Tavsiye Samsung Galaxy Alpha Parmak İzi Sensörü Hatası !

Sponsorlu Bağlantılar

ysrkvs

ysrkvs

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Alpha Parmak İzi Sensörü Hatası !
Arkadaşlar Samsung Galaxy Alpha (G850F) model telefonumda parmak izi sensörünü denemek için açmak istedim. Telefonu ilk aldığımda çalışıyordu ancak bu kez denememde "Parmak izi sensöründe bir hata oluştu. Bu mesaj tekrarlayarak görünürse cihazınızı yeniden başlatın." hatası alıyorum. Yeniden başlatmama rağmen yine çalışmıyor.. Bu sorunu yaşayan ya da yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

atakanokur

atakanokur

Üye
Arkadaşlar Samsung Galaxy Alpha (G850F) model telefonumda parmak izi sensörünü denemek için açmak istedim. Telefonu ilk aldığımda çalışıyordu ancak bu kez denememde "Parmak izi sensöründe bir hata oluştu. Bu mesaj tekrarlayarak görünürse cihazınızı yeniden başlatın." hatası alıyorum. Yeniden başlatmama rağmen yine çalışmıyor.. Bu sorunu yaşayan ya da yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
fabrika ayarına almayı denedinmi?

ysrkvs

ysrkvs

Üye
    Konu Sahibi
Yok hayır onu denemedim en son çare mecbur kalırsam onu yapacam artık ama fabrika ayarlarına dönmek baya uğraştırıyor.

İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Fabrika ayarına alma kardeşim. Fayda etmiyor. Benimki de aynı. Denemediğim şey kalmadı Samsung.tr. ye yazdım "beni oraya çağırmadan bi çare söyleyin dedim" Gelmen gerek" dediler.:op:

Çare bulursan buraya yazmayı hatırlarsan sevinirim.
Ben de de aylar sonra oldu. Bence bir uygulama sebep oldu.
Donanımhaber galaxy alpha forumunda da bir iki arkadaş var biri servise verip hallettirmişti. Ben şimdilik servisi düşünmüyorum. Belki bi çare buluruz. Olmazsa Marshmallow,parmakizi stabilitesiyle geliyor zaten. Senin tel. rootlu mu?

• Beğen
Tepkiler: ghstr
ysrkvs

ysrkvs

Üye
    Konu Sahibi
Yok
Fabrika ayarına alma kardeşim. Fayda etmiyor. Benimki de aynı. Denemediğim şey kalmadı Samsung.tr. ye yazdım "beni oraya çağırmadan bi çare söyleyin dedim" Gelmen gerek" dediler.:op:

Çare bulursan buraya yazmayı hatırlarsan sevinirim.
Ben de de aylar sonra oldu. Bence bir uygulama sebep oldu.
Donanımhaber galaxy alpha forumunda da bir iki arkadaş var biri servise verip hallettirmişti. Ben şimdilik servisi düşünmüyorum. Belki bi çare buluruz. Olmazsa Marshmallow,parmakizi stabilitesiyle geliyor zaten. Senin tel. rootlu mu?

Yok hayır Rootlu değil. Alpha için başka güncelleme gelecek mi? Bende servisle fln uğraşmak istemiyorum. Güncelleme konusunda bilgin var mı Alpha için 5.0.1 'den sonra güncelleme almayacak gibi şeyler okumuştum bazı forumlarda ama.

byAndroid

byAndroid

Üye
Güncelleme gelicek hocam

İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Evet 6.0 alacak kesinleşti. Ama tr.samsung sağolsun marttan önce gelmez bence. Çözüm bulursan diye tekrar hatırlatayım...ben de çözüm bulursam burdan pm atarım sana. Diğer servisle çözen arkadaşa mesaj attım servis ne yapmış diye ama daha dönmedi.
Servise veren arkadaşın cevabı ;
"Kardesim servise vermeden hicbirsey olmuyor denemedigim sey kalmadi :) icine sac kurtma makinasi bile tuttum ama nafile servise verdim rework tuslari ve home tusu degisti ama telefonu agzina ettiler suanda kasa acikligindan dolayi tekrar verdim bakalim hala serviste buyuk ihtimalle yarin alacagim."
Sorun 6.0 ile çözülmeyecek demek ki... donanımsal sıkıntıdan sebep illa parmakizi kullanıcam derseniz çözüm servis maalesef.

