samsung dünyanın en değerli ikinci markası

 • 18 Mart 2013
 • 371 Okunma
 • 6 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Samsung, "BrandFinance" tarafından hazırlanan Global 500 listesinde geçtiğimiz yıla oranla %54'lük bir artış gösterek 58.5 milyar dolara ulaşan marka değeri ile dünyanın en değerli ikinci markası oldu.

  Uluslararası B2C (firmadan müşteriye) ve B2B (firmadan firmaya) sektörlerinde lider markaların,finansal ve marka performanslarını baz alarak, dünyadaki en geniş marka değerlendirme çalışmasını yapan Brand Finance'in, marka araştırması Global500'ün sonucunda,Dünyanın en değerli 500 markası belirlendi.

  Geçen yılki listede 38 milyar dolarlık marka değeriyle 6. sırada yer alan Samsung, bu yıl önemli bir yükseliş göstererek 59 milyar dolara yakın marka değeri ile "Dünyanın en değerli 2. markası" oldu Dünyanın en değerli ilk 5 markası arasında, %54'lük oranla,2012 yılına kıyasla, en büyük artışı gösteren marka olan Samsung aynı zamana 20.6 milyar dolarlık büyüme ile değerini en fazla artıran marka da oldu.

  Samsung'un gösterdiği bu başarının arkasında yıl boyu lansmanını yaptığı yeni tüketici elektroniği ürünlerinin yanısıra tüm zamanların en çok ön sipariş alan telefonu Galaxy SIII'ün etkisinin varlığı da biliniyor.

  & ;

  Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Interbrand tarafından, markanın değerine katkı sağlayan: " Finansal performans", "Müşteri seçimine etki", "Şirket gelirini artırmaya etki" olmak üzere üç ana faktör üzerinden belirlenen "En İyi 100 Küresel Marka Raporu" geçtiğimiz yılın sonunda açıklanmıştı. Samsung, Interbrand raporunda paylaşılan 2012 yılı "En İyi 100 Küresel" marka arasından 32.89 milyar dolarlık değeriyle Dünyanın en değerli 9. markası ilan edilmişti
   


  Yazan: komando04
 2. acaba dünyanın en değerli birinci markası kım oldu? :D
   
 3. birinci kim ?
   
 4. appledır kim olacak :D
   
 5. Hakediyor.
   
 6. s2 ye 5.0 vermeyen samsung bu konumu asla haketmıyor
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/01/2019 - 19:31