Samsung I9100 sürekli resetliyor

Sponsorlu Bağlantılar

varol61

Üye
    Konu Sahibi
Samsung I9100 sürekli resetliyor
Samsung I9100 root yaparken hata ettim sanıırm. samsung galaxy yazısı geliyor resetliyor 1-2 defa . odinde görmuyor . download moduna giriyor fakat 2 saniye sonra kapanıyor. bilgisayarda usb olarak görüyor 1 saniye sonra düşüyor. bazen odinde görüyor hemen bağlantı düşüyor odinde görmez oluyor . şuan pc de takılı 10 saniyede bir donanım bulundu sesi - donanım çıkarıldı sesi geliyor. lütfen yardım edin.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Öncelikle hemen pcden çıkarın telefonunuzu.Stock bir sürüm indirin.Odin aracılğı ile yükleme yapınız yanlız iki püf noktasına dikakt edin
birinci olarak kies ile ilgili hiçbir uygulama çalışmadığına emin olun ve görev yöneticisinde kies yazan tüm uygulamaları durdurun.ikinci olarak varsa virus programı geçici bir süre durdurun.

varol61

Üye
    Konu Sahibi
usb kablo takılıyken download geliyor ve hemen gidiyor .odinle krurulum yapamıyorum bu sebebple

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
usb kablo takılıyken download geliyor ve hemen gidiyor .odinle krurulum yapamıyorum bu sebebple
Bataryayı çıkartın ve biraz bekleyin.Sonrasında tekrar takıp ses açma+menu+power kombinasyonu ile recovery moda girip girmediğine bakarımısınız.

varol61

Üye
    Konu Sahibi
3-5 dakka bataryayı çıkardım . bişi değişmedi. usb taktım dowload ekranı geldi donanım sesini duydum sonra sesle birlikte dowload ekranı gitti. kablo sağlam

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
3-5 dakka bataryayı çıkardım . bişi değişmedi. usb taktım dowload ekranı geldi donanım sesini duydum sonra sesle birlikte dowload ekranı gitti
Hayır siz benim dediğimi yapın önce yukarıda belirttiklerimi şu an zaten pcden önce cihazın modları düzgün çalışması gerekli.2 ve 4 nolu mesajda yazdıklarımı okuyun pc ye bağlamadan önce.

varol61

Üye
    Konu Sahibi
ok. herşeyi çıkardım.. 10 dakka bekliycem. ClockworkMod-Recovery atarken .. attı . ekranda onay geldi. yeniden başlattı. galaxi ekraında kaldı. sonrasında reset yapıyor .. galaksi ekranı geliyor . normal açmaya çalışınca bazen açılıyor bazen açılmıyor. hard brick yada brick dedikleri şeymi oldu acaba . işin tarafıda makina benim değil. iyilik yapayım dedim birine başıma bela oldu . lütfen yardımcı ol bana ..

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Olur bazen boyle brick olsa ekranda unlem işareti cikar sen onu once recovery moda alip wipe factory reset yapmve sonra stock bir rom yukle cihaz açılır.

varol61

Üye
    Konu Sahibi
açılmadı. pc ye takınca galaxy s2 ekranında kaldı öylece...

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Cihazi download moda almayi biliyormusunuz

varol61

Üye
    Konu Sahibi
evet .. dowload mod geliyor ve hemen gidiyor .. recovery mode hiç giremiyorum..

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Pcye baglamadan mi download mod gidiyor

varol61

Üye
    Konu Sahibi
hayır ses + yada ses- basarken pcye takıyorum . download geliyor 2-3 saniye sonra gidiyor
bu şekilde usb de dursa şarj edermi. acaba şarhımı bitti.. ama galasy ekranda 3-5 dakika kalıyor acılınca

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Ben siralamayi tekrar soyleyim ses arrtirma +menu+power yapinca download modda durmuyor cihaz kapaniyorsa cihazi kapali vaziyette sabaha kadar sarj edio bahsettigim islemleri tekrar yapiniz islem sirasinda hata yapmadiginizi varsayiyorum.download mod acildiktan sonra pcye baglanir

varol61

Üye
    Konu Sahibi
dedikleirni yapacağım .. bakalım yarın ne olur yazarım sana.. ayrıca hiçbirşey yapmadan pc kablosunu şarj için taktığımda kendiliğinden acılıp galaxy ekranında kalıyor..

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Pcye takmayin normal sarj aleti ile sarj edin telefon kapalı olcak.buarada stock yada 3 dosyali fs rom indiripde deneyebilirsiniz. Yanlız tam sarj gerekli

varol61

Üye
    Konu Sahibi
hiçbirşey yapmadım . bataryayı çıkardım .. bekledim... sonra hedpini taktım.. şar olması için pc ye taktım .. kendi kendine dowload modu açılıyor ve kapanıyor .. ve bunu surekli yapıyor. acaba sd karta root koysak ordan ClockworkMod-Recovery gibi bişiyi kendisi otomatik yukler mi?

- - - Eklendi - - -

gece şar ettim. sabah aynı şeyler oldu değişmedi. ClockworkMod atarken sorun yaşadığımı sanıyorum. acaba sd karta atarak halletmem mumkunmu . çünku recovery mode giremiyorum hiç. açılıp kapanan download modu da açılmıyor hiç.

- - - Eklendi - - -

zar zor farklı bir ClockworkMod-Recovery yaptım. atık hiç açılmıyor... :(((

- - - Eklendi - - -

hala dowload mod geliyor ve hemen gidiyor .. recovery mode hiç giremiyorum

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Uzgunum ozaman anlattiklariniza gore cihaz brick olmus gibi gozukuyor.En yakin servise goturup baktirmanizda fayda var gecmis olsun

varol61

Üye
    Konu Sahibi
eğer brick olmuşssa yeni bir ClockworkMod-Recovery sd kartla yada pc uzerinden usb ile bişi yapamazmıyız

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
eğer brick olmuşssa yeni bir ClockworkMod-Recovery sd kartla yada pc uzerinden usb ile bişi yapamazmıyız
Malesej board erişimi kesilen cihazlar zaten işlem yapamazsınız.Ben sizin söylediklerinize göre tahmin yürütüyorum.Zira hiç bir bağlantı olmadan cihaz download modda kapanıyorsa ve sürekli tekrar ediyorsa zor.Sizin müdahele şansınız yok

Üst Alt