Silikon Kılıflar Kasa Düşüşlerde Koruma Sağlar mi?

Sponsorlu Bağlantılar

siyam3484

siyam3484

Üye
    Konu Sahibi
Silikon Kılıflar Kasa Düşüşlerde Koruma Sağlar mi?
Arkadaşlar. Cep telefonları icin satilan kiliflar baya insanda heves uyandiriyor. Ben Love Mei nin kaba ve agir kiliflarini bile kullandım. Ama gordum ki ön cama kirilmaz cam koruma ve kasaya ucuz silikon kapak çok mantikli geliyor. Hem telefon inceligini kaybetmiyor hem de bir nebze insanin içi rahat ediyor.

Şimdi şunu sormak istiyorum. Silikon arka kapak kullanan arkadaşlar telefonun düşmesi halinde nasıl deneyim yasadilar. Darbeyi silikon kiliflar kasadan enebiliyor mu?

Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için. ..

androtik12

androtik12

Üye
Ben note 4 üme spigen capsul aldım. Gerçekten çok koruma sağlıyor. Ama her plastik kılıfta korumuyor malesef. Silikon kılıfıns kenarlarının ekran hizasını geçmesi lazım ekran üstü yere düşüşlerdede koruma sağlar. Eğer illa silikon alacaksan adam gibi spigen veya verus al adam gibi korusun

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
özellikle telefon köşeleri yere değecek şekilde düşünce koruma sağlıyor; zaten darbeyi emen bir yapısı var. Ancak yüksek düşüşlerde iç hasarı hiçbir kılıf önleyemez.

siyam3484

siyam3484

Üye
    Konu Sahibi
Telefon kiliflarina o kadar para odedim ki artik pahali kilif kullanmak istemiyorum. 20 liraya satilan yumusak silikonlari tercih edecegim ama ekran seviyesini gecme durumu onlarda var mi bilmiyorum.

alical33

alical33

Üye
02 mm olanlar pek değil de normal kalınlıkta olanlar koruyor geçenlerde metal bi zemine düşürdüm telefona hiç bişey olmadı kılıfın boyası attı sadece

siyam3484

siyam3484

Üye
    Konu Sahibi
URBAN ARMOR GEAR gerçek manada tüm drop testleri geçen tek markaymış. Ordu testleri bunlar. Ama Note 5 için Türkiye satışını bulamadım

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
7 8 kere 1 metreden fayansa veya mermere düşütü
Hiç bi şey olmadı

siyam3484

siyam3484

Üye
    Konu Sahibi
Evet kaba ama 2-3 bin liralik telefonları cebine koyunca koruma hissi de beraberinde geliyor. En çok ekran kırılmaları kasa üstü düşmelerde iç ekrar kırılmaları. En pahalı tamir de bu kirilmalarda oljyor malesef.

Sarangni

Sarangni

Üye
Note 3'e kampanya varken. Spgien.com.tr. üzerinden Slim Armor kılıf aldım. Tabir yerinde ise taş gibi kılıf. Bunların çakmaları da var ama orijinalin de kesinlikle kaliteyi hissediyorsunuz onu söyleyeyim. Öncesinde çakma Spigen ile kullandım cihaza tam oturmuyor yan çerçeveler görünüyor ve özellikle S-pen çıkarmak zor oluyordu. Orjinal de ise bunların hiç birisi yok. Kalite buradayım diyor.

URBAN ARMOR GEAR, Türkiye de çok fazla bulunmuyor ve orjinal ürün olup olmadığını kestirmekte zor oluyor.

siyam3484

siyam3484

Üye
    Konu Sahibi
Urban Armor Gear Türkiyeye ücretsiz kargo gönderiyor. Oradan alicam.

Spigen e gelince kendi sitesinden baya arastirdim ozellikle ustunu ciziyorlar yapim amaci çizikleri önleme üzerine diye. UAG ise ordu testlerinde geçmiş. 26 farkli dusme testi yapiyorlar.