ysrkvs

ysrkvs

Üye
    Konu Sahibi
Evet 6.0 alacak kesinleşti. Ama tr.samsung sağolsun marttan önce gelmez bence. Çözüm bulursan diye tekrar hatırlatayım...ben de çözüm bulursam burdan pm atarım sana. Diğer servisle çözen arkadaşa mesaj attım servis ne yapmış diye ama daha dönmedi.
Servise veren arkadaşın cevabı ;
"Kardesim servise vermeden hicbirsey olmuyor denemedigim sey kalmadi :) icine sac kurtma makinasi bile tuttum ama nafile servise verdim rework tuslari ve home tusu degisti ama telefonu agzina ettiler suanda kasa acikligindan dolayi tekrar verdim bakalim hala serviste buyuk ihtimalle yarin alacagim."
Sorun 6.0 ile çözülmeyecek demek ki... donanımsal sıkıntıdan sebep illa parmakizi kullanıcam derseniz çözüm servis maalesef.

İlgin ve cevabın için çok teşekkür ederim.
-Çok önemli değil servise vereceğime parmak izini kullanmamayı tercih ederim. Servise giden telefon yenisi ile değiştirilmediği zaman hayır etmiyor malesef. :)
-Güncelleme için samsung trnin keyfini beklemiyorum ben 5.0.2 içinde Fransa Room kurdum zaten. yine o şekilde hallederim.

Belizdurgen

Üye
Telefonunu yeni aldim 2.günüm kaç defa yeniden baslattim ayni hatayi veriyor çaresini bulursan belirtirmisiniz

yalnzkurt01

yalnzkurt01

Üye
Öncelikle İyi günler. Galaxy Alpha telefonum var ama parmak izi sensörü hata veriyor. Telefonum suan garantide Home Tuşu değişmiş parmak izi sensörü düzelirmi...???? Telefonu bundan önce bir daha garantiye göndermiştim sensör yine çalışmıyordu.:(:(:vur:vur:vur:duvar2::sinir

byAndroid

byAndroid

Üye
Home tuşu zaten parmak izi değil mi? Düzelir ama yinede cizmeme ye bak cizince okumuyormus

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: yalnzkurt01
yalnzkurt01

yalnzkurt01

Üye
byAndroid kardes galaxy alpha ya 6.0 gelicekmi en cok onu merak ediyorum. Haziranda gelecek diyorlardi ama ne yazikki oyle bisey olmadi.

byAndroid

byAndroid

Üye
Büyük ihtimalle bu ay gelir. Ağustos ayı içinde de gelmezse vermezler diye düşünüyorum

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: yalnzkurt01
yalnzkurt01

yalnzkurt01

Üye
tesekkur ederim kardes.

Nalan Öz

Nalan Öz

Üye
arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle....8 ekimde samsung galaxy not 5 aldım bende ...tarife de kazıkladılar eksik olmasınlar siz bu hataya düşmeyin lütfen vodafonun pisliği...ikincisi parmak izi sensörü not 5 tede sorun veriyor..genelde parmak izi tuşu sorunlu bu telefonlarda..kapatıp açınca düzelir gibi oldu sonra yine yanıt vermedi....ilk 4 gün içinde ihtarname yazdım zatu şahanelerine...hataları yokmuş öyle dediler...tüketici mahkemesine gittim..ilçe kuruluna bedel sınırı var biz bakmıyoruz il hakem heyetine gidin dediler il hakem heyetide sanırım 3.400 tl ye kadar yanlış bilmiyorsam bakıyor eğer 400 tl den vazgeçer 3400 tlllık kısmı için dava açarsanız olur dediler....mahkeme yolu gözüktü...avukata verdim ondan gelecek cevaba göre mahkemeye vereceğim....bu işin peşini bırakmıycam inşallah....vatandaşa kazık atmanı karşılıksız kalmayacağını göstericem ama inşallah hakim de benim gibi düşünür sopa:diye düşünüyorum bakalım....yani telefonlarınız yeniyse sanırım 20 günlük bir süre içinde geri verme hakkınız varmış 1 ay lık süre içindede şikayet edebilir yenisini talep edebilir yada geri alım için başvuruda bulunabilirsiniz....ayrıca şikayet var com a da yazdım..sizde yazın ki bu tip işletmeler biraz haddini bilsin artık..saygılar iyi geceler şimdilik :bye3:

Misafir - 774113

Bendede not4 tlf var ayni hatayi aldim ama benim tlf root lu

Üst Alt