Şarj Aletiyle Açılmayan Laptop

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Şarj Aletiyle Açılmayan Laptop
Abiler şimdi laptobun pili bozuk diye şarj aletiyle kullanıyordum fakat dün kardeşim 2 kere ard arda düşürmüş pili düşünce de 1.de kablosu çıkıp kapanmış, 2.de kablosu çıkmamış ama bilgisayar kapanmış yine de . Şimdi şarj aletinin ışığı normal yanıyor ama bilgisayara takınca hafif parlayıp sönüyor gibi oluyor , bilgisayar açılmıyor ne yapabilirim (Bilgisayarı pille denedim açıldı , şarj aletini o esnada taktım biraz çevirdim falan bir ara geldi kısa devre misali hemen geri gitti)
Şarj girişinin bulunduğu kısım şöyle bilmem bakarak birşey anlaşılır mı

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Pek Bişey ANlamadım Yere Düşen Ne ? Bu Resimlerdeki Ne Bide? Çıkış Voltajı Ölçtünmü

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yere düşen şarj aleti , resimdeki de anakart üzerindeki şarj çıkışının , ekran kartının bulunduğu entegre kart . Voltaj ölçmek için aletim yok

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yere düşen şarj aleti , resimdeki de anakart üzerindeki şarj çıkışının , ekran kartının bulunduğu entegre kart . Voltaj ölçmek için aletim yok
Çıkış Voltajlarını Ölç Büyük İHtimalle Elemanlar Lehimleriyle Beraber Kopmuştur

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Nasıl ölçerim?
Bir de şarj aletinde galiba sorun çünkü takınca bilgisayara çıt çıt ses gelmeye başlıyor

MaxipmaN

Üye
pille çalıştıysa laptop sağlamdır laptopu niye söktün ki :bilmem:

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bilmem :D şarj aletini taktığımız yerde birşey varsa diye, şarj aleti orjinal değil bu arada orjinali 400tl dedilerdi de :D

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
şarj aletinin laptopa taktığın ucuna doğru kablosu kırılmıştır içinden

osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
Yeni bir şarj aleti al sorun çözülür yoksa sarj entegresi değişir

MaxipmaN

Üye
Bilmem :D şarj aletini taktığımız yerde birşey varsa diye, şarj aleti orjinal değil bu arada orjinali 400tl dedilerdi de :D
Doğru girişten de olabilir, ama laptop marka model nedir? Macbook sarj aleti bile 400tl yoktur utanmadan nasıl istemişler o parayı ya

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Dell Inspiron N5010 . Şuan 218 tl civarı sanırsam ben 3-4 yıl önce 400 duydum :D

MaxipmaN

Üye
Çok para valla. Bir suru ne olduğu belirsiz alet çıkıyor internette de sıkıntılı bir mevzu.

Burda biri n5010 icin almis sanirim ama su an yaşıyor mu sarj aleti bilinmez.

Üst Alt