Samsung Galaxy J7 Root Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy J7 Root Yapma
Aşağıda adım adım anlatacaklarımı yaparak Galaxy J7'yi çok kolay şekilde rootlayabilirsiniz.

J7 Root Dosyaları:

1- Ayarlardan geliştirici moduna girin ve oem kilidi ile açılmayı etkinleştirin. Eğer aktifleştirmezseniz rootlasanız bile cihaz açılmaz. Linkte verdiğim dosyaları indirin. Odin.zip'i masaüstüne çıkartın.
2-Odin programını açtıktan sonra telefonu download modunda bilgisayara bağlayın.

(Download modu için: ses kapama+güç+home tuşlarına aynı anda basın.)

3-Odin programında telefonunuz göründükten sonra cp yazan kısmın yanındaki tiki işaretliyoruz.
Ardından cp butonuna
tıklayarak twrp-3.1.0-0-j7elte.img dosyasını seçiyoruz.
4- Start'a bastıktan sonra telefonun root işlemi gerçekleşmeye başlayacaktır.
P
assed yazısını görürseniz telefonunuz rootlanmış demektir.
5-Son olarak supersu yazılımını telefona yükleyeceğiz.
6-Supersu dosyasını telefona atın. Ardından ses açma+güç+home tuşlarına basılı tutun ve twrp root menüsüne gelin.
7-Anlaşmayı kabul ettikten sonra install'e basın ve install zip deyin. Install zip'e bastıktan sonra supersu dosyasını bulun ve yükleyin.

8-Yükleme bittikten sonra telefonunuza reset atın ve supersu uygulamasından telefonunuzun rootlanıp rootlanmadığına bakabilirsiniz.

Smart Switch ile Sıfır Yazılım Kurma Konum:

Yardım - Samsung Smart Switch ile Telefona Orjinal Yazılım Yükleme/Telefonu Kurtarma

Önemli notlar: Rootladıktan sonra supersu programının çalışabilmesi için Samsung Knox'u kapatması gerekmektedir.
Rootladıktan sonra telefonunuzun garantisinin de gideceğini unutmayın. Eğer rootu iptal etmek istiyorsanız Smart Switch'ten sıfır yazılım kurmanız gerekmektedir. Rootladıktan sonra ayarlardan telefonun güncellemeleri yapılmıyor, Smart Switch programı ile güncellemeleri yükleyebilirsiniz. Başka telefonlarda olacağını sanmıyorum o yüzden gereksiz sorular sormayın. Yapacağınız yanlışlardan ve hatalardan tamamen siz sorumlusunuz. Şu anda ben telefonumu rootlu olarak kullanıyorum. Hiçbir sorun yok.
Alıntı değildir. Rootlamaya çalışırken kendi bulduğum yöntemdir ve sorunsuz çalışmaktadır.
Elimdeki telefon 2015 model J7'dir. Sonradan çıkan J7'lerde işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum.

Teşekkür etmeyi unutmayın. ;)

• Beğen
Tepkiler: musleysa

termomuk

Üye
merhaba. link çalışmıyor.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Ben artık samsung kullanmıyorum. Linklerin ölmesi normal 4 sene olmuş. Yapabileceğim birşey yok.

Son düzenleme:

Üst Alt