Seagate 1 TB HDD Board Kartının Güç Girişini Yaktım Napabilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Seagate 1 TB HDD Board Kartının Güç Girişini Yaktım Napabilirim
Arkadaşlar Başlıkta Belirttiğim Gibi Güç Kablosunu Taktım Herşey Tamam Güç Tuşuna Bir Bastım Baktım Duman Çıkıyor Bu Daha Öncedende DVD Okuyucuda Başıma Gelmişti Kartını Değiştirdim Çalişti.Neyse Elimde Kendimin 1 TB Vardı Yine Seagate Birtek Üretim Yılları Değişik Birde Kartların Üzerindeki Eleman Dizimlimleride Biraz Farklı Neyse Çalişanı Yanan HDDnin Boardı İle Değiştirdim Fakat 128 GB Filan Görüyor Bu Seferde Ne Biçimlendiriyor Nede Başka Bişey Bilgisayarciya Sordum Seagate HDDlerin Bios Çipleri Hepsinin Farklı Başka Bir Kart Taksanda İşe Yaramaz Dedi Ne Dersiniz Acaba Başka Hurda HDD Alıp Kartlarınımı Deneyim Napayım? İçindeki Bİlgilerde Lazım.Bide Son Olarak O Yanan DVDmın Boardından Buldum Değiştirdim O Çalişti Sorunsuz Ama HDD Adamın Dediği Gibimi Acaba?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Kartın üstünde içindeki dosyaların nerde olduğunu indexleyen bi cache var bu cache hdd sıfırken hdd boş gösteriyor
Eğer siz başka bi hdd nin kartını takarsanız hata vermesi veya farklı göstermesi normal

Bence hdd gitti gider ama yinede hurda hdd lerin kartlarını deneyin belki bi ihtimal
DVD de çalışmasının sebebi
Dvd de her zaman farklı bi disk okuduğu için indexlemeye ihtiyacı yok
Yani ne varsa onu okuyor

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Kartın üstünde içindeki dosyaların nerde olduğunu indexleyen bi cache var bu cache hdd sıfırken hdd boş gösteriyor
Eğer siz başka bi hdd nin kartını takarsanız hata vermesi veya farklı göstermesi normal

Bence hdd gitti gider ama yinede hurda hdd lerin kartlarını deneyin belki bi ihtimal
DVD de çalışmasının sebebi
Dvd de her zaman farklı bi disk okuduğu için indexlemeye ihtiyacı yok
Yani ne varsa onu okuyor
Aslında Bakarsan Yanan Kartlada Sağlam Kartlada Denedim 128 GB GÖsteriyor Onu Ne Biçimlendiriyor Nede Başka Bişey Yapıyor.Adamın Dediğini İlkkez Duydum HepsindeÖzel Bios Varmiş Filan Diye Aynı Karttan Bulmaya Çalişiyorum Şimdi Adamın Biride Getir 30 Liaraya Yaparım Dedi Yanan Girişini Çalişmazsada Para Alacak Değilim Zaten dedi

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Aslında Bakarsan Yanan Kartlada Sağlam Kartlada Denedim 128 GB GÖsteriyor Onu Ne Biçimlendiriyor Nede Başka Bişey Yapıyor.Adamın Dediğini İlkkez Duydum HepsindeÖzel Bios Varmiş Filan Diye Aynı Karttan Bulmaya Çalişiyorum Şimdi Adamın Biride Getir 30 Liaraya Yaparım Dedi Yanan Girişini Çalişmazsada Para Alacak Değilim Zaten dedi
Eğer aynı hdd nin kartını bulursan
İçindeki bilgiler gider ama hdd çalışabilir

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Eğer aynı hdd nin kartını bulursan
İçindeki bilgiler gider ama hdd çalışabilir
İçindeki Bİlgileri İYi Kötü Recuva İle Hallederimde Neyse Ankarada Bi Tane PC Parçası Satan Yer Var Onda Hurda Çoktu Ayırmıştı Baya Bir Ona Söyledim Haber Bekliyorum Olmazsa Gider Yenisini Alırım Yapacak Bişey YOk Tşk Ederim Duruma Göre Yazarım Allah Razı Olsun Sağol

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Güç Kartını Tamir Etmeye Çaliştilar Ama Adam Yanan Pinler - Pinleri Filan Dedi Sanırım Benim Güç Kaynaği Çok Aç Kapa Yapınca Akımda Dengesizlik Yapıyor vede Cihazları Cız Bız Yapıyor :D Anlayacağiniz Konu Kapansın Giden HDD olsun Canımız Sağolsun :evet:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt