Seyyah DefectoRden...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DefectoR

Konu Sahibi
Seyyah DefectoRden...
Selam arkadaşlar bilenler bilir uzun zamandır sürekli seyehatlerdeyim. Bu kadar yeri gezdim gördüm, muhakkak sizlerle paylaşacak, sizlere anlatacak bişilerim vardır dimi...

Bu kadar yeri gezdim gördüm, kısmetse gezecem görecem, size oralarla ilgili bilgiler ve tavsiyelerim olacak...

Gittiğim yerler...
Adana, Adapazarı, Afyon, Akçakoca, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bodrum, Bolu, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Fehtiye, G.Antep, Isparta, İstanbul, Kocaeli, Konya, Köyceğiz, Kuşadası, Kütahya, Manisa, Mardin, Marmaris, Mersin, Muğla, Şanlıurfa, Yalova, Zonguldak...

Gezdiğim yerlerden, bazı tavsiye edeceğim yerler, mekanlar ve yiyecekler olacak ( midesine düşkün olanlar şuan benim gibi aç iseniz, kendime şuan çektirdiğim eziyeti çekmeyin, tok halde okuyun :DD )

Adana; Adana insanını herkes duymuştur, ben insanı hakkında yorum yapmayacam ama Kebabı birde orda yiyin...

Adapazarı; Gezilecek görülecek hatta yaşanacak bir yer değil, ama sizden ii olmasın bi arkadaşım ismi Sevgi Kulakları çınlasın, evine davet etti ailesi ile bi akşam yemeği yedik, Annesi bi börek yaptı oraya has bi börekmiş, Adapazarının böreği... İşte onu tavsiye edebilirim, ismimi inanın yemekten soracak vakit bulamadım...

Afyon; Kaymağı güzeldir, kızları da güzel :D

Akçakoca; Burası da hoş bi tatil yeri...

Ankara; Hiç ama hiç beğenmedim burayı, tamamiyle monoton bi şehir...

Antalya ; Söylemeye gerek var mı? Ama merkezdeki Konyalılar restorana uğramadan gitmeyin, biraz lüks ama değer...

Balıkesir; Sadece susurluk ayranını tavsiye edebilirim, başka anlatılacak bişeyi yok...

Bodrum; herkes biliyor :DD

Bolu; Bakın burası iyi dinleyin, benim gibi doğa meraklısı olan hem şehir hayatını hem de sakinliği isteyenlere Bolu birebir... Çok güzel, insanları sıcak kanlı çok harika bi memleket...

Burdur; İnsanları kendisi kadar güzel olmasa da içinde barındırdığı gölleri gezmek görmek güzel, ve çöp şişi :DD

Denizli; Buranın insanlarının hepsi kendini cingöz sanıyor dikkat edin :DD

Diyarbakır; Doğunun Paris’i die adlandırılır, insanları biraz dolandırıcı gibi bilinse de öyle deil ( ama şehirdekiler öyle :DD ) gezip görülmesi gereken yerlerden biri, orada ne yerseniz yeyin doymak bilmiyo insan...

Düzce; Merkezi hiç güzel değil ama köyleri harika, Aydınpınar köyünde, doğal alabalık tesisinde doğanın şefkatli kolları arasında taze alabalık ve yanında meze olarak kaşarlı mantar yemenizi tavsiye ederim. Merkezinde ise İsmet Usta die bi yer var oranın meşhur börekçisi, çok güzel su böreği yapıyor, tek kelime ile mükemmel...

Fehtiye; Yeşil ve Mavinin buluştuğu bi yer ama yaz aylarında çok kalabalık...

Isparta; Erkekleri çok küfürbaz :DD Gül suyu ve ürünleri çok fazladır, oraya her gittiğimde alırım gül suyu 

İstanbul: Anlatmama gerek var mı? Tek bişi söyleyebilirim, yaşanacak değil gezilecek bi şehir...

Kocaeli; Karamürsel ve Gölcük tarafları gerçekten çok güzel yerler, ha bi de pişmaniye türevleri çok güzel...

Konya; Şehrin yerleşim planı çok hoşuma gidiyor...

Köyceğiz; Sessiz, sakin, dağ manzaralı denize yakın olup ta en ucuz olan yerlerden birisi...

Kuşadası; Bunu da anlatmama gerek yok 

Kütahya; Yaşanılası bi yer olmasa da doğal güzellikleri olan bi yer...

Manisa; Müsil ilacı ile meşhur ilimiz, sakın denemeyin ama :DD

Mardin; Memleketim, herşeyim... Eşsiz tarihi güzellikleri olan, şehirdekilerin yaşamaya pek sıcak bakmadığı ama gerçekten yaşanılması gereken bi yer, neden yaşamıyon die bi soru geldi galiba??? Az kaldı Öleceğim toprak orası olacaktır...

Marmaris; Fıstık gibi kızlar var orda falla ne demişler ev yapacaksan tuğladan kız alacaksan muğla’dan...

Mersin; Burası benim pek hoşuma gitmiyor, gitmeme nedeni ise tamamiyle sevmediğim birinin orda yaşamasından, mersinli arkadaşlar kızmasın kötülemiyorum ama o şahıstan ( tanımazsınız akrabamız ) dolayı soğudum ordan 

Muğla; Merkezindeki evlerinin mimari yapısı çok ama çok hoşuma gitti, her tarafı dağlarla kaplı özellikle Gökovanın o eşsiz manzarası izlemeye doyumsuz bi haz veriyor insana...

Şanlıurfa; Peygamberler şehri die de anılan bi ilimiz, tarihi güzellikleri olan gerçekten de gezilmesi ve görülmesi gereken bi yer, ama sakın balıklı gölde balık yemeyin söylemedi demeyin, balık için alternatif sundum size Düzce :DD

Yalova; İsmi pek duyulmasa da aslında bi büyük şehir gibi bi yer diyebiliriz, çok güzel yaşanılacak bi yer...

Zonguldak; Gelelim buraya, her ne kadar arabaların üstünden kömür tozu eksik olmasa da kızların üzerinde bi nebze toz bulamazsın, hane İzmir’in kızları meşhurdur ya güzellikte, yalan, oraya bi gittim melekler şehri ( city of angels ) gerçekten çok güzel kızları vardı... Zonguldak’ta manzarası çok güzel bi yer ama evleri ve yerleşim biçimi iç karartıcı, sanki hepsi harabe ama evlerin önünde bi tane eski model araba bulamazsınız, Orda yakında eski askeri alan olan radar restore ediliyor, belediye başkanı sağolsun beni gezdirdi, restorasyon işlemleri bitti mi Zonguldak’ın en yüksek yerinde bişiler yiyip içmek gerçekten insana müthiş bi haz verecektir...

Gezdiğim gördüğüm yerler bu kadar, gördükçe anlatacam...

Gelelim seyehat firmalarına...

Seyehat edecekeseniz arada bi otobüsle gittiğim oluyor ve bu sürede bir sürü firma hakkında ii bilgiler edindim...

Seyehat firmalarının en iyisi bana göre Pamukkale, en kötüsü ise Varan ve Düzce Güven, bu iki firma da sabaha karşı 3,5 ve 4 aralarında İzmir’e geldiğim oldu, özel taksi ile eve gitmek zorunda kaldım, çünkü servisleri yoktu artı otobüslerdeki görevliler de işini iyi yapmıyordu...

Turizm bakanı bile bu kadar reklam yapamaz be, koltuğuna göz diktim zaten keratanın :DD

eren1907

Üye
Evet Varan'da bende ona şahit oldum.Bu arada emeğine sağlık Muğla hakkındaki o bilgi mükemmeldi birde ben Balıkesir'e bir şey ekliyim Badavut plajını ve denizini mutlaka görün yaklaşık yüz metreye kadar su belinize geliyor. :P

paratoner

Üye
Zonguldak; Gelelim buraya, her ne kadar arabaların üstünden kömür tozu eksik olmasa da kızların üzerinde bi nebze toz bulamazsın, hane İzmir’in kızları meşhurdur ya güzellikte, yalan, oraya bi gittim melekler şehri ( city of angels ) gerçekten çok güzel kızları vardı... Zonguldak’ta manzarası çok güzel bi yer ama evleri ve yerleşim biçimi iç karartıcı, sanki hepsi harabe ama evlerin önünde bi tane eski model araba bulamazsınız, Orda yakında eski askeri alan olan radar restore ediliyor, belediye başkanı sağolsun beni gezdirdi, restorasyon işlemleri bitti mi Zonguldak’ın en yüksek yerinde bişiler yiyip içmek gerçekten insana müthiş bi haz verecektir...

hehe : )

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Ispartaya ne zaman gittin abi 5 gün önce deme :(

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Zonguldak evleri konusuna katılıyorum ya merdiven çıkıyorsun ya iniyorsun.. :ehe:

Hele çarşıda bi köprü var gara yakın orada tünelde neler satılıyor neler.. :ehe:

DefectoR

Konu Sahibi
Originally posted by BeRdOşH@Sep 16 2005, 07:36 PM
[post=167183]Quoted post[/post]​
Yo hayır, Önceki hafta gitmiştim...

wampir

Üye
maanisa ya gelımıssın insan haber werır gezdırıdık senı nası buldun burayı :D

мιѕтαα

мιѕтαα

Üye
Originally posted by eren1907@Sep 16 2005, 07:22 PM
Evet Varan'da bende ona şahit oldum.Bu arada emeğine sağlık Muğla hakkındaki o bilgi mükemmeldi birde ben Balıkesir'e bir şey ekliyim Badavut plajını ve denizini mutlaka görün yaklaşık yüz metreye kadar su belinize geliyor. :P
[post=167164]Quoted post[/post]​
o dedigin plaj ayvalıkın sarımsaklı beldesinde kumu denizi mukemmeldir (badavut sarımsaklıya 5 dak ama plajı sarımsaklı kadar ii deil) tatil icin siddetle sarımsaklıyı oneririm
:artı: her yaz en az 2 ay ordayım da :haha:

arkadsım masallah seyyah olmusun turkiyenn 4 bir yanını gezmssin
aga isten falan mı amma gezmissin bee

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Originally posted by DefectoR+Sep 16 2005, 07:40 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(DefectoR &#064; Sep 16 2005, 07:40 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-BeRdOşH@Sep 16 2005, 07:36 PM
[post=167183]Quoted post[/post]​
Yo hayır, Önceki hafta gitmiştim...
[post=167186]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

Bende oradaydım 5 gün önce, geldide bana niye haber etmedi diye alınacaktım valla :D

UndeRqRo.uNd

Üye
Allah iniş takımlarına zeval vermesin : ))

mavizeybek

mavizeybek

Üye
yolculuktan nefret ederim allah sana sabır versin diyeyim artık

midnight

midnight

Üye
Güzel walla adım adım Türkiye... :D

paratoner

Üye
Originally posted by van_hoijdonk@Sep 16 2005, 07:39 PM
Zonguldak evleri konusuna katılıyorum ya merdiven çıkıyorsun ya iniyorsun.. :ehe:

Hele çarşıda bi köprü var gara yakın orada tünelde neler satılıyor neler.. :ehe:
[post=167185]Quoted post[/post]​
:ehe:

ee burasş zonguldak

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
abi adanayı öle güzel anlatmışın ki tek kelimeyle "kebab" (adanalıyım) en güzel kebabı hasan usta yapar bide herkes bilme bizim burda "bici" diye bişe var dünyanın başka hiçbir yerinde bulamazsınız türkiyede de bulamazsınız adanaya özgü bişey ide abi biriyle tanışıyom herşey iyi gidiyo nerelesin adanalıyım falan millet tırsıyo yaw biz öcümüyüz lowwww

cllgr

cllgr

Üye
:angry: ankarayı neden begenmedinki....hiç bişey yoksa başkent olması yeter....güzel şehirdir bizim şehrimiz...tad almak için yaşamak lazım :huhu:

ibonline

ibonline

Üye
sevgili murat urfaya kadar gelmişsin buralara uğramıssın bide vanı görseydin ;;)
gelirsen baş üstüden yerin var

DefectoR

Konu Sahibi
Originally posted by ibonline@Sep 16 2005, 10:57 PM
sevgili murat urfaya kadar gelmişsin buralara uğramıssın bide vanı görseydin ;;)
gelirsen baş üstüden yerin var
[post=167488]Quoted post[/post]​
Biliyom kardeşim, Ama oraya geldiğimde daha seni tanımamıştım...

Hurr

Üye
Türkiye de bir Istanbula geldim

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
Originally posted by DefectoR@Sep 16 2005, 07:17 PM
Selam arkadaşlar bilenler bilir uzun zamandır sürekli seyehatlerdeyim. Bu kadar yeri gezdim gördüm, muhakkak sizlerle paylaşacak, sizlere anlatacak bişilerim vardır dimi...

Bu kadar yeri gezdim gördüm, kısmetse gezecem görecem, size oralarla ilgili bilgiler ve tavsiyelerim olacak...

Gittiğim yerler...
Adana, Adapazarı, Afyon, Akçakoca, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bodrum, Bolu, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Fehtiye, G.Antep, Isparta, İstanbul, Kocaeli, Konya, Köyceğiz, Kuşadası, Kütahya, Manisa, Mardin, Marmaris, Mersin, Muğla, Şanlıurfa, Yalova, Zonguldak...

Gezdiğim yerlerden, bazı tavsiye edeceğim yerler, mekanlar ve yiyecekler olacak ( midesine düşkün olanlar şuan benim gibi aç iseniz, kendime şuan çektirdiğim eziyeti çekmeyin, tok halde okuyun :DD )

Adana; Adana insanını herkes duymuştur, ben insanı hakkında yorum yapmayacam ama Kebabı birde orda yiyin...

Adapazarı; Gezilecek görülecek hatta yaşanacak bir yer değil, ama sizden ii olmasın bi arkadaşım ismi Sevgi Kulakları çınlasın, evine davet etti ailesi ile bi akşam yemeği yedik, Annesi bi börek yaptı oraya has bi börekmiş, Adapazarının böreği... İşte onu tavsiye edebilirim, ismimi inanın yemekten soracak vakit bulamadım...

Afyon; Kaymağı güzeldir, kızları da güzel :D

Akçakoca; Burası da hoş bi tatil yeri...

Ankara; Hiç ama hiç beğenmedim burayı, tamamiyle monoton bi şehir...

Antalya ; Söylemeye gerek var mı? Ama merkezdeki Konyalılar restorana uğramadan gitmeyin, biraz lüks ama değer...

Balıkesir; Sadece susurluk ayranını tavsiye edebilirim, başka anlatılacak bişeyi yok...

Bodrum; herkes biliyor :DD

Bolu; Bakın burası iyi dinleyin, benim gibi doğa meraklısı olan hem şehir hayatını hem de sakinliği isteyenlere Bolu birebir... Çok güzel, insanları sıcak kanlı çok harika bi memleket...

Burdur; İnsanları kendisi kadar güzel olmasa da içinde barındırdığı gölleri gezmek görmek güzel, ve çöp şişi :DD

Denizli; Buranın insanlarının hepsi kendini cingöz sanıyor dikkat edin :DD

Diyarbakır; Doğunun Paris&#8217;i die adlandırılır, insanları biraz dolandırıcı gibi bilinse de öyle deil ( ama şehirdekiler öyle :DD ) gezip görülmesi gereken yerlerden biri, orada ne yerseniz yeyin doymak bilmiyo insan...

Düzce; Merkezi hiç güzel değil ama köyleri harika, Aydınpınar köyünde, doğal alabalık tesisinde doğanın şefkatli kolları arasında taze alabalık ve yanında meze olarak kaşarlı mantar yemenizi tavsiye ederim. Merkezinde ise İsmet Usta die bi yer var oranın meşhur börekçisi, çok güzel su böreği yapıyor, tek kelime ile mükemmel...

Fehtiye; Yeşil ve Mavinin buluştuğu bi yer ama yaz aylarında çok kalabalık...

Isparta; Erkekleri çok küfürbaz :DD Gül suyu ve ürünleri çok fazladır, oraya her gittiğimde alırım gül suyu &#61514;

İstanbul: Anlatmama gerek var mı? Tek bişi söyleyebilirim, yaşanacak değil gezilecek bi şehir...

Kocaeli; Karamürsel ve Gölcük tarafları gerçekten çok güzel yerler, ha bi de pişmaniye türevleri çok güzel...

Konya; Şehrin yerleşim planı çok hoşuma gidiyor...

Köyceğiz; Sessiz, sakin, dağ manzaralı denize yakın olup ta en ucuz olan yerlerden birisi...

Kuşadası; Bunu da anlatmama gerek yok &#61514;

Kütahya; Yaşanılası bi yer olmasa da doğal güzellikleri olan bi yer...

Manisa; Müsil ilacı ile meşhur ilimiz, sakın denemeyin ama :DD

Mardin; Memleketim, herşeyim... Eşsiz tarihi güzellikleri olan, şehirdekilerin yaşamaya pek sıcak bakmadığı ama gerçekten yaşanılması gereken bi yer, neden yaşamıyon die bi soru geldi galiba??? Az kaldı Öleceğim toprak orası olacaktır...

Marmaris; Fıstık gibi kızlar var orda falla ne demişler ev yapacaksan tuğladan kız alacaksan muğla&#8217;dan...

Mersin; Burası benim pek hoşuma gitmiyor, gitmeme nedeni ise tamamiyle sevmediğim birinin orda yaşamasından, mersinli arkadaşlar kızmasın kötülemiyorum ama o şahıstan ( tanımazsınız akrabamız ) dolayı soğudum ordan &#61516;

Muğla; Merkezindeki evlerinin mimari yapısı çok ama çok hoşuma gitti, her tarafı dağlarla kaplı özellikle Gökovanın o eşsiz manzarası izlemeye doyumsuz bi haz veriyor insana...

Şanlıurfa; Peygamberler şehri die de anılan bi ilimiz, tarihi güzellikleri olan gerçekten de gezilmesi ve görülmesi gereken bi yer, ama sakın balıklı gölde balık yemeyin söylemedi demeyin, balık için alternatif sundum size Düzce :DD

Yalova; İsmi pek duyulmasa da aslında bi büyük şehir gibi bi yer diyebiliriz, çok güzel yaşanılacak bi yer...

Zonguldak; Gelelim buraya, her ne kadar arabaların üstünden kömür tozu eksik olmasa da kızların üzerinde bi nebze toz bulamazsın, hane İzmir&#8217;in kızları meşhurdur ya güzellikte, yalan, oraya bi gittim melekler şehri ( city of angels ) gerçekten çok güzel kızları vardı... Zonguldak&#8217;ta manzarası çok güzel bi yer ama evleri ve yerleşim biçimi iç karartıcı, sanki hepsi harabe ama evlerin önünde bi tane eski model araba bulamazsınız, Orda yakında eski askeri alan olan radar restore ediliyor, belediye başkanı sağolsun beni gezdirdi, restorasyon işlemleri bitti mi Zonguldak&#8217;ın en yüksek yerinde bişiler yiyip içmek gerçekten insana müthiş bi haz verecektir...

Gezdiğim gördüğüm yerler bu kadar, gördükçe anlatacam...

Gelelim seyehat firmalarına...

Seyehat edecekeseniz arada bi otobüsle gittiğim oluyor ve bu sürede bir sürü firma hakkında ii bilgiler edindim...

Seyehat firmalarının en iyisi bana göre Pamukkale, en kötüsü ise Varan ve Düzce Güven, bu iki firma da sabaha karşı 3,5 ve 4 aralarında İzmir&#8217;e geldiğim oldu, özel taksi ile eve gitmek zorunda kaldım, çünkü servisleri yoktu artı otobüslerdeki görevliler de işini iyi yapmıyordu...

Turizm bakanı bile bu kadar reklam yapamaz be, koltuğuna göz diktim zaten keratanın :DD
[post=167160]Quoted post[/post]​

Istanbulu Gezmedinmi :DD

DefectoR

Konu Sahibi
İst. gezdim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...