sanırım cihazıma virüs bulaştı (yardım)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
sanırım cihazıma virüs bulaştı (yardım)
bir süredir anroid cihazımda garip bir sorunla karşı karşıyayım,arkaplanda benden habersiz uygulamalar yükleniyor ve ben başka bir uygulamayı kullanırken birden bu uygulama açılıyor,bunu telefonu sıfırlamadan çözmek için bir önerisi olan var mı? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler:)

sebo7

sebo7

Üye
android için nod32 :)

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Cihazınızı Formatlamadan Bu sorundan Kalıcı bir şekilde kurtulmaniz mümkün değil. :oke:

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Esed veya kaspersky dene

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Uğraşma git temiz format at olsun bitsin. Daha sonra sorun çıkabilir.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
haklısınız ama belki daha önceden yaşamış olup uygulama önerisi olan olur diye konu açmak istedim:)
Aslında nerden bakarsan bak uygulamalar virüsleri gerçek anlamda hiçbir zaman temizlemezler. 20 seneden fazla süredir bu işlerin içinde olan birisi olarak sana şu kadarını söyleyeyim; antivirüs programı yapan şirketler ürünlerini sattırmak için her zaman virüs çıkartırlar. Bunu yıllar önce Kaspersky'nin sahibi söylemişti.

• Beğen
Tepkiler: Channibal ve cihanata_1
Şehriyar

Şehriyar

Üye
haklısınız ama belki daha önceden yaşamış olup uygulama önerisi olan olur diye konu açmak istedim:)
Son yüklediğiniz uygulamalari kaldırmak çözüm olabilir. Örnegin bi launcher ya da dosya yöneticisi gibi bir uygulamanin yaninda baska minik uygulamalar da kuruluyor. Bunlar da reklam amacli oluyor. Onu kaldirinca diğerleri de gidiyor.
Diger bir yol da uygulama yoneticisindeki uygulamalara bakmak. Bazi telefonlarda sistem haricinde yuklenen uygulamalari ayri bir sekmede gorebiliyorsunuz. Orda sizin yuklemediginiz bir uygulama varsa onu kaldirabilirsiniz.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teknognc

teknognc

Üye
İnterneti kapatarak uygulama yöneticisinden istemediğin programları kaldırmayı deneyebilirsin, eğer istenmeyen program kaldırılmıyorsa sd karta taşıyıp pc üzerinden silebilirsin

franklinda

franklinda

Üye
Trend micronun mobil ürünlerini dene bu şekilde yüklenen uygulamaları kaldıran bir uygulaması olması lazım deneme sürümü bile yeterli olur sonra free güvenilir bir antivirüs kurarsın :)

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
Trend micronun mobil ürünlerini dene bu şekilde yüklenen uygulamaları kaldıran bir uygulaması olması lazım deneme sürümü bile yeterli olur sonra free güvenilir bir antivirüs kurarsın :)
malwarebytesin programını denedim 30 gün premium deneme olmasına rağmen hiçbirşey bulamadı:)

bilisimler

bilisimler

Üye
temiz bir format sonrasında clean master .

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Telefonuna bulaşan virüsü silmekle zaman harcama o zaman. Belli ki çok iyi saklıyor kendini ve tıpkı pc deki gibi kendi kendine hareket ediyor. Hiç uğraşma direk sıfırdan kur yazılımını kullan. Yedekte alma hiçbir şeyin. Çünkü yedekten tekrar telefona uygulamaları filan atarsan virüs bulaşmış dosyayı da yine telefonuna geri yüklemiş olursun.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
franklinda

franklinda

Üye

Mobile security olanı yükle sorunu çözecektir :)

waterback

waterback

Üye
Acaba cihazın rootlumu bide magic rush, Cm Security, Du Speed Booster... vb. programlar varsa kaldır
Root yetkisi varsa kendi kendine yüklenebilir.

Orhan Bütün

Orhan Bütün

Üye
AntiVürüsler İşine yaramazsa Bu Belki İşine Yarar
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

v30xy

v30xy

Üye
Telefondaki Ayarlar - Güvenlik - Bilinmeyen Kaynaklar I Kapat. İşe Yarayabilir. Benim Tablete Olmuştu.

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
Sorun çözüldü,yinede teşekürler:)
(TWRP recoverydeki dosya yöneticisinden SD karttaki virüslü ve sisteme ait dosya ve klasörleri silip format data seçenegi ile fabrika ayarlarına sıfırladım eski yedekleri de sildim)
Not: SD kartın içine bir sürü virüslü dosya ve klasör oluşmuş telefondayken dianxin adlı klasör hariç gözükmüyordu

• Beğen
Tepkiler: teknognc ve TheNightMare.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...