Samsung Galaxy S5′in Tanıtım Tarihi Belli Oldu

• 15 Ekim 2013
  • 403 Okunma
  • 1 Cevap

1. Samsung akıllı telefonu Galaxy s4′ün satışlarından memnun değil ve problemi çözmek için yeni amiral gemisi arayışına girdi. Satışların düşmesinden dolayı 12 milyar $ pazar değeri kaybeden Samsung amiral gemisi olma yolunda adayı olan Galaxy S5′i 2014 Ocak ayında tanıtacak. Galaxy S5′le birlikte köklü değişiklikler geliyor.
    Galaxy S4 New York’ta görkemli bir açılışla 14 Mayıs’ta tanıtılmıştı. Samsung, Galaxy S3 satışlarının beklenenin üzerinde gerçekleşmesi ve rakibi Apple’ın iPhone 5′i tanıtmasının ardından Samsung Galaxy S4′ü geliştirerek satışa sundu. Galaxy S4 özellikleri açısından pazardaki en iyi telefon olmasına rağmen, satışların iyi gitmemesinden dolayı Samsung’un yüzünü güldüremedi.
    < Resmi açmak için tıklayın >

Apple’ın iPhone 5S ve 5C ile özellik açısından köklü değişikliklere gitmesi ve 64-bit işlemciyle birlikte parmak izi okuyucunun da telefona entegre etmesi iPhone’ları bir adım öne taşıdı. Ayrıca yazılım tarafında daha geride kalan Apple iOS 7 işletim sistemiyle de kendini gösterdi ve donanım, yazılım olarak kendini yeniledi.

iPhone 5S’le birlikte duyurulan 64-bit işletim sistemi mimarisi mobil pazarda büyük ses getirdi ve bu duyurunun ardından Samsung bir basın açıklaması yaparak kendilerinin de 64-bit işlemci mimarisi üzerinde çalıştıklarını ve önümüzdeki aylarda yeni cihazlara entegre edeceklerini açıkladılar.

Samsung Galaxy S5′le birlikte 64-bit işlemci mimarisine geçecek ve 8 çekirdekli Exynos işlemci kullanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca 4GB veya 6GB RAM kullanarak cihazın hafıza gücünü artırmayı planlayan şirket, kamera çözünürlüğünü 16 mega piksel olarak güncelleyecek şirket çıkaracağı akıllı telefonla lider pozisyonuna yerleşecek.

Yazan: polam123
  2. Samsung bu kafayla devam ederse daha çok şey kaybeder.

Yüklüyor...
24/09/2018 - 11:07