Savaşan kazanır


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
Fenerbahçe'nin Bursa karşısındaki savaşçı, mücadeleci futbolunu öne çıkaran spor yazarları, Aziz Yıldırım'ın 'öpen Fenerbahçe' isteğinin yerine gelmeye başladığına vurgu yaptı...


Fenerbahçe, ilk kez dirençli ve dengeli ve kora kor bir oyun ortaya koydu lig başından bu yana... Bursaspor gibi bir takım karşısında bile çok ciddi pozisyonlar üretti. Giderek yavaşlığını ve yavanlığını da terk etmesi olumlu bir gelişme. Ancak hâlâ tempo, mücadele ve yardımlaşma yetersiz... Sahi herkesi öğrendik de, kendisinin ağzından “Alex’in kaç Alex ettiğini” ne zaman öğreneceğiz. Bu doğum gününde de değilse ne zaman?
Hasan Ali ATASOY (Fanatik)
Topuz hiç alışkın olmadığı daha doğrusu daha az verimli olabileceği bölgede mükemmel oynadı. Tüm açıkları kapatmaya çalıştı, gerektiğinde 3. stoperlik bile yaptı, hücuma iyi toplar attı. Güiza, ilk yarıda Kazım’a, 2. yarının başında Santos’a, ardından Alex’e atamadığı net paslarla bu takımın asla ve kat’a 1. santforu olmadını bir kez daha gösterdi. Güiza yerine vasat üstü bir santfor olsa, 1 gol kendisi atar, en az 1 de asist yapardı.
Serdar Ali Çelikler (Habertürk)
Fenerbahçe’nin gördüğü sarı kartlar çok tartışılacaktır. Yarısı hakeme itirazdan, yarısı hamlelerin sertliğinden. Gariptir ama uzun zamandır Fenerbahçe takımında görmediğimiz agresifliğin ve kazanma arzusunun işareti olarak algılanmalı bu kareler. Korkmadan oynayarak, rakibe korku vermek. Yanlışı sindirmeyerek, hakeme meydan okumak. Oyunda gerilim olan her alanda çoğalmak ve kimsenin, kimseye yem edilmeyeceğini göstermek.
Gürcan Bilgiç (Sabah)
Fenerbahçe’nin bu sezon bir ruhu var... O da, ‘vurdulu-kırdılı’ kavgaya girdikçe uyanması. İsyankar bir duruşları var ve pes etmiyorlar. Fener’i dövmeye kalkarsan dayak yiyorsun. Bu, gaz mıdır geçici bir heves mi? Bana sorarsınız motivasyon. Bir boks maçına çıkmış gibi oynuyor bu takım. Kız takımlığından erkek takımlığına bir yükseliş öyküsü. Tıpkı Aziz Yıldırım’ın mayısta dediği gibi: Fenerbahçe öpen takım olacak!
Hakan Yaşar (Vatan)
Belki Fenerbahçe iyi oynamadı ama iyi savaştı. Geçen yıl böyle maçları hiç kazanamadılar. Ortaya koydukları mücadele büyük takımların ortaya koyduğu mücadeledir. Ayrıca oyunun son bölümünde fizik olarak da ayakta kaldılar. Kora kor ikili mücadelelerin hepsinden galip ayrıldılar. Diri görüntüleri alkışı haketti. Fenerbahçe’nin oyunun büyük bölümünü sahasında kabul etmesinin nedeni Çoban’ın çıkardığı gereksiz sarı kartlardan oldu.
Rıdvan Dilmen (Milliyet)
Fenerbahçe’ye zor Bursa deplasmanında üç altın puan kazandıran iki önemli faktör var. Birincisi, hakemin yanlış kararları ile Bursasporlu futbolcuların sert futboluna karşı baş kaldırışın takımı hırslandırması... İkincisi de Alex’in ustalığının yanında Vederson ile Bilica’nın hırslı futbolları... Eğer Güiza biraz golü düşünse, orta sahaya gelip top almak yerine, gol bölgelerinde diri kalsa, skor ilk yarıda 3-4 farklı olurdu.
Alaattin Metin (Akşam)
 
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Artık medyada Fener'in farkına vardı.
 
Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
evet...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt