Şehirlerarası Yolculuklarda Internet

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Şehirlerarası Yolculuklarda Internet
Varan ve Ulusoy firmaları İstanbul - Ankara - İzmir seferi yapan otobüslerde yolcularına kesintisiz internet erişimi sağlıyor.
<div align="center"></div>
Varan ve Ulusoy firmalarının İstanbul-Ankara-İzmir seferi yapan otobüslerinde kurulan ve GPRS erişimini destekleyen sistemle artık yolcular taşınabilir bilgisayarları ile kablosuz yerel ağ (w-lan) üzerinden internete bağlanabiliyor. Yolcular herhangi bir ücret ödemeksizin seyahat boyunca dizüstü bilgisayarlarıyla internetten yararlanabiliyor.

Turkcell&#8217;in GPRS erişim hizmeti sayesinde kesintisiz Internet bağlantısı sağlayan sistem yolculuk güvenliği bakımından hiçbir risk taşımıyor. Sistemden yararlanmak için abonelik koşulu gerekmediği gibi kullanıcı tarafından şimdilik herhangi bir ücret de ödenmiyor.

Mevcut durumda Ankara-İstanbul-İzmir seferi yapan araçlarda kullanılan sistemin en kısa sürede yaygınlaştırılması planlanıyor.

Sistem, otobüsün içindeki modem cihazının Turkcell&#8217;in GPRS şebekesinden aldığı sinyalleri otobüsün içine Wi-Fi sinyali olarak dağıtması şeklinde çalışıyor. Bu sayede yolcular yol boyunca Wi-Fi destekli dizüstü veya el bilgisayarlarıyla rahatça internete bağlanabilecek ve online yolculuk keyfini kesintisiz olarak yaşayacaklar.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Valla o şehirler arasında işim olmadığından beni pek ilgilendirmiyo:.

maavii

Üye
ne güzel uygulama özellkle iş için gidenlerin çok işine yarar. ama neden sadece varan ve ulusoy...

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
cok iyi

Clausius Clapeyron

Üye
güzel uygulamada tehlikeli laptop zarar görebilir kahve gibi içecek dökülebilir aniden haberin yokken öndeki oturan koltuğunu yatırıp laptop ekranı darbe görebilir. En büyük zararda Allah göstermesin otobüs kaza yapıp devrilse laptopun parçalarını toplayamazsın (sen yaşarsan tabi) ...

Caine

Caine

Üye
çok güzel bir uygulamaaaa
inşallah zamanla tüm ülkeye yayılır

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
eskisehire ulusoy yokk yaaa setralar travegolar ulen bay geldi 403den

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Bunlar arabalarına kıyamadıkları için doğuya, karadenize sefer düzenlemiyorlar. Ne atarları varsa.

tofy

Üye
süper bir uygulama

Nicolas_Anelka

Üye
varan&#39;ın sadece egeye ve akdenize seferleri ar ulusoy unda karadeniz ege ve akdeniz ankaraya da olması lazım bu uygulama ilk olarak varan da başladı ulusoyda yok galiba..

cepix

cepix

Üye
Helal olsun abi ya adamlar işi biliyor...
Çok konforlu bir otobüsleri var..
Ayrıca hizmet süper

hidayet

hidayet

Üye
daha birkaç ay öncesine Ankara&#39;ya gitmiştim ama daha böyle bir hizmet yoktu bizde şans olsa zaten neyse

Memo2005

Üye
<div class='quotetop'>(hidayet &#064; Dec 20 2005, 10&#58;19 AM) [post=231518]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
daha birkaç ay öncesine Ankara&#39;ya gitmiştim ama daha böyle bir hizmet yoktu bizde şans olsa zaten neyse
[/b][/quote]
Mayıs ayı başında ankaradan gelirken bindiğim Varan arabasında vardı bu hizmet...yanlızca en son modelerinde ve genelikle bussiness line adını verdikleri saatlerdeki arabalara koymuşlardı bu hizmeti sanırım yayngınlaştıracaklar zaten bildiğiniz üzere Varan bu Setra otobüslerininde Türkiye mümessilidir, Bilet fiyatının yüksekliğini göz önüne alırsak Wi-Fi değil 3 öğün yemek bile sunmaları lazım :-)

DefectoR

Bu uygulama Kamil Koçun Ra-Hat turlarında vardı ki İzmir-İstanbul seferlerinde, araçlar uçak konforunda araçlar...
Ha bu arada Hala Varan firmasına olan kızgınlığım devam ediyor, seyehat boyunca yapmadıları güzellikleri bırakmasalar devam eder, yau İstanbuldan geliyorum sabah 4-5 gibi adamların servisi yok olacak iş mi yaw...

fcinar53

Üye
çok güzel bir uygulama ama şunu artık uçaklardada yapabilseler

abuvice

abuvice

Üye
Çok güzel bi uygulama.. inşallah yaygınlaşır..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Yaygınlaşsa tr geneli güzel olur..

Mesela ulusyola bartın seferlerinde olsa otobüste bile maxide olurum..

jöly

Üye
güzel bir uygulama en azından yolda insanın canı sıkılmaz

CisSe

Üye
iyi ama dizüstü bilgisayarım yokki benim nasıl internete gircem benim bilgisayarı masasıyla birlikte izin verirlermi acaba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt