Samsung Ativ S ( windows 8'li cep telefonu)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sarimakas

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Ativ S ( windows 8'li cep telefonu)

Samsung büyük bir sürpriz yaparak İFA'da Windows 8 işletim sistemli cep telefonu olan 'i tanıttı. Samsung bu hamlesiyle Windows 8'li ilk cep telefonunu piyasaya çıkarmaya çalışan Nokia'yı ters köşeye yatırmış oldu. Böylece Nokia, son yıllarda gerisinde satış rakamlarında gerisinde kaldığı en büyük rakiplerinden biri olan Samsung'dan bir darbe daha yemiş oldu. HD çözünürlüklü 4.8" Süper AMOLED ekran altında inşa edilen cihazın ekranı ekstra koruma için Gorilla Glass 2 özelliği de bulunuyor. Windows 8 işletim sistemli akıllı telefon , 1.5 Ghz çift çekirdekli Qualcomm Krait işlemci ile çalışıyor. Cihaz 1Gb ram kullanıyor.Sadece 8.7mm kalınlığındaki Ativ S, Samsung Galaxy S2'den yalnızca 0.2mm daha kalın. Yeterince çık ve zarif bir kasa yapısı bulunan Ativ S 135 gr ağırlığında. 2300mAh batarya, wi-fi, NFC, Bluetooth gibi özelliklere de sahip. 16GB veya 32GB dahili hafıza seçenekleri sunan cihazın depolama alanını MicroSD kart desteği ile ekstradan 32GB daha yükseltme imkanınız bulunuyor.Samsung Ativ S'in kamerası ise 8 megapiksel çözünürlüklü. 1080p video kaydı, 1.9 mp ön kamera da cihazın kamera özellikleri arasında.

yorumpark

ugur1000

ugur1000

Üye
o windows mobile 8 olmasın oooooooo

.BlueTR

.BlueTR

Üye
keşke nokia gibi dikdörtgen köşeli yapsa şu telefonu.

esokmen

esokmen

Üye
Güzel nokia nın yapacak hiç bir şeyi kalmadı oturup. 2 sene hiç bir telefon çıkarmadan yada sadece orta düzeyde telefon çıkartıp. Yazılımcılarını bu konuya yönlendirmesi lazım. Symbianın ilk zamanları gibi. Yeni Yep yeni kendine ait bir sistem oluşturmalı.

msy2017

msy2017

Üye
o windows mobile 8 olmasın oooooooo

windows phone değil miydi?

Güzel nokia nın yapacak hiç bir şeyi kalmadı oturup. 2 sene hiç bir telefon çıkarmadan yada sadece orta düzeyde telefon çıkartıp. Yazılımcılarını bu konuya yönlendirmesi lazım. Symbianın ilk zamanları gibi. Yeni Yep yeni kendine ait bir sistem oluşturmalı.

erken konuşuyorsunuz daha nokianın telefonlarını görmediniz 5 eylülü bekleyin...

15097

15097

Üye
Konu için :tşk: birkaç saat önce görmüstüm :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt