Samsung Kullanıcılarına Kötü Haber (note 2 Ve S3 Kullananları Ilgilendiriyor)

 • 7 Ekim 2013
 • 784 Okunma
 • 5 Cevap

 1. Samsung kullanıcılarına kötü haber
  Samsung Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 kullanıcısı iseniz bu habere göz atmanızda yarar var zira bir sonraki güncellemede cihazınız mevcut sim kartınız ile kullanılmaz hale gelebilir.
  Son güncelleme: 7 Ekim 2013 17:00 Mynet haber bugün 4.691.627 defa, bu haber 4.523 defa okundu.
  Akıllı telefon pazarını domine eden ve her yıl çıkardığı yeni modeller ile milyonlarca satış yapmayı başaran Samsung, 2013 yılında yeni bir uygulamayı hayata sokmaya başladı. Galaxy Note 3 ile gündeme gelen bu gelişme ile Samsung cihazlarına artık bölgesel kilit uygulamaya başladı.

  Hatırlanacağı gibi Galaxy Note 3’ün üzerinde Amerika’da veya Avrupa’da çalışmak üzere ayarlanmıştır şeklinde iki farklı etiket bulunuyordu. Bu etiket, cihazların sadece bahsedilen bölgelerdeki operatörlere ait sim kartlar üzerinden çalışabilmesini olanaklı kılmıştı. Bu da özellikle yurt dışından cihaz getirmeyi düşünen kullanıcılar için kafalarda soru işareti oluşturmuştu.

  Bu durumun yeni çıkan modeller ile sınırlı kalacağı düşünülüyordu ki ortaya ilginç bir iddia atıldı. Eğer söylentiler doğru çıkarsa, Android 4.4 KitKat güncellemesini alan Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 cihazlar da bölgesel kilide tabi tutulacak. Böylesi bir senaryonun gerçekleşmesi halindeyse örneğin ABD’den gelmiş bir Galaxy S3 veya Galaxy Note 2, ülkemizdeki sim kartlar ile çalışmaz hale gelecek ve bir yıldan fazla süredir sorunsuz kullandığınız cihazınız devre dışı kalacak.
  Tabi ki Android’in özgür yapısı bu duruma da çözüm için açık kapı barındırıyor diye düşünüyoruz. Gerçi daha Samsung cephesinden konuya dair gelmiş bir açıklama da mevcut değil. Yani sadece varsayımlar ile konuşuyoruz. İlerleyen süreçte tüm bu soru işaretlerini giderecek bir bilgilendirmenin geleceğini umuyoruz.

  Kaynak Mynet : www.mynet.com
   


  Yazan: uguro
 2. Benim böyle bir sorunum yok neyseki.Xda da çözüm bulunur elbet.
   
  yakupb03 bunu beğendi.
 3. Evet Kesinlikle Bulunur sonuçta Android açık bir yazılım ;) Ancak gerekli tedbirlerde önceden alına bilinir...
   
 4. herkes cyanogen mod kullanır :gun1:
   
 5. Imkansiz diye düşünüyorum istedigi kadar kilit koysun acik kaynak kodu ile kirilir kisacasi ters muhendislik tabiri ile imkansiz diye birsey yoktur. Imkani vardir sadece biraz zaman alir.
   
 6. RegionLock Away (Chainfire)
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
22/02/2019 - 14:59