Tabi hicbir kilif yuzde yuz bi koruma saglamaz. Love Mei hariç. Onu da agirlik calismak icin alabilirsiniz. Ben denedim gerçekten kas yapiyor. :)

Sarangni

Sarangni

Üye
Urban Armor Gear, sitesinde şimdi baktım da Note 3 için 35 dolar gibi bir fiyat var. Bura da satılanlar ise 50 TL. Burada satılanların çakma olduğu açıkça belli. Yalnız 35 dolarda azımsanmayacak bir ücret. Cihazın ön ve arkasını kaliteli bir camla kaplatıp üstüne bir Spigen kılıf almak daha mantıklı geldi açıkçası. Bunların hepsi 100 TL tutmaz bile ama tek başına kılıf bile 100-105 TL civarı.

4te351

4te351

Üye
Fiziksel olarak illa ki faydası vardır ama bende uzun süre love mai kullandım tasarımı sıkıyor caterpilların telefonları gibi sonra love mai gibi 4 katmanlı daha sık ve daha guzel bi marka var adını unuttum ama forumlarda illa denk gelirsiniz senınde dedigin gibi küçük bir kılıf istediğini belirtmişsin slikon kılıflar tamamen sans ısı gecen aya kadar spigen slim armor kullanıyordumm ama telefonumu klozette otururken fayansın üzerine düştü ve ekranım kırıldı ev arkadaşım yıllardır ne kılıf ne de film kullanır adamın telefunu boncuk gibi ben korudugum halde bu 6. klıflı ekran vakam yani diyecegim şu ki slikon kılıf şans işi ekran konusunda ama kasayı kesinlikle koruyor koselerınde ezikler filan o tip rahatsız edici seylere karsı faydalı ama tavsiyem ucuz slikon alma sonra telefona rengi geciyor.
Urban Armor Gear Türkiyeye ücretsiz kargo gönderiyor. Oradan alicam.

Spigen e gelince kendi sitesinden baya arastirdim ozellikle ustunu ciziyorlar yapim amaci çizikleri önleme üzerine diye. UAG ise ordu testlerinde geçmiş. 26 farkli dusme testi yapiyorlar.

Tabi hicbir kilif yuzde yuz bi koruma saglamaz. Love Mei hariç. Onu da agirlik calismak icin alabilirsiniz. Ben denedim gerçekten kas yapiyor. :)

kardeşim urban armor gear çok çirkin onun yerine spigen slim armor tavsiye ederim internete yazıp bakabilirsin

thecentilmen

thecentilmen

Üye
Kısmen koruma sağlayabilir fakat koruma olasılığı düştüğü yükseklik ve zemine göre değişkenlik gösterebilir nokta !

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye

bunu buldum ama ne diyorsunuz?

flunight

Üye
Sen tedbirini alda sonra kirilinca en azindan keske taksaydim demezsin ve bebim gibi 180tl odemek zorunda kalmazsin.bazen esiyor kafama atiyorum telefonu yere bazen duvara carpiyorum saglam yani tavsiye ederim:ehe

vaterfa

vaterfa

Üye
note 2 ile beraber cakma spigen slimarmor kullaniyorum 20 tl ye almistin cakma olmasina ragmen cok iyi is cikariyor, telefonu biraz hor kullaniyorum sert dususler yasiyor bel hizasindan ama yine de bi sorun cikarmiyor

ByEmre221

ByEmre221

Üye
Galaxy alpha da ucuz bir silikon kap kullanıyorum ve gerçekten koruyor 10 kere felan düşmüştür birşey olmadı

turancen

turancen

Üye
Ben bunu g3 telefonum için aliexpresten aldım, 8 tlye geldi :D
link:

Bu kılıfta yolda :D

• Beğen
Tepkiler: Aytaç-01
Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
Ben bunu g3 telefonum için aliexpresten aldım, 8 tlye geldi