Sarj süresi çok azaldı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kakk

kakk

Üye
    Konu Sahibi
Sarj süresi çok azaldı
Arkadaşlar wave 2 kullanıyorum ve telefonumun sarjı normal kullanırsam 2 gidiyordu ancak son zamanlarda 1 gün bile gitmemeye başladı bunun nedeni ne olabilir? bu durum canımı sıkmaya başladı. yardımcı olursanız sevinirim.

anselmo

Üye
3g kullanmıyorsan şebekeyi edge ayarla
konumlamayı kapat
ekran ışığını kıs
wirelesi işin olmadığında açık tutma
telefonu pc den değil kendi şarj cihazı ile şarjet

4 gün sürsün

kakk

kakk

Üye
    Konu Sahibi
2 gün giderkende aynı şekilde kullanıyodum şimdi de aynı. yani ortada benim bildiğim süreyi düşürecek bi etken yok.

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
cihazı usb den şarj ediyorum sorun yok onunla ilgisi yok birinde 1 saat te şarj olurken digerinde amper farkı oldugu için 3 saat te şarj olur

fakat senin sorunun yazılımsal gibi zon zamanlarda yüklediğin uygulamaları kaldır bi öyle test et

kakk

kakk

Üye
    Konu Sahibi
geçen ay kiesten güncelleme yapmıştım, ondan sonra oldu galiba. çünkü o zamandan beri böyle. yazılımsal deyince aklıma geldi.

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
Var bi sıkıntı demekki

ByYlmzZz

ByYlmzZz

Üye
hocam birincisi yaptığın güncelleme olabilir ama ihtimal sadece çünkü ben onlarca fw attım batarya banamısın demedi hemde oyun uygulama 3g wifi hepsini aktif kullanıyorum..fakat bataryayı bilinçsiz kullanan kullanıcılar batarya ömrünü tüketmekte bunu sana istinaden söylemiyorum ama zamanla batarya deforme olur..böyle durumlarda ben şoklama yapıyorum eski halinden daha iyi oluyor..fakat bu sefer de ömrü 2 yıl olan bataryanın ömrü 1,5 yıla kadar kısalıyor..en son çare şoklama yap derim..

kakk

kakk

Üye
    Konu Sahibi
*#8740# peki bu kodun etkisi olur mu?

ByYlmzZz

ByYlmzZz

Üye
bu kodun faydası gözle görürlür biçimde olur fakat sen bu kodu yazarken önüne CP UART MODE ENABLED geliyorsa zaten cihaz tasarruf modundadır.bu yüzden tekrar aynı kodu yazıp AP UART MODE'ye al..nedir bu AP UART MODE bu mod cihazın performansını asgari'ye indiriyor internet hızı'na,oyun performansına kadar etki ediyor.haliyle 1 gün giden batarya 2 gün gidiyor. fakat birden fazla oyun,uygulama açtığında genelde sorun olur..ama CP UART MODE cihazı tam performans kullanmamıza izin veriyor..
*#8740# peki bu kodun etkisi olur mu?

• Beğen
Tepkiler: kakk ve ceycey111
ceycey111

ceycey111

Üye
bu kodun faydası gözle görürlür biçimde olur fakat sen bu kodu yazarken önüne CP UART MODE ENABLED geliyorsa zaten cihaz tasarruf modundadır.bu yüzden tekrar aynı kodu yazıp AP UART MODE'ye al..nedir bu AP UART MODE bu mod cihazın performansını asgari'ye indiriyor internet hızı'na,oyun performansına kadar etki ediyor.haliyle 1 gün giden batarya 2 gün gidiyor. fakat birden fazla oyun,uygulama açtığında genelde sorun olur..ama CP UART MODE cihazı tam performans kullanmamıza izin veriyor..

evet arkadaşında dediği gibi ap uart mode olarak kalırsa sarj süren uzar
eğer bu kodu daha önce hiç kullanmadıysan zaten bu moddadır

• Beğen
Tepkiler: kakk, Skaptan ve ByYlmzZz

velociraptor73

Üye
Eğer şebeken vodafone ise doğal.

kakk

kakk

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler ;)

• Beğen
Tepkiler: ByYlmzZz
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt