı silinmeyebilir.(O açıldıığı şekil aslında klasör ismi olamaz ama bir nedenden dolayı o ismi alıyor ve dolayısıyla tanımlanamayan klasör gibi olup silinemiyor. Bununla sd kart okuyucularda karşılaşmıştım cins bir isimli dosya vardı silemiyordum.) Yada o klasörü bir program kullanıyor olabilir.

Önerim bilgisayarı güvenli modda başlattıktan sonra silmeyi dene.

Başarısız olursan lock hunter gibi dosyanın neden silinemediğini gösteren programlar kullanabilirsin. Ve bu seni %80 olasılıkla başarıya götürür.

Ancak o klasörlerin ne olduğunu bilmedende silmeni tavsiye etmem. ve o klasörlerin ne şekilde ve ya neyi yükledikten sonra geldiğini bulmaya çalış.
Şimdiden kolay gelsin.

Teom@n

Teom@n

Üye
arkadaşlar bilgisayarımda C Sandisk bölümünde şöyle ve benzeri isimli silinmeyen klasörler var ( 9c6c425cfdd21f3cbe25c08da1 ) ve ben ne yapacağımı bilmiyorum kendiliğinden oluşuyor ama nasıl ne şekilde oluşuyor bilmiyorum karışık harf ve rakam isimleri var nasıl silebilirim içinde bazı klasörler var onlarda silinmiyor

Isletim sistemin, sistem guncellemelerini yaparken windows update ile indirdigi paketleri ana dizine acar(C haricinda D, E; F gibi baska harddisk bolumun yok ise). Bu tip klasorler genelde bu sebepten olusturulur. Isletim sistemin XP'midir?
Silmek istiyorsan;

-Guvenli mod da acarak silme islemini deneyebilirsin.
-3. parti bir yazilimla (unlocker gibi)
-Linux cd si ile bilgisayari boot edip acacagin linux oturumunda dosya yoneticisiyle kolaylikla silebilirsin.

abandonware

abandonware

Üye
unlocker öneririm.. fakat arkadaşlarında dediği gibi bilmediğin klasörleri silme derim ben..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